Sokół Browar Kościerzyna nie dał rady olsztyńskiemu Travelandowi

Szczypiorniści Sokoła Browar Kościerzyna przegrali mecz w Olsztynie z miejscowym Travelandem.

Przed zawodnikami Andrzeja Gryczki stało bardzo trudne zadania, bo zespół z Olsztyna jest obecnie liderem tabeli i ma realne szanse na awans do Superligi. Początek meczu w wykonaniu Sokoła był fatalny. Miejscowi szybko wyszli na prowadzenie 4:0. Z biegiem czasu sukcesywnie powiększali swoją przewagę. W efekcie, na pięć minut przed końcem gospodarze prowadzili różnicą dziewięciu bramek. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18:9 dla Travelandu. Od początku drugiej części szczypiorniści z Olsztyna kontrolowali przebieg gry i powiększyli swoją przewagę do jedenastu trafień.

Taką różnicą zakończyło się ostatecznie spotkanie (30:19). Najwięcej bramek dla koś-cierskiego zespołu zdobył Adam Lisiewicz. Zawodnik ten pięciokrotnie umieszczał piłkę w bramce gospodarzy. Sokół Kościerzyna kolejny mecz rozegra w najbliższą sobotę, 30 kwietnia. Przeciwnikiem zespołu Andrzeja Gryczki będzie tym razem drużyna Orlenu Wisły II Płock.

Spotkanie zostanie rozegrane w kościerskiej Sokolni, a jego początek zaplanowano na godzinę 17.