Sokół Browar zwycięża [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

Po fantastycznej grze, szczególnie w drugiej połowie z Wybrzeżem Gdańsk, Sokół Browar Kościerzyna zdobył komplet punktów.

Od pierwszego gwizdka sędziego gdańszczanie ruszyli ostro do ataku. Mogli szybko wyjść na prowadzenie, ale dwie świetne interwencje Maciej Pieńczewskiego uchroniły gospodarzy od utraty bramek. Sokół szybko odpowiedział dwoma trafieniami. Jednak później to goście rzucili cztery bramki z rzędu. Później, przez kilkanaście minut kibice mogli obserwować prawdziwą wymianę ciosów w wykonaniu obydwu ekip. Jednak ostatnie osiem minut pierwszej połowy zdecydowanie należało do gości z Trójmiasta. Zespół Andrzeja Gryczki zanotował w tym czasie tylko dwa trafienia, natomiast rywale aż siedmiokrotnie pokonywali bramkarza Sokoła. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:12 dla Wybrzeża.

To co, kibice obejrzeli w drugiej połowie, można nazwać pojedynkiem gladiatorów. Kościerski zespół w pierwszych minutach zagrał znakomicie w defensywie. Nie mylił się również w ofensywie, co w krótkim czasie dało efekt w postaci trzech trafień z rzędu. Prawdziwy przełom nastąpił w 40 minucie. Stało się tak za sprawą Michała Janusiewicza, który cztery razy z rzędu pokonał golkipera przyjezdnych. Na 9 minut przed końcem meczu, przy stanie 23:22 dla Wybrzeża sędziowie podyktowali rzut karny dla gości. Wojciech Krawcewicz, który pojawił się w bramce Sokoła, zachował się jak prawdziwy pokerzysta i nie pozwolił na powiększenie przewagi przeciwnikom.

Taki sam poziom zaprezentował wracający do bramki Maciej Pieńczewski, który wybronił kilka stuprocentowych akcji Wybrzeża. Sokół odpowiedział natomiast dwoma trafieniami. Na 20 sekund przed końcem na tablicy było 24:23 dla kościerzynian, a trener Andrzej Gryczka poprosił o czas.

Okazało się, że wspomniane wyżej20 sekund zupełnie wystarczyło do tego, by kropkę na „i” postawił jeden z bohaterów całego meczu, Michał Janusiewicz, który atakowany przez gdańszczan, podał do Krzysztofa Jasowicza zdobywającego 25 bramkę dla Sokoła. Tym sposobem, Sokół Browar Kościerzyna odniósł spektakularne zwycięstwo nad spadkowiczem z PGNiG Superligi GKS Wybrzeżem Gdańsk.

W kolejnym meczu, zaplanowanym na sobotę, Sokół Btowar Kościerzyna rozegra wyjazdowe spotkanie z trudnym przeciwnikiem Pomezanią Malbork.