Sokół przegrywa ostatni mecz i kończy rundę na 10 miejscu

Sokół Browar Kościerzyna porażką zakończył pierwszą rundę rozgrywek I ligi piłki ręcznej mężczyzn. W ostatnim meczu, podopieczni Andrzeja Gryczki nie sprostali zespołowi MKS Kalisz, który grał na własnym terenie.

Początek meczu nie zapowiadał tego, że kościerski zespół straci w Kaliszu punkty. Przez dwadzieścia minut na parkiecie toczyła się bardzo wyrównana walka. Jednak pod koniec pierwszej odsłony, zaczęli przeważać gospodarze. Ostatecznie do szatni ekipa z Kalisza schodziła z dorobkiem 15 trafień. Natomiast zespół Andrzeja Gryczki miał na swoim koncie o cztery oczka mniej.

Od początku drugiej połowy kaliszanie nie pozwolili naszemu zespołowi na zniwelowanie różnicy wypracowanej w pierwszej części zawodów. Co więcej, sukcesywnie zaczęli powiększać swój dorobek punktowy. Sokół nie był w stanie zmienić oblicza tego meczu i ostatecznie przegrał ostatni mecz pierwszej rundy 22:29.

Na półmetku sezonu zespół Andrzeja Gryczki plasuje się na 10 pozycji z dorobkiem 11 punktów. Przypomnijmy, że do tej pory kościerscy szczypiorniści zanotowali 5 zwycięstw, 1 remis oraz 7 porażek. Szczypiorniści na parkiet powrócą z początkiem lutego.