Sokół przerwał złą passę [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

Sokół Browar Kościerzyna po kilku przegranych meczach z rzędu przerwał fatalną passę i przed własną publicznością pokonał ŚKPR Świdnica. Styl wygranej pozostawia wiele do życzenia.

Spotkanie w kościerskiej Sokolni między miejscowym Sokołem, a ŚKPR Świdnica miało być tylko formalnością dla zespołu Andrzeja Gryczki. Goście ze Świdnicy po 11 kolejkach na swoim koncie zgromadzili zaledwie dwa punkty i zajmowali przedostatnią pozycję w tabeli I ligi. Z kolei Sokół Browar Kościerzyna miał na swoim koncie o siedem oczek więcej. Jednak trzeba pamiętać, że w ostatnich spotkaniach podopieczni Andrzeja Gryczki nie spisywali się dobrze i przegrali kilka spotkań z rzędu. Wydaje się, że przyjezdni chcieli właśnie wykorzystać złą passę kościerzynian i sprawić wielką niespodziankę w sercu Kaszub. Niewiele im brakowało, by ta sztuka się powiodła.

Spotkanie otworzył Maciej Reichel, który zdobył pierwszą bramkę dla Sokoła. Jednak goście ze Świdnicy przeprowadzili szybki kontratak i doprowadzili do wyrównania. Taka wymiana ciosów trwała przez siedem pierwszych minut. Wówczas na tablicy widniał wynik 3:3. Od tego momentu kościerska drużyna zaczęła wypracowywać przewagę, o czym świadczy wynik z 16 minuty 10:5 dla Sokoła. Kilka minut później było 13:7 dla gospodarzy. Sokół mógł zdecydowanie powiększyć swoją zdobycz punktową, ale trzy okazje z rzędu zmarnował Adam Lisiewicz. Ostatnie dwie minuty pierwszej odsłony Sokołowi przyszło grać w dwuosobowym osłabieniu, co wykorzystali przeciwnicy. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:12. Przyjezdni ostatnią bramkę zdobyli już po końcowej syrenie, z rzutu karnego. Drugą połowę dobrze zaczęli kościerzynianie, jednak goście ze Świdnicy nie pozwolili im na wypracowanie zbyt dużej przewagi. Warto wspomnieć, że Sokół popełniał wiele błędów w ataku, a ponadto nie potrafił wykorzystać stuprocentowych sytuacji i pokonać dobrze dysponowanych bramkarzy Świdnicy. Na szczęście znakomitą formę zaprezentował Maciej Reichel.

To dzięki niemu udało się Sokołowi powiększyć przewagę i wyjść w 52 minucie na prowadzenie 28:21. Jednak zawodnicy ze Śląska rzucili się do odrabiania strat i na trzy minuty przed końcowym gwizdkiem zmniejszyli różnicę do trzech oczek. Gospodarze nie stracili zimnej krwi i ostatecznie odnieśli zwycięstwo 33:28. Pomimo przełamania złej passy, trener kościerskiego zespołu Andrzej Gryczka nie był zadowolony z gry swych podopiecznych.

- Oczywiście cieszę się, że zdobyliśmy dwa punkty, jednak styl, w jakim to zrobiliśmy, pozostawia wiele do życzenia - powiedział po meczu Andrzej Gryczka. - Zmarnowaliśmy kilkanaście stuprocentowych akcji i to w ogólnie nie powinno mieć miejsca.

W najbliższą sobotę Sokół Browar Kościerzyna zagra ostatnie spotkanie w tej rundzie. Przeciwnikiem koś-cierskiego zespołu będzie ekipa MKS-u Kalisz.

Wyniki ostatniej kolejki
Wybrzeże Gdańsk - Wisła II Płock 36:24, SMS ZPRP Gdańsk - Wolsztyniak Wolsztyn 25:34, Sokół Browar - ŚPRP Świdnica 33:28, Pome-zaniaMalbork - Warmia Traveland 23:30, MKS Poznań - Astromal Leszno 22:31, Spójnia Gdynia - Meble Wójcik Elbląg 25:32, Mueller MKS Grudziąc - MKS Kalisz 22:26.