MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sopockie przedszkola i żłobek otwarte od poniedziałku, 18.05.2020. Na terenie placówek będą obowiązywać rygorystyczne środki ostrożności

Ewa Andruszkiewicz
Ewa Andruszkiewicz
W otwartych ostatnio przedszkolach obowiązują rygorystyczne środki ostrożności
W otwartych ostatnio przedszkolach obowiązują rygorystyczne środki ostrożności Anna Kaczmarz / Polska Press
Decyzją władz Sopotu, siedem miejskich przedszkoli i żłobek zostaną ponownie otwarte w poniedziałek, 18.05.2020. Do placówek został już rozwieziony płyn dezynfekujący i zapas sprzętu ochrony osobistej – maseczek i fartuchów.

Choć sopockie przedszkola i żłobek zostaną otwarte, będą w nich obowiązywać rygorystyczne środki ostrożności.

- Jesteśmy po inspekcji wszystkich sopockich placówek, zakupiliśmy ostatnie partie sprzętu ochrony osobistej, niezbędnego do bezpiecznego funkcjonowania przedszkoli i żłobka, i w związku z tym podjęliśmy dziś decyzję, że od poniedziałku, 18 maja, będą one funkcjonować, ale z zachowaniem wszystkich rygorystycznych wymogów – informuje Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu.

O tym, jak rygorystyczne są te wymogi, niech świadczą następujące liczby. W sopockich przedszkolach jest obecnie zapisanych ponad 700 dzieci. Biorąc pod uwagę wytyczne z sanepidu, mówiące o tym, że na jedno dziecko przypadać mają 4 metry kwadratowe, możemy przyjąć 231 dzieci, czyli tak naprawdę tylko 32 proc. wszystkich dzieci, które uczęszczają do sopockich przedszkoli - dodaje pani wiceprezydent.

Na poniedziałek, 18 maja, do sopockich placówek zgłosiło się prawie 100 maluchów. Wszystkie zostaną z zachowaniem środków bezpieczeństwa przyjęte.

- Pamiętajmy, że rodzice czy opiekunowie odprowadzający dziecko do żłobka czy przedszkola, nie wchodzą do placówki, nie ma także zajęć dodatkowych, do placówek nie wchodzą żadne osoby trzecie, a personel nie miesza się między grupami, podobnie jak dzieci – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim. - Będziemy się starali, aby dzieci spędzały jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Dlatego każdego dnia, od poniedziałku do piątku, w godz. 6-8, Zakład Oczyszczania Miasta będzie dezynfekował place zabaw przy sopockich przedszkolach i żłobku, natomiast w ciągu dnia taka dezynfekcja będzie prowadzona przez panie woźne.

Pozostałe place zabaw na terenie miasta pozostają na razie zamknięte.

- Przygotowujemy się do ich otwarcia, jeżeli taka decyzja zapadnie, bieżącą dezynfekcją placów zabaw, jak i siłowni zewnętrznych zajmie się sopocki Zarząd Dróg i Zieleni. Ale na chwilę obecną pozostają one zamknięte – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Miasto zaczęło się już także przygotowywać do otwarcia szkół w zakresie zajęć opiekuńczych w klasach 1-3.

- W piątek odbędzie się videokonferencja z dyrektorami szkół. Chcemy się dobrze przygotować, abyśmy mogli przyjąć dzieci na te zajęcia w sposób bezpieczny – podsumowuje Magdalena Czarzyńska-Jachim.

W związku z panująca w kraju epidemią koronawirusa władze Sopotu podjęły decyzję o dezynfekcji przestrzeni publicznych miasta. Odbyła się w nocy z piątku na sobotę 27/28.03

Sopot dezynfekuje tunele, przejścia podziemne, ławki i wiaty...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki