Sołtysi łamią prawo?

  Sołtysi łamią prawo?

  Mateusz Węsierski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Bożena Bagińska, sołtys Świerzna, oskarżyła publicznie sołtysów innych wsi w gminie Miastko o poświadczanie nieprawdy na listach godzin odpracowywanych przez skazanych przez Sąd Grodzki. Niestety, nazwisk nie chce podawać, choć zapewnia, że wie doskonale, którzy sołtysi dopuścili się łamania prawa.
  - Powinni brać pod uwagę to, co podpisują. Nie mogą poświadczać nieprawdy. Niestety, nie chcę wymieniać nazwisk i miejscowości, w których to się dzieje. Niech lepiej wyjaśnią to organy ścigania - zastrzega sołtys Świerzna.

  - Z mojej strony, to tylko taka dobra rada, bo podpisywanie się pod sfałszowanymi listami godzin odrobionych z wyroków to nie tylko łamanie prawa, ale i działanie na szkodę własnych wsi. Skazani przyjeżdżają tam po to, by za darmo sprzątać i upiększać miejscowości, a sołtys musi ich uczciwie nadzorować i rozliczać - dodaje.

  Bagińska poruszyła tę sprawę na zebraniu sołtysów, w którym brali też udział burmistrz Miastka i przewodniczący Rady Miejskiej.
  - To o czym pani mówi to łamanie prawa. Pani wprost oskarża innych sołtysów o poświadczanie nieprawdy. Powinna pani pójść z tą sprawą od razu do prokuratora - namawiał Dariusz Zabrocki, szef Rady Miejskiej Miastka.

  Bagińska zapewnia jednak, że sprawy prokuraturze sama nie zgłosi, bo "nie chce się wychylać". Problem jednak jest.
  - Po raz pierwszy słyszę o tej sprawie, bo my nawet nie mamy bezpośredniego kontaktu z sołtysami. Podpisane przez skazanych listy godzin dostarcza nam Urząd Miejski - mówi Mariusz Kądziera, prezes Sądu Rejonowego w Miastku.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo