"Służby nie potrafiły mi pomóc!"- dramatyczny apel studentki pobitej w centrum miasta. Gwałciciel zaatakował też inne kobiety

  • Express Ilustrowany

Lila Sayed

W środę po południu na komisariat zgłosiła się trzecia ofiara bandyty. Wygląda na to, że mężczyzna w poniedziałek rano atakował przypadkowo napotkane łodzianki. Do ataku doszło około godziny 6 nad ranem, już po usiłowaniu zgwałcenia studentki łódzkiej Filmówki. Trzecia ofiara zwrodnialca została napadnięta w rejonie ulic Kilińskiego i Nawrot. Był to prawdopodobnie atak na tle seksualnym.

Wcześniej na policję zgłosiła się kolejna kobieta, druga ofiara, która 5 minut wcześniej(przed atakiem na studentkę) została napadnięta przez młodego mężczyznę w okolicach Galerii Łódzkiej. Napastnik początkowo zaczepiał ją słownie. Następnie, zakrył jej ręką usta u bił ją po klatce piersiowej. Pokrzywdzonej udało się wyrwać i wbiec do najbliższego tramwaju. To prawdopodobnie ten sam napastnik, który zaatakował studentkę na ul. Wigury. Dziś ich oprawca zostanie przesłuchany. Spotkanie ze śledczymi poprzedziło okazanie, podczas którego obydwie pokrzywdzone rozpoznały napastnika.

Usiłowanie zgwałcenia jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności w wymiarze do lat 12. Po nagłośnieniu sprawy zgłosiła się kolejna kobieta zaatakowana tej samej nocy.

Aktualnie, trwają czynności z udziałem zatrzymanego - mężczyzna jest okazywany pokrzywdzonym. Na dzisiaj także zaplanowano przed sądem przesłuchanie kobiety zaatakowanej na tle seksualnym. Po zakończeniu tych czynności, prokurator podejmie decyzję co do zarzutów. Przesłuchanie zatrzymanego w prokuraturze planowane jest na dzisiejsze popołudnie, bądź na jutro.

***
Horror przeżyła studentka pierwszego roku łódzkiej Szkoły Filmowej, gdy w poniedziałek o świcie wracała do akademika. Aleksandra Szulejka została napadnięta przez zwyrodnialca ok. godz. 5.30 na ul. Wigury (na wysokości numeru 21), gdy wracała z transmisji rozdania Oscarów zorganizowanej na uczelni.

Właśnie skończyła rozmawiać z koleżanką przez telefon, gdy zaczepił ją jej późniejszy oprawca, krzycząc „Ty kur...”, a następnie zaczął ją szarpać. Kobiecie udało się wyrwać; wybiegła na jezdnię przed nadjeżdżające auto, krzycząc „pomocy!”, ale kierowca ją ominął i pojechał dalej. Wówczas bandyta dopadł ją jeszcze raz, zaciągnął z powrotem na chodnik, zaczął okładać pięściami i usiłował zmusić do czynności seksualnych.

 monitoring miejski

Interwencje pod napięciem. Zobacz, jak strażnicy miejscy obe...

- Krzyczałam wniebogłosy, w końcu pojawili się jacyś ludzie - mówi w rozmowie telefonicznej Aleksandra Szulejka.

Widok nadchodzących osób spłoszył zwyrodnialca, który uciekł w kierunku ul. Kilińskiego.

Jak twierdzi nasza rozmówczyni, patrol policji przyjechał po 25 minutach, a funkcjonariusze, delikatnie mówiąc, nie wykazali się empatią, podobnie jak potem personel medyczny. W trakcie penetracji terenu policjant miał na nią krzyczeć, a ratownik z karetki pogotowia powiedzieć, że sama jest sobie winna, bo miała na uszach słuchawki... W szpitalu, do którego trafiła, zwlekano ponoć z wymianą jej mokrych od moczu ubrań. Podczas przesłuchań funkcjonariusze kilkakrotnie się zmieniali, a ona za każdym razem musiała szczegółowo opowiadać, co ją spotkało. Co na to policja?

- Patrol dotarł na miejsce po 5 minutach. W I komisariacie rozmawiał z pokrzywdzoną, w podstawowym zakresie okoliczności zdarzenia, jeden policjant. Funkcjonariusze bezpośrednio z komisariatu przewieźli zgłaszającą do prokuratury, gdzie została przesłuchana - informuje Joanna Kącka z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

POLICJA PUBLIKUJE ZDJĘCIA ZWYRODNIALCA!

Podejrzany o brutalną napaść na studentkę w centrum miasta zatrzymany

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

04.03.2019, 01:04

ludzie, nie umiecie pisać poprawnie po polsku

01.03.2019, 22:40

na co czekasz nieudaczniku ?

01.03.2019, 16:14

.

01.03.2019, 16:13

musimy komentować, taki głos słyszymy.

01.03.2019, 16:11

komentuj idioto i tak nie wiesz co zrobić z wolnym czasem

01.03.2019, 15:14

Akurat najważniejsze w tym wszystkim jest to, że to była studentka. Inne kobiety nie były studentkami i to jest bardzo ważne. Dziennikarski debilizm.

01.03.2019, 07:51

Zachowania policjantów, szczególnie w stosunku do pobitej studentki powinny być dokładnie wyjaśnione. Czubka powinni wykastrować i do pierdla na dziesięć lat.

28.02.2019, 22:46

W dniu 28.02.2019 o 21:19, meme napisał: ale dramat... młode pokolenie jest takie słabe i niezaradne. Za rączkę miał ją ktoś potrzymać?
 
Lepiej jest milczeć i wyglądać na idiotę, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

28.02.2019, 22:19

ale dramat... młode pokolenie jest takie słabe i niezaradne. Za rączkę miał ją ktoś potrzymać?

28.02.2019, 19:27

Do: J to pederasta. Owszem miała prawo o tej godzinie przechodzić, ale powiedz mi jak masz przejscie dla pieszych widzisz, że samochód pędzi a ty masz prawo przez nie pierwszy przejsć to co ? Zapakujesz się komuś pod koła, osobie która łamie prawo? Prawo w magiczny sposób ochroni cię przed kalectwem lub śmiercią? Czy może twoja ostrżność cię ochroni? Jestem męszczyzną, i nawet ja idąc tamtą ulicą/regionem uważam na siebie, rozglądam się, czy ktoś się podejżany znajduje się na końcu ulicy, jezeli kogoś lub dużą grupę zauważę nie skręcam na tą ulicę. Nawet jak byliśmy ze znajomymi w sylwestra niedaleko Abramowskiego w 5 osób uwazaliśmy gdzie skręcić. Nie chcę robić z ofiary winnego, ale ona jest trochę winna takiej sytuacji. Chodzenie bezmyslnie po takiej ulicy nie patrząc przed siebie, jeszcze słuchając muzyki o takiej godzinie, to jak wejście do klatki z lwami i oczekując, że życie jest bajką a lwy zamiast cię pożreć zaczną jak to w bajkach rozmawiać z tobą i się bawić.
Nie pochwalam tych złych ludzi, ponieważ nikt nie patrzy czy ofiarą ma być kobieta, czy męszczyzna. Mojego znajomego na Manhattanie czyli niedaleko nietakdawno, zaczepiło kilka osób, wyszedł z tego z większymi obrazeniami na twarzy i ciele, nikt w mediach się tym nie zainteresował bo nie był kobietą, chociaż nie miał podobnie szans jeden na grupę ludzi. Nie wiem jak do końca było, ale znajomy mówił, że wyjeli noże na szczęście ktoś wyjzał przez okno i ich spłoszył.

28.02.2019, 19:01

No cóż Ala to był twój wybór. Mam nadzieję, że nie masz teraz pretensji do wszystkich męszczyzn

28.02.2019, 15:32

pomagam.pl/andrzejkulis

bardzo proszę o pomoc

28.02.2019, 14:27

Taki KURDUPLE są najgorsze. Miałam takiego chłopaka KURDUPLA i miał wysokie mniemanie o sobie. Jak mu powiedziałam żeby nie podskakiwał i że jest kurduplem to rozstał się ze mną :(

28.02.2019, 08:57

Normalne komentarze w DZIENNIKU ŁÓDZKIM.

28.02.2019, 08:42

Wypierd**** ich teraz z roboty. Jaka to kur** jest żenada że mogą Cię zgwałcić w centrum miasta a te głąby przyjadą po 5 minutach jak zrobią wywiad środowiskowy najlepiej po sOMsiadach i rodzinie. Poziom zidiocenia level hard. W chu* daleko przecież mieli na tą Wigury.

28.02.2019, 00:07

bardzo proszę o pomoc

pomagam.pl/andrzejkulis

27.02.2019, 23:10

Poziom reakcji policji i tzw personelu medycznego w tym wypadku powinien być bardzo dokładnie wyjaśniony.Ka wierzę studentce

27.02.2019, 21:47

Treść ciekawa - bo ta osoba była tez w Łodzi . O tym mieszkańcu Krakowa był głośno . Szuka w internecie i namierza . Szanowny Pan zapomniał że był notowany i jest w Rejestrze Osób Skazanych . Ciekawa treść o tym kogo zgwałcił ? Oraz tym czym zajmuje się po wyjściu z wieżienia . Na Wykopie był poruszany też temat ten . Ja też spotkałam te osobę !

27.02.2019, 21:24

który atakował nożem rano dziewczyny...udając, że rozmawia przez telefon komórkowy...niestety miałam czelność go napotkać...to było odrażające...w ostatniej chwili się wycofał...nie wiem czy skończył z tym napastowaniem kobiet

27.02.2019, 21:09

Nasrać mu do mordy!

27.02.2019, 20:51

To jest taka ściema że aż mnie dziwi że ktoś w to wierzy, jak miały nie rozpoznać napastnika skoro wcześniej wrzucili jego zdjęcie do sieci, proszę was.

27.02.2019, 20:13

Uciąć ch....ja padalcowi i tyle. A na czole tatuaż gwałciciel niech się śmieć ukrywa.

27.02.2019, 19:54

i to bez specgrupy

27.02.2019, 19:52

Ludzka znieczulica w naszym kraju aż boli. Współczuję kobiecie naprawdę.

27.02.2019, 19:40

Hej, Jestem Karolina mam 21 lat :) Napisz do mnie na https://wyspalasek.pl/malinka97/ jeśli jesteś koneserem kobiecych kształtów, lubisz piękne i inteligentne kobiety to zapraszam Cię do bliższej znajomości z moją osobą :)