Solidarni dla was

  Solidarni dla was

  Marcin Mindykowski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Koncert "Solidarni dla was... Kolęda ludzi dobrej woli" organizuje Europejskie Centrum Solidarności, a patronat objęła nad nim Danuta Wałęsowa. W programie znajdą się staropolskie kolędy i pastorałki zagrane w nietypowych aranżacjach - od gorących latynoamerykańskich rytmów, przez bossa novę, po gospel.
  Wykona je Rodzina Pospieszalskich, którą tworzą bracia: Jan (bas), Mateusz (saksofon), Marcin (bas) i Karol (gitara, trąbka), oraz ich rodziny. W sumie podczas piątkowego koncertu wystąpi blisko 25 muzyków.

  Gościnnie pojawią się też: wokalistka i skrzypaczka Krystyna Steczkowska, wokalistka Viola Brzezińska oraz Thomas Sanchez z Meksyku, który zagra na bębnach konga.

  Zimowe kolędowanie stało się już tradycją rodu Pospieszalskich. Muzykalna rodzina nagrała także dwie płyty z pastorałkami.

  W czasie koncertu Towarzystwo Opieki Nad Ociemniałymi w Laskach przeprowadzi zbiórkę na rzecz budowy Ośrodka Wczesnej Interwencji dla Dzieci Niewidomych w Gdańsku-Sobieszewie. Wystąpią także mali podopieczni powstającej placówki. Prawie osiemdziesięcioro z nich pochodzi z Trójmiasta i okolic.
  Podczas koncertu kościół ma być ogrzewany. Dorośli będą mogli się dodatkowo rozgrzać gratisowym, franciszkańskim grzańcem.

  Gdańsk, 23.01. Kościół Św. Trójcy, ul. Św. Trójcy 4. Godz. 19. Wstęp wolny.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo