Sopot: Dom dziecka rezygnuje z filii przy ul. Kościuszki. Wychowankowie będą zakwaterowani w głównej placówce Domu Na Wzgórzu

Natalia Grzybowska
Natalia Grzybowska
Sopocki dom dziecka rezygnuje z filii przy ul. Kościuszki. Wychowankowie będą zakwaterowani w głównej placówce Domu Na Wzgórzu przy ul. 23 Marca
Sopocki dom dziecka rezygnuje z filii przy ul. Kościuszki. Wychowankowie będą zakwaterowani w głównej placówce Domu Na Wzgórzu przy ul. 23 Marca Przemyslaw Swiderski
Udostępnij:
Sopocki dom dziecka rezygnuje z filii przy ul. Kościuszki. Radni w czwartek, 30 lipca zadecydowali, że mieszkanie ma zostać przekazane na cele gminnych projektów społecznych. Wychowankowie będą zakwaterowani w głównej placówce Domu Na Wzgórzu przy ul. 23 Marca. Ta przeszła ostatnio gruntowny remont. Inwestycja kosztowała 1,45 miliona złotych.

Sopocki dom dziecka rezygnuje z filii na Kościuszki

W Sopocie funkcjonowały dotąd dwie grupy wychowawcze: Dom Dziecka Na Wzgórzu oraz jego filia przy ul. Kościuszki. Obie placówki zabezpieczały łącznie 30 miejsc dla wychowanków pieczy zastępczej.

Przez wzgląd na małą liczbę podopiecznych, filia przy ul. Kościuszki zostanie zlikwidowana. Wszystkie potrzebujące dzieci trafią do głównej placówki, która przeszła ostatnio gruntowny remont. Inwestycja kosztowała 1,45 miliona złotych.

W Domu Dziecka Na Wzgórzu przy ul. 23 Marca na raz może zamieszkiwać czternaścioro dzieci. Przebywają tam wychowankowie powyżej 10. roku życia, wymagający szczególnej opieki lub mający trudności w dostosowaniu się do życia w rodzinie. W wyjątkowych sytuacjach placówka przyjmie także młodszych wychowanków.

Sopocki dom dziecka rezygnuje z filii na Kościuszki. Co w zamian?

Jak informują urzędnicy, mieszkanie ma zostać przekazane na cele gminnych projektów społecznych. Jednym z pomysłów jest utworzenie tam mieszkania chronionego dla kobiet wychodzących z bezdomności.

O nadaniu nowego statutu Domowi Dziecka na Wzgórzu zadecydowali radni podczas czwartkowych obrad Rady Miasta Sopotu.

Miasto nie wycofuje się natomiast z projektu stworzenia tzw. gniazda, będącego alternatywną formą wsparcia dla wychowanków domu dziecka, którzy wchodzić będą w dorosłość i uczyć się samodzielności. Jedno z takich mieszkań powstaje przy ul. Świemirowskiej. Projekt ten jest realizowany wspólnie z MOPS-em.

Sopocki dom dziecka rezygnuje z filii przy ul. Kościuszki. Wychowankowie będą zakwaterowani w głównej placówce Domu Na Wzgórzu przy ul. 23 Marca

Sopot: Dom dziecka rezygnuje z filii przy ul. Kościuszki. W...

Masz informacje? Redakcja Dziennika Bałtyckiego czeka na #SYGNAŁ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rząd przyjął kolejne rozwiązania dla uchodźców z Ukrainy

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie