Sokół traci punkty [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

Po bardzo emocjonującym meczu Sokół Browar Kościerzyna przegrał z Travelandem.

Sokół Browar Kościerzyna w meczu rozegranym przed własną publicznością postawił niezwykle trudne warunki przeciwnikom z Olsztyna. Przez pierwszy kwadrans na parkiecie toczyła się wyrównana walka, a kibice byli świadkami prawdziwej wymiany ciosów pomiędzy drużynami. Goście dwubramową przewagę osiągnęli dopiero w 19 minucie spotkania, gdy na tablicy wyników było 7:9. Różnica mogła być większa, ale tak się nie stało, ponieważ Maciej Pieńczewski, trzykrotnie wybronił rzuty karne zawodników z Olsztyna. Do końca pierwszej połowy utrzymywała się lekka przewaga gości, którzy ostatecznie schodzili z parkietu z dorobkiem 12 oczek, a Sokół miał na swoim koncie 10 bramek.

W drugiej części, to Sokół rzucił pierwszy bramkę, ale szybkie kontrataki przyjezdnych zakończyły się zdobyciem bramki. Sokół odpowiedział jednak również szybkimi akcjami, które na bramki zamienili Maciej Reichel oraz Michał Janusiewicz. Najwyższą różnicę zawodnicy Travelandu zanotowali w 42 minucie, gdy wyszli na prowadzenie 15:18. Gospodarze jednak nie odpuszczali i za sprawą Macieja Reichla w 51 min. doprowadzili do stanu 20:20. Sokół miał szansę na objęcie prowadzenia, jednak po błędzie kroków, kilku stratach w ataku oraz niewykorzystanym karnym, to goście objęli w 57 min. trzybramkowe prowadzenie. Jak się okazało, nie oddali go już do końcowego gwizdka. Ostatecznie, po świetnym widowisku Sokół Browar Kościerzyna przegrał 21:26.

W najbliższą sobotę koś-cierski zespół rozegra wyjazdowe spotkanie, a jego rywalem będzie Orlen Wisła II Płock. Natomiast 5 grudnia, zespół Andrzeja Gryczki przed własną publicznością zmierzy się z ŚKPR Świdnica.