reklama

Śmiertelne wypadki samochodowe na Pomorzu w 2019 roku. Najtragiczniejsze zdarzenia na pomorskich drogach [zdjęcia]

ABZaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (28 zdjęć)
Śmiertelne wypadki na Pomorzu w 2019 roku. W ubiegłym roku na pomorskich drogach doszło do wielu tragicznych w skutkach zdarzeń. Przypominamy je ku przestrodze, ponieważ zbliża się czas wzmożonych podróży. Poniżej publikujemy także przygotowane przez policjantów zasady, które zwiększają bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Śmiertelne wypadki na Pomorzu - statystyki

Wkrótce rozpoczną się wyjazdy związane z odwiedzinami grobów bliskich. Co roku policja w okresie Wszystkich Świętych organizuje akcję "Znicz", która ma przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach. Jednak przełom października i listopada to czas, w którym - ze względu na wzmożone podróże oraz złą pogodę - dochodzi do wielu zdarzeń drogowych, w tym wypadków śmiertelnych.

Śmiertelne wypadki na Pomorzu w 2019 roku

Śmiertelne wypadki samochodowe na Pomorzu w 2019 roku. Najtr...

Przypomnijmy, w ubiegłym roku na polskich drogach w wyniku wypadków śmierć poniosły 2862 osoby. Podczas pięciu dni na przełomie października i listopada, mimo trwania akcji "Znicz 2018", doszło do 408 wypadków, w których zginęło 50 osób, a 502 zostały ranne.

W województwie pomorskim w 2018 roku w wypadkach samochodowych śmierć poniosło 146 osób!

Podczas zeszłorocznej akcji „Znicz” w województwie pomorskim doszło do 22 wypadków drogowych, w wyniku których 29 osób zostało rannych, a jedna osoba zmarła - dane KWP Gdańsk.

Czytaj także

Przyczyny wypadków na drogach

Policyjne analizy (m.in. doroczne raporty Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji) wskazują, że wśród czynników mających decydujący wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego (człowiek – droga – pojazd jako czynnik sprawczy wypadków), na pierwsze miejsce zdecydowanie wysuwa się człowiek. To właśnie zachowanie się poszczególnych grup użytkowników dróg generalnie wpływa na powstawanie wypadków drogowych. Inne czynniki miały zdecydowanie mniejsze znaczenie.

- Wypadki drogowe zazwyczaj nie są przypadkiem - ostrzegają policjanci. - Prawie za każdym zdarzeniem kryje się niebezpieczne zachowanie kierowcy lub pieszego. Wielu tragedii można byłoby uniknąć, gdyby przestrzegane były elementarne zasady ostrożności i bezpieczeństwa.

Zasady, które zwiększają bezpieczeństwo ruchu drogowego:

  • Respektuj przepisy ruchu drogowego, w szczególności w zakresie przestrzegania dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach;
  • Ogranicz do minimum rozmowy telefoniczne, a w razie konieczności korzystaj z zestawu głośnomówiącego. Rozmowa telefoniczna nawet przez urządzenia dozwolone dekoncentruje kierującego pojazdem;
  • Dostosuj prędkość do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności oraz stanu psychofizycznego;
  • Sygnalizuj swoje manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu;
  • Zawsze zwalniaj przed przejściami dla pieszych, przystankami komunikacji publicznej oraz przed skrzyżowaniami;
  • Nie wyprzedzaj, ani nie omijaj pojazdów w rejonie przejść dla pieszych, przystanków oraz na samych przejściach;
  • Obowiązkowo rób przerwy w trakcie wielogodzinnych podróży;
  • Sprawdź przed wyjazdem stan techniczny pojazdu, w tym zwłaszcza ogumienie, oświetlenie, poziom płynów eksploatacyjnych

Śmiertelne wypadki drogowe. W tych województwach ofiar jest ...

Jesteś świadkiem wypadku? Daj nam znać! Poinformujemy innych o utrudnieniach. Czekamy na informacje, zdjęcia i wideo!

Śledź na bieżąco nasz raport 24h/dobę:

INFORMACJE DROGOWE z województwa pomorskiego

Niebezpieczne drogi krajowe w województwie pomorskim. Krajow...

Wypadki 2018 w woj. pomorskim. Niebezpieczne drogi wojewódzk...

Najtragiczniejsze wypadki na Pomorzu w 2018 roku. Na pomorsk...

Najtragiczniejsze wypadki na Pomorzu w 2018 r.:

WSZYSTKO DLA KIEROWCÓW:

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

M
Michał

Jestem Michał Mańka i pracuje w Departamencie Odszkodowań. 90% odszkodowań na wypadki zostaje zaniżona, w celu wypłacenia najmniejszej kwoty poszkodowanemu. Zgłoś sprawę do nas, za darmo sprawdzimy Twój kosztorys a pieniądze otrzymasz do kilku dni na swoje konto bankowe.

Kontakt: michalmankado@gmail.com

Dodaj ogłoszenie