Słupski ratusz chce remontować stadion przy ulicy Zielonej [wideo]

Zbigniew Marecki
Zbigniew Marecki

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Po ostatniej ulewie okazało się, że jest potrzebny generalny remont stadionu przy ul. Zielonej i związanych z nim nieruchomości.

W poniedziałek wiceprezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka zapowiedziała, że kierownictwo ratusza będzie wnioskowało do rady miejskiej, aby w budżecie miasta przeznaczyć na ten cel 800 tysięcy złotych. Jednocześnie nie ukrywa, że prezydent Słupska zastanawia się nad zmianą zarządcy obiektu, który obecnie jest administrowany przez Klub Sportowy "Gryf".

Ten ostatni pomysł wiąże się z tym, że zdaniem magistratu "Gryf" bardzo zaniedbał powierzone mu obiekty. Planowany remont ma objąć rewitalizację nieruchomości oraz zmiany w drenażu boiska, bo - jak się okazało podczas ostatniej ulewy - działająca tam instalacja nie jest w stanie szybko odprowadzić nadmiaru wody.

- Inna rzecz, że podczas sierpniowej ulewy do końca nie poradził sobie świetnie działający drenaż na polu golfowym w Zajączkowie. Z powodu gwałtownego napływu wody duże straty poniósł jego właściciel, który niedawno zainwestował 600 tysięcy złotych w nową trawę na polu golfowym - dodała wiceprezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

Zobacz zdjęcia: Ulewa nad Słupskiem. Zalane miasto

Ulewa nad Słupskiem. Zalane miasto [zobacz zdjęcia]

Materiał oryginalny: Słupski ratusz chce remontować stadion przy ulicy Zielonej [wideo] - Głos Pomorza

Komentarze 41

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

p
piłkarz

Doprowadzcie do porzadku stadion przy rybackiej tzw Stadion na wałach .zarosniety i zasyfiały,a było tak pieknie

 

A
Arek
W dniu 30.08.2017 o 14:47, Gość napisał:

Remontować i koniec, żeby nie było jak w Koszalinie.Stowarzyszenie niech szuka innych źródeł finansowania itp. Wystarczy trochę inicjatywy i działania.

 


Co tu remontować?! Chyba, że bedzie to obiekt muzealny zamierzchłych czasów naszych ojców i dziadków - na, którym jak dzisejsza młodzież uwierzy, przez dziesiąt lat rozgrywano mecze piłki nożnej, powaznie mówię - wtedy zgoda, remontować, czytaj odrestaurować!

G
Gość

Remontować i koniec, żeby nie było jak w Koszalinie.
Stowarzyszenie niech szuka innych źródeł finansowania itp. Wystarczy trochę inicjatywy i działania.

c
chrumek
W dniu 29.08.2017 o 14:12, MłodyM napisał:

wejdźcie do 2 ligi to i sam podpisze petycję o stadion(teraz odezwa się znawcy którzy twierdzą że bez stadionu nie ma 2 ligi)

bez stadionu nie ma 2. ligi.
przekonuje się o tym właśnie koszalińska Gwardia. W ostatni weekend byli gospodarzem meczu, który odbył się w ... Radomiu. Powód? Brak stadionu.
G
Gość
W dniu 30.08.2017 o 07:15, Gość napisał:

stadion, zaorac i posadzic krzewy  - kiedys bylem i dostalem w ryja za niewinnosc

kiedyś można było dostać po ryju nawet Pod Kluką więc daj sobie spokój z takimi żalami

g
gość
W dniu 30.08.2017 o 08:04, Gość napisał:

A jakie plany projekty dotyczące stadionu? Są projekty ?Czy stowarzyszenie pozyskało jakieś środki finansowe zewnątrz? Ministerstwo, pzpn ?Wszyscy idą do przodu. Czemu stowarzyszenie nie piszę projektów do budżetu obywatelskiego ?

 


A jakie plany projekty dotyczące stadionu? Są projekty ?
Czy stowarzyszenie pozyskało jakieś środki finansowe zewnątrz? Ministerstwo, pzpn ?
Wszyscy idą do przodu. Czemu stowarzyszenie nie piszę projektów do budżetu obywatelskiego ?

Dokładnie,  a jeszcze za wynajem u nich boiska  na sparingi sobie życzą. Ciekawe czy to wykazują do miasta?

P
Pan Kibic
W dniu 30.08.2017 o 07:15, Gość napisał:

stadion, zaorac i posadzic krzewy  - kiedys bylem i dostalem w ryja za niewinnosc

A po co ci było włazić do sektora gości i dawać z ryja"Strzelaj". No to dostałeś jeden strzał o który się prosiłeś.Twoje rolnicze zapędy do stadionu możesz skończyć w szpitalu.

G
Gość
W dniu 29.08.2017 o 23:11, Arek napisał:

 Ok i super. Tylko dlaczego nie ma tam cyklicznych zawodów lekkoatletycznych o randze, nie wiem mistrzostw Polski, Europy?! To co w Słupsku nie można tego zrobić?! Sam sobie zaprzeczę, nie można bo nie ma w Słupsku żadnej bazy hotelowej i tu jest problem, panie Biedroń, państwo radni miejscy i powiatowi. Tak panie Starosto, tak! 

Zawody LA wysokiej rangi nie mogą odbyć się na stadionie 650-lecia.Wymóg jest podstawowy-boisko treningowe potrzebne do rozgrzewki.

T
Tuba biegająca
W dniu 30.08.2017 o 00:04, irytacja napisał:

Wszystko bardzo mądrze napisane Kolego Arku.Tyle tylko, że to niestety pobożne życzenia. Wiele pytań na które odpowiedzi w Słupsku nie znajdziesz.Nie trzeba było być wielkim prorokiem by 18 lat temu przewidzieć obecny stan rzeczy.Samorząd lokalny można winić a i owszem ale tylko w niewielkiej części. Problemem zasadniczym, niemal wagi państwowej o znaczeniu strategicznym jest KASA. Ta regionalna w ramach ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU REGIONU  ale i ta unijna przede wszystkim. A wszystko razem liczone w grubych setkach milionów by nie powiedzieć w miliardach.Gdzie zatem leży problem? Jest nim status administracyjny miasta. Więc kasa dla Gdańska a nie dla Słupska. Jeśli dla Słupska, to symboliczna. Po Wejherowie, Lęborku czy Chojnicach.... Raz jeszcze na tym forum odwołam się do przykładu Olsztyna - dzisiaj miasta prawie 180-tysięcznego a jeszcze nie tak dawno wielkością do Słupska porównywalnego.Byłem tam ostatnio i jestem pod wrażeniem tej metropolii, bez jakiejkolwiek uszczypliwości.Idealnie działający system ITS, szerokie dwujezdniowe ulice, inteligentne sygnalizacje świetlne, trzy od zera wybudowane linie tramwajowe z nowoczesnymi tramwajami i oczopląsu można dostać od dziesiątków najnowocześniejszych autobusów przegubowych i niskopodłogowych, które widać jakby wszędzie. A wszystko jeździ jak w zegarku, co 10-15 minut i nie trzeba kontrolować rozkładów jazdy, które też wyświetlają się elektronicznie na poszczególnych przystankach.Do tego knajp i knajpeczek nie sposób policzyć. Wszędzie pełno studentów i młodzieży wszelakiej. Na tamtejszym uniwersytecie można studiować medycynę a miejskie szpitale stały się klinikami, w których profesura stała się normą.Za niedługo z Gdańska do samego Olsztyna dojechać będzie można ekspresówkami S7 i S51. Budowa tych dróg ma się ku końcowi.Stadion, akwapark, filharmonia, hala widowiskowo-sportowa, komunikacja czy porządny uniwersytet to dzisiaj standard liczącego się w regionie ośrodka.Gołym okiem widać ile oznacza wojewódzkość miasta. Widać ile kasy włożono w Olsztyn z Unii Europejskiej i ile to miasto otrzymało od własnego marszałka własnego województwa.Widać też przy okazji ile Słupsk stracił przez minione 17-18 lat !!!!Kto nie wierzy niech pojedzie i zobaczy na własne oczy. Oko mu z zazdrości zbieleje. Zapewniam Was wszystkich.I szkoda, że w Słupsku tych strategicznych oczywistości nie chce się dostrzec a w temacie ulokowania tutaj współcentrum Pomorza Środkowego wszyscy milczą jak zaklęci.No i na opluwaniu Roberta Biedronia się kończy. Tak jakby było On prawdziwym cudotwórcą. A nie jest.   .

 


Nie jest? A krzyczał "NARESZCIE ZMIANA".

Czy po prostu KŁAMAŁ !!!!!

G
Gość

A jakie plany projekty dotyczące stadionu? Są projekty ?
Czy stowarzyszenie pozyskało jakieś środki finansowe zewnątrz? Ministerstwo, pzpn ?
Wszyscy idą do przodu. Czemu stowarzyszenie nie piszę projektów do budżetu obywatelskiego ?

G
Gość

stadion, zaorac i posadzic krzewy  - kiedys bylem i dostalem w ryja za niewinnosc

A
Arek

A i Tobie mądrości wypowiedzi "irytacja" oddać muszę, z szacunkiem i wiedzą w temacie. Czasami i tak jest, że i dżentelmeni pokłócić się muszą, oby konstruktywnie. Zatem, kłóćmy się  o swoje, Ty i słusznie o Olsztyn, ja o Słupsk. Hmm ... od czego tu i teraz zacząć. Zacznę od końca, niekonwencjonalnie. Nikt na opluwaniu, jak twierdzisz Roberta Biedronia nie kończy, przynajmniej ja staram się konstruktywnie krytykować jego poczynania a w zasadzie, brak jego poczynań dla tego zacnego miasta, i faktem jest, że nie jest cudotwórcą a wielu wyborców w okresie wyborczym tak myślało, to fakt. Ja nie bo na niego nie głosowałem i dzisiaj wiem, że uczyniłem słusznie, moja Rodzina również. Idźmy dalej, co do kasy w wydaniu administracyjnym i hierarchii ważności, tu jesteśmy zgodni co do dotychczasowej metodologii, co nie znaczy, że jesteśmy zgodni co do potrzeb i zasad przyznawania kasy poszczególnym miastom i jej kolejności ,czy wysokości przyznanych subwencji. Mówiąc krótko, Trójmiasto - dość, teraz my, ci wcale nie mniej znaczący w województwie.

Teraz nieco o Olsztynie. To osobliwe miasto, znam je, hmmm... doskonale. To za dużo powiedziane. Studiowała tam moja córka i miałem tę przyjemność, przy okazji odwiedzin, poznać nieco uroki tej jak powiadasz metropolii. Fakt miasto zgoła inne od Słupska, przepełnione nowoczesną infrastrukturą i co najważniejsze rzeszą młodych ludzi, nie tylko studentów. Czym zatem różni się Olsztyn od Słupska, odpowiadam - bardziej odpowiedzialnym samorządem lokalnym, ukierunkowanym na innowacyjność, inicjatywy mieszkańców, przedsiębiorczość, handel, sport i rekreację, kulturę i wreszcie duży ośrodek akademicki i miasto otwarte na turystę. W Słupsku zaś, jak widzisz, miast tych przywarów miasta Olsztyn, mamy konferencje prasowe, briefingi i co, no i nic. Stagnacja, remonty chodników, stadionu i kupę niedźwiadków, nie wiadomo po co i komu ustawionych?!

Taki jest stan rzeczy dzisiaj w Słupsku w odróżnieniu chociażby od Olsztyna, co nie znaczy, że nie można tego zmienić. Można, jak najbardziej, trzeba tylko twardo prezentować swoje postulaty obywatelskie/wyborcze w najbliższych wyborach samorządowych. O tym mówię i piszę bo nie mogę już patrzeć na te same chwyty socjotechniczne z kiełbasą, czytaj chodnikiem i stadionem w tle a przecież nie o to chodzi. Słupsk i jego mieszkańcy, jak wiele innych miast, zasługuje na włodarzy i samorządowców dzięki którym inni będą zazdrościć takiej pozycji jaką na dzisiaj osiągnął, jak słusznie mówisz np. Olsztyn. I tego sobie życzmy!

i
irytacja
W dniu 29.08.2017 o 22:16, Arek napisał:

........Popatrzmy bez żadnych kompleksów, na pierwszy z brzegu kompleks sportowo rekreacyjny np. Termy Maltańskie. Sauny, pływalnie, Spa, baseny termalne - umiejscowione gdzie, hmm ... ano obok sztucznego jeziora/zbiornika wodnego, dzisiaj miejsca światowych zawodów wioślarskich. Można? Jasne, że można - potrzebne jest tylko odważne spojrzenie w przyszłość nas mieszkańców i tego miasta.Dlaczego mam jeździć do Trójmiasta, do Poznania, do Łodzi czy Jarosławca. A co ja, my słupszczanie jesteśmy gorsi?! Mamy ambicje zajmowania się chodnikami, jakimś tam przestarzałym stadionem, bo tak nas projektują prezydent miasta i radni miejscy?! Okolice Słupska to mnogość przepięknych miejsc, krain przyrody i co ważne miejscowości ze wszech miar turystycznych. Mamy w Słupsku jedne z największych złóż wód/źródeł termalnych. Gdzie zatem kompleksy basenów termalnych wzorem Słowacji czy Węgier, no gdzie panie Biedroń?!!! Pan sobie robisz konferencje prasowe, briefingi i o chodnikach opowiadasz a tu świat do przodu ucieka!Kiedy i gdzie byliście ostatnio, szanowni słupszczanie w operze, operetce, teatrze, kabaretonie, ligowym meczu piłki nożnej, festiwalu piosenki, no kiedy i gdzie?! W Gdańsku, Sopocie, Koszalinie, Kielcach, Kwakowie? Pewnie tak, wszędzie tam ale nie u nas, w Słupsku. Jaka zatem różnica pomiędzy chodnikiem wyremontowanym czy nie, stadionem dla kopaczy i staczy, czy stadionem jako kompleksem sportowo rekreacyjnym?! Otóż, żadna jak nie ma w naszym samorządzie żadnych ambicji, żadnych pomysłów na przyszłość tego prowincjonalnego, póki co miasteczka,a szkoda. Nie pozwólmy się oczarować po raz kolejny, chodnikami, remontami stadionu, ławkami na Wojska Polskiego, niedźwiadkami i Bóg wie czym jeszcze, to nie o to chodzi, panie Biedroń, państwo radni miejscy, ciemny lud już tego nie kupi!!!

 

Wszystko bardzo mądrze napisane Kolego Arku.

Tyle tylko, że to niestety pobożne życzenia. Wiele pytań na które odpowiedzi w Słupsku nie znajdziesz.

Nie trzeba było być wielkim prorokiem by 18 lat temu przewidzieć obecny stan rzeczy.

Samorząd lokalny można winić a i owszem ale tylko w niewielkiej części. Problemem zasadniczym, niemal wagi państwowej o znaczeniu strategicznym jest KASA. Ta regionalna w ramach ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU REGIONU  ale i ta unijna przede wszystkim. A wszystko razem liczone w grubych setkach milionów by nie powiedzieć w miliardach.

Gdzie zatem leży problem? Jest nim status administracyjny miasta. Więc kasa dla Gdańska a nie dla Słupska. Jeśli dla Słupska, to symboliczna. Po Wejherowie, Lęborku czy Chojnicach....

 

Raz jeszcze na tym forum odwołam się do przykładu Olsztyna - dzisiaj miasta prawie 180-tysięcznego a jeszcze nie tak dawno wielkością do Słupska porównywalnego.

Byłem tam ostatnio i jestem pod wrażeniem tej metropolii, bez jakiejkolwiek uszczypliwości.

Idealnie działający system ITS, szerokie dwujezdniowe ulice, inteligentne sygnalizacje świetlne, trzy od zera wybudowane linie tramwajowe z nowoczesnymi tramwajami i oczopląsu można dostać od dziesiątków najnowocześniejszych autobusów przegubowych i niskopodłogowych, które widać jakby wszędzie. A wszystko jeździ jak w zegarku, co 10-15 minut i nie trzeba kontrolować rozkładów jazdy, które też wyświetlają się elektronicznie na poszczególnych przystankach.

Do tego knajp i knajpeczek nie sposób policzyć. Wszędzie pełno studentów i młodzieży wszelakiej. Na tamtejszym uniwersytecie można studiować medycynę a miejskie szpitale stały się klinikami, w których profesura stała się normą.

Za niedługo z Gdańska do samego Olsztyna dojechać będzie można ekspresówkami S7 i S51. Budowa tych dróg ma się ku końcowi.

Stadion, akwapark, filharmonia, hala widowiskowo-sportowa, komunikacja czy porządny uniwersytet to dzisiaj standard liczącego się w regionie ośrodka.

Gołym okiem widać ile oznacza wojewódzkość miasta. Widać ile kasy włożono w Olsztyn z Unii Europejskiej i ile to miasto otrzymało od własnego marszałka własnego województwa.

Widać też przy okazji ile Słupsk stracił przez minione 17-18 lat !!!!

Kto nie wierzy niech pojedzie i zobaczy na własne oczy. Oko mu z zazdrości zbieleje. Zapewniam Was wszystkich.

I szkoda, że w Słupsku tych strategicznych oczywistości nie chce się dostrzec a w temacie ulokowania tutaj współcentrum Pomorza Środkowego wszyscy milczą jak zaklęci.

No i na opluwaniu Roberta Biedronia się kończy. Tak jakby było On prawdziwym cudotwórcą. A nie jest.

 

.

A
Arek
W dniu 29.08.2017 o 23:03, enemigo napisał:

Pisze ktoś kto pewnie nigdy nie był na stadionie 650-lecia, a już na pewno w hali lekkoatletycznej. Ano nie stoją one puste (te obiekty). Trenuje tam mnóstwo dzieci ze słupskich szkół i przedszkoli,  klubów i stowarzyszeń m.in. Feniks Słupsk, AML Słupsk, Stopa Słupsk, Serpenters Słupsk, Karol Pęplino, Gryf Słupsk, Skalar Słupsk, Reprezentacja Polski Paraolimpijska, Kamila Lićwinko, Marcelina Witek i wiele wiele innych. Niestety na stadionie nie mogą być rozgrywane mecze IV ligi bo ktoś bardzo zmyślnie zaprojektował za krótką murawę, żeby piłkarze nie "niszczyli" murawy. Miejsca te tętnią życiem. Ale dla takich jak Ty wszystko jest be i niepotrzebne...

 


Ok i super. Tylko dlaczego nie ma tam cyklicznych zawodów lekkoatletycznych o randze, nie wiem mistrzostw Polski, Europy?! To co w Słupsku nie można tego zrobić?! Sam sobie zaprzeczę, nie można bo nie ma w Słupsku żadnej bazy hotelowej i tu jest problem, panie Biedroń, państwo radni miejscy i powiatowi. Tak panie Starosto, tak!

e
enemigo
W dniu 29.08.2017 o 17:01, Gość napisał:

Kiedyś wyremontowano stadion 650-lecia i co i nic stoi sobie nikomu nie potrzebny.

Pisze ktoś kto pewnie nigdy nie był na stadionie 650-lecia, a już na pewno w hali lekkoatletycznej. Ano nie stoją one puste (te obiekty). Trenuje tam mnóstwo dzieci ze słupskich szkół i przedszkoli,  klubów i stowarzyszeń m.in. Feniks Słupsk, AML Słupsk, Stopa Słupsk, Serpenters Słupsk, Karol Pęplino, Gryf Słupsk, Skalar Słupsk, Reprezentacja Polski Paraolimpijska, Kamila Lićwinko, Marcelina Witek i wiele wiele innych. Niestety na stadionie nie mogą być rozgrywane mecze IV ligi bo ktoś bardzo zmyślnie zaprojektował za krótką murawę, żeby piłkarze nie "niszczyli" murawy. Miejsca te tętnią życiem. Ale dla takich jak Ty wszystko jest be i niepotrzebne...

Dodaj ogłoszenie