Sołtys odciął ogrzewanie świetlicy

  Sołtys odciął ogrzewanie świetlicy

  Mateusz Węsierski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Piotr Siarnecki, sołtys Świerzenka pod Miastkiem, który jest ostro krytykowany przez część społeczeństwa i władze gminy, a ostatnio stracił prawo do nadzorowania świetlicy wiejskiej, oskarża władze Miastka o szerzenie pomówień.
  Twierdzi, że największe kłamstwo zostało zawarte w... uchwale Rady Miejskiej, która ustanowiła burmistrza kuratorem świetlicy w Świerzenku.

  - Napisali tam, że powodem ustanowienia nadzoru burmistrza jest rzekome odcięcie ogrzewania przeze mnie. To wierutne bzdury, które nie powinny pojawić się w akcie prawnym. Ja niczego nie odcinałem. Przestałem po prostu opalać, bo i tak nikt mi za to nie płacił - żali się Siarnecki.


  Konflikt w Świerzenku trwa w najlepsze od wielu miesięcy. Powodów było wiele, a w tle zawsze pojawia się niechęć sołtysa do świetlicowej. Ostatnio Siarnecki pozabierał meble ze świetlicy, twierdząc, że należą do jego żony, która za ścianą prowadziła bar. Później przestał opalać budynek. W nie- umeblowanej i zimnej świetlicy nie można było prowadzić zajęć. Burmistrz nie wytrzymał i złożył wniosek o odebranie sołtysowi kluczy do sali wiejskiej.

  - Dziś organizuję spotkanie w sprawie dalszych losów tej świetlicy. Mam już dość tej sytuacji. Uważam też, że w uchwale znalazł się dobry zapis - mówi Roman Ramion, burmistrz Miastka.
  Jego zdanie podziela Janusz Gawroński, dyrektor Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury, który sprawuje pieczę nad pracą świetlic.

  - Pan Siarnecki nie tylko przestał opalać, ale odciął ogrzewanie w świetlicy. Meble, które zabrał też nie należą do jego żony, ale są własnością sołectwa. To mienie publiczne - komentuje dyrektor.


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo