Sopocki raport CBA w sieci

  Sopocki raport CBA w sieci

  Piotr Weltrowski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Za grunty wniesione do spółki miasto zyska Dom Zdrojowy
  1/3
  przejdź do galerii

  Za grunty wniesione do spółki miasto zyska Dom Zdrojowy ©Grzegorz Mehring

  Poseł otrzymał go kilka tygodni temu od... prezydenta Sopotu, po tym, jak oficjalnie wystąpił do miasta o udostępnienie raportu. Sam przyznaje, iż umieścił go w internecie właśnie teraz również ze względu na możliwość przeprowadzenia w Sopocie referendum dotyczącego odwołania Jacka Karnowskiego.

  O tym, że w poniedziałek gdański Sąd Okręgowy podjąć ma decyzję dotyczącą zażalenia Prokuratury Krajowej na decyzję Sądu Rejonowego w Gdańsku, który w zeszłym tygodniu nie zdecydował się na aresztowanie prezydenta Sopotu, Kozak nie wspomina. Można się jednak domyślać, że i ta data nie była bez znaczenia.

  Przypomnijmy, miasto, jeszcze w październiku zeszłego roku, zdecydowało się upublicznić listę trzynastu zarzutów wypunktowanych przez CBA w raporcie. Ich charakter określić można mianem uchybień administracyjnych. Do mediów przedostały się zamiast suchego tekstu wypunktowane zarzuty i bardzo rozbudowane odpowiedzi urzędników poparte "miażdżącą" dla CBA opinią niepodważalnego autorytetu w dziedzinie samorządu - profesora Michała Kuleszy.

  Można było przeczytać w niej m.in., że większość zarzutów CBA "wynika - jak się wydaje - z niezrozumienia istoty funkcjonowania samorządu lokalnego". Czy więc ujawnienie praktycznie pełnej treści raportu, którą funkcjonariusze zawarli na ponad 80 stronach maszynopisu, to rzeczywiście, jak chciałoby tego miasto, "odgrzewany kotlet"?

  Niezupełnie. Już w czwartkowym wydaniu "Polski Dziennika Bałtyckiego" napisaliśmy o tym, czego miasto, przynajmniej w sposób dosłowny, nie ujawniło w październiku, a co naprawdę zaniepokoiło funkcjonariuszy CBA. Kontrolowali oni inwestycję od grudnia 2007 roku do września zeszłego roku. W wyniku tej kontroli powstał dokument, w którym, niczym refren, przewija się jeden motyw - na realizacji inwestycji zyskać może przede wszystkim prywatny inwestor, a nie miasto.
  1 3 4 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  obywatele musza wiedziec o przekretach wlodarzy

  jozef (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 58 / 40

  co platfusy sie zucaja obywatele musza wiedziec a platfusy wszystko ukrywaja przed obywatelamy bardzo dobrze ze zostalo ujawnione karnowski dymisja natychmiast

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo