Sobotnie manifestacje w centrum Gdańska. Będą duże utrudnienia

red.
W sobotę, 25.05.2019 na ulicach Gdańska odbędzie się kilka manifestacji, największa z nich to Trójmiejski Marsz Równości. Jak informuje gdański ZTM będą utrudnienia w kursowaniu autobusów i tramwajów. Nastąpi wiele zmian w rozkładach jazdy.

Jak informuje gdański ZTM, w sobotę, 25.05.2019 od godziny 13:00 do odwołania (nie później niż do 19:00) bilety okresowe ZTM Gdańsk będą honorowane w pociągach SKM na trasach:

  • Gdańsk Śródmieście – Gdańsk Żabianka - Gdańsk Śródmieście oraz
  • Gdańsk Wrzeszcz – Gdańsk Osowa - Gdańsk Wrzeszcz.

Ważne! Honorowanie dotyczy tylko biletów okresowych i tylko w pociągach obsługiwanych przez SKM. Honorowanie nie obowiązuje w pociągach obsługiwanych przez Przewozy Regionalne.

Od około godz. 14:00 wyłączone z ruchu tramwajowego zostaną ulice: Jana z Kolna, Błędnik, Podwale Grodzkie (Dworzec Główny), Wały Jagiellońskie, Hucisko.

Tramwaje linii 2, 3, 6, 8, 9, 10 i 12 zostaną skierowane na trasy objazdowe:

  • 2, 3, 6 – Zwycięstwa – 3 Maja – Węzeł Groddecka – Armii Krajowej – Chełm
  • 8 i 9 – Zwycięstwa – 3 Maja – Węzeł Groddecka – Śródmieście SKM – Podwale Przedmiejskie
  • 10 – Letnica – Węzeł Kliniczna – Kliniczna – Zwycięstwa – 3 Maja – Dworzec PKS - Nowe Ogrody
  • 12 – Zwycięstwa – 3 Maja – Dworzec PKS - Nowe Ogrody

Marsz Równości 2018: IV Trójmiejski Marsz Równości w Gdańsku...

Nieobsługiwane przez tramwaje będą pary przystanków Twarda, Stocznia Północna, Stocznia SKM, Plac Solidarności, Dworzec Główny, Hucisko, Brama Wyżynna.

Nie przewiduje się autobusowej komunikacji zastępczej w ciągu ul. Jana z Kolna, przed Dworcem Głównym i Bramą Wyżynną z powodu przewidywanych dużych utrudnień w ruchu drogowym.

Wszystkie linie autobusowe funkcjonujące przed Dworcem Głównym mogą zostać skierowane przez ul. 3 Maja lub nawet całkowicie wycofane z obszaru Śródmieścia
- w zależności od bieżącej sytuacji w ruchu drogowym i poleceń służb mundurowych.

Bieżące zmiany będą widoczne na stronie internetowej www.ztm.gda.pl w oknie „BIEŻĄCA SYTUACJA KOMUNIKACYJNA” oraz będą komunikowane na tablicach elektronicznych na przystankach.

Czytaj także

Zobacz wideo: Trójmiejski Marsz Równości 2018

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie