Sokół mocno postawił się liderowi tabeli

Szczypiorniści Sokoła Browar Kościerzyna po znakomitym meczu przegrali wyjazdowe spotkanie z Warmią Traveland Olsztyn.

Faworytem pojedynku rozgrywanego w Olsztynie był zdecydowanie zespół gospodarzy, który był i nadal jest liderem tabeli I ligi. Jednak już pierwsze minuty zawodów pokazały, że Sokół nie przyjechał na Warmię po to, by być jedynie tłem dla przeciwników. Po kilku minutach gry, podopieczni Andrzeja Gryczki prowadzili różnicą trzech bramek. Szczypiorniści naszego zespołu z zimną krwią wykorzystywali błędy rywali, którzy przede wszystkim nie potrafili wykończyć swoich akcji w ataku. Gra gospodarzy zdecydowanie polepszyła się od 20 minuty spotkania. W efekcie zniwelowali różnicę i wyszli na prowadzenie 13:12. Na kilkadziesiąt sekund przed końcem pierwszej odsłony, drużyna z Kościerzyny miała okazję do wyrównania, jednak rzut karny wykonywany przez Aleksandra Bronka został obroniony przez bramkarza Warmii.

W drugiej połowie, kościerscy szczypiorniści ponownie zaprezentowali znakomitą grę. Większość akcji konstruowanych w ofensywie kończyła się celnymi rzutami do bramki olsztyńskiego zespołu. Natomiast defensywa naszego zespołu była szczelna i sprawiała ogromne kłopoty gospodarzom. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że zawodnicy Andrzeja Gryczki wykorzystywali praktycznie każdą sytuację rzutową. Taki obraz gry kibice mogli oglądać przez większą część drugiej partii zawodów. Dodajmy również, że starcie tych zespołów przypominało momentami prawdziwą walkę gladiatorów. Świadczyć o tym może fakt, że gospodarze w całym spotkaniu zanotowali 8 minut kar, natomiast kościerski zespół zakończył mecz z 14 minutami kar. Jak się okazało, o ostatecznym wyniku spotkania zadecydowało ostatnie 6 minut. W tym czasie gospodarze, dzięki skutecznym akcjom w ataku zaczęli odrabiać straty, a na dwie minuty przed końcową syreną wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Sokołowi udało się jeszcze rzucić jedną bramkę, jednak komplet punktów zainkasowali miejscowi. Mecz zakończył się wynikiem 25:24. Najwięcej trafień dla kościerskiego zespołu - 4, zaliczył Michał Derdzikowski.
Drużyna Sokoła Browar Kościerzyna okazję do powiększenia swojego konta punktowego będzie miała już w najbliższą sobotę, 22 października. Zespół Andrzeja Gryczki zmierzy się o godz. 18 w kościerskiej Sokolni z drużyną Realu Astromal Leszno.