Słupsk przed referendum. To polityczna rozróba PO - mówi rzecznik prezydenta Kobylińskiego

Hubert Bierndgarski
APR SAS
Prezydentowi Słupska - Maciejowi Kobylińskiemu udała się rzecz wyjątkowa - zjednoczenie przeciwko sobie działaczy zupełnie różnych opcji politycznych.

W środę pod otwartym listem do mieszkańców podpisało się ponad 20 przedstawicieli różnych słupskich środowisk.

"Prezydent Maciej Kobyliński źle zarządza finansami miasta, co potwierdziła swoją uchwałą nie tylko Rada Miejska, ale również nadzór finansowy z Gdańska oraz wojewoda pomorski" - czytamy w otwartym liście. - "Słupsk znajduje się w ścisłej czołówce najbardziej zadłużonych miast w Polsce. Sposób sprawowania władzy jest nieprzejrzysty, wiele informacji jest ukrywanych, podawanych szczątkowo, albo nieprawdziwych. Ewidentnym przykładem tego jest sposób prowadzenia budowy słupskiego Aquaparku, gdzie kłamstwo goni kłamstwo, a rozrzutność widoczna jest gołym okiem".

- W historii Słupska jeszcze nigdy nie zdarzyło się, aby tak wiele różnych organizacji, stowarzyszeń i środowisk osiągnęło porozumienie w jednej sprawie - mówił na konferencji Zdzisław Sołowin, członek Platformy Obywatelskiej i przewodniczący Rady Miasta w Słupsku. - Zarówno organizacje obywatelskie, przedsiębiorcy, kupcy, rzemieślnicy, związkowcy, radni Rady Miasta w Słupsku, kombatanci, emeryci oraz członkowie wszystkich partii politycznych są zgodni co do jednego - Maciej Kobyliński nie powinien dalej pełnić funkcji prezydenta Słupska.

CZYTAJ !Współny list w sprawie referendum w Słupsku.

Sołowin dodał również, że referendum nie jest inicjatywą polityczną, ale wynika z merytorycznej oceny pracy Macieja Ko- bylińskiego. Apelował również, aby mieszkańcy nie bali się i wzięli udział w referendum, które zaplanowano 27 października.
Pod listem podpisali się między innymi przedstawiciele PO, PiS, Solidarnej Polski, SLD (radny Krzysztof Kido, który jak twierdzi, nadal jest członkiem SLD), działacze Twojego Ruchu (dawniej Ruch Palikota), członkowie Solidarności, działacze Civitas Christiana, przedstawiciele Stowarzyszenia Nasz Słupsk i Aktywne Pomorze, radni z klubu Nowy Słupsk oraz przedstawiciele słupskiego biznesu i rzemieślnicy.

Dziwię się, że apolityczne do tej pory organizacje dały się wciągnąć w polityczną rozróbę Platformy Obywatelskiej - mówi Dawid Zielkowski, rzecznik prasowy prezydenta Słupska

Dlaczego prezydent Kobyliński stał się wrogiem wszystkich i doprowadził do ponadpartyjnego porozumienia w Słupsku - CZYTAJ WIĘCEJ w czwartkowym (10.10. br) papierowym wydaniu" Dziennika Bałtyckiego", gdzie zamieściliśmy pełną wersję tekstu.

TU kupisz e-wydanie "Dziennika Bałtyckiego"!

Treści, za które warto zapłacić!
REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

Wideo

Komentarze 7

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

R
Ryszard K.

Referendum w sprawie odwołania Prezydenta Macieja Kobylińksiego byłoby zasadne wyłącznie w przypadku, kiedy inicjatorzy referendum (pożal się Boże Rada Miejska) miałaby lepszego kandydata od obecnego włodarza. Tymczasem Radni, którzy w większości nigdy nie splamili się żadną pracą potrafią tylko krzyczeć, krytykować i przeszkadzać. Wierzę głęboko, że mieszkańcy Słupska nie dadzą się omamić tym oszołomom i nie wezmą udziału w Referendum

a
ala

1. w Slupsku nie uczestniczacy w glosowaniu - oddaja glos za za odwolaniem prezydenta
2. w Warszawie nie uczestniczasy w glosowaniu - oddaja glos za pozostawieniem prezydenta
TAKIE ROZWIAZANIE ZASAD GLOSOWANIA ULATWILOBY ZYCIE PLATFUSOM I MOGLIBY RZADZIC DO KONCA SWIATA JESZCZE JEDEN DZIEN DLUZEJ - ALE Z RAZEM Z OWSIAKIEM

n
narybek SLD

A kiedy jeszcze wola pracy i pozwala zdrowie, wtedy raczej skierowany do pracy z naboru na wolnym rynku. A kiedy takiej na tym rynku dla 70-latków nie ma, wtedy pozostaje zmywak w UK. Taka właśnie powinna być kolejność, jeśli chodzi o stanowiska publiczne i za publiczną kasę. W innym razie zawsze tworzyć się będą struktury mafijno-korupcyjne i towarzyskie wzajemnej adoracji. Co z taką rzeczywistą potrzebą publiczną nie mają nigdzie nic wspólnego.

Natomiast ten wspomniany Aquapark jest w każdym miejscu takim akurat interesem na którym miasta zjadły swoje zasoby finansowe, a często, i doprowadziły do bankrutctwa. A dwa, na co komu owa inwestycja, kiedy do morza parę kilometrów, kiedy miasto ma bardziej zasadne potrzeby inwestycyjne. Ale kiedy już taki Aquapark ma być, to dlaczego on nie jest za kasę prywatną? Oczywiście, jeśli to aż taki wyśmienity biznes... Wniosek; referendum należy przeprowadzić, Aquapark prześwietlić!

A
AJB

Donald, nie kompromituj się, Bufetowa i tak na szczaw, i tak.! Ile można jeleniom rogi prostować bezkarnie? Toż nawet najłagodniejszy leming się wcurwi, kiedy go- bez znieczulenia od Owsiaka - zaczniecie z Vincentym na żywca ze skóry obdzierać. Cest la vie!

C
CD

ŚRODOWISKA LEWICOWE I HOMOSEKSUALNE OBCIĄŻA TEŻ WALKA O OBNIŻENIE WIEKU PRZYZWOLENIA. Mały pokaz dał niedawno ***** JANUSZ PALIKOT *****, który chciał obniżyć wiek z 15 do 13 lat! W 2008 r., po fali skandali pedofilskich, Kanada podniosła wiek przyzwolenia z 14. roku życia na 16. Kto najgłośniej się sprzeciwiał? Środowiska LGBT, podnosząc argument rzekomego ograniczenia praw obywatelskich.

Pedofilia jest dobra jako młot na Kościół katolicki i jako dozwolona forma seksualnej ekspresji lewicowych celebrytów. Im wolno, a katolicy mają się tłumaczyć z niepopełnionych grzechów. Można zresztą odnieść wrażenie, że pedofile zostali "zdradzeni" przez swych braci gejów, bo ci - wraz z innymi środowiskami antykatolickimi - dostrzegli szansę na zadanie ciosu Kościołowi. Gdyby nie to, do dziś bylibyśmy przekonywani, że w stosunku seksualnym z dziećmi nie ma niczego złego.

F
FAKTY

Pamiętajmy, że to JANUSZ PALIKOT nie tak dawno chciał obniżyć wiek przyzwolenia w Polsce z 15 do 13 lat!

Zastanówmy się najpierw, co z pedofilią wśród księży? Jakie są fakty?

Najbardziej znanym raportem w tej sprawie jest dokument z 2004 r. opracowany przez nowojorską uczelnię zajmującą się prawem i kryminalistyką John Jay College of Criminal Justice. Raport ogólnie został uznany za bezstronny. Badanie objęło oskarżenia z lat 1950-2002, Przez ten czas czynnych w USA było około 110 tys. księży. Zanotowano wówczas 6,7 tys. oskarżeń wobec 4,4 tys. duchownych.

W ponad 3 tys. spraw policja niewszczęła postępowania, oskarżenie wniesiono już bowiem po śmierci duchownego. Tysiąc księży stanęło przed sądem, z czego skazano na więzienie stu, a 250 dostało inne kary. Na 110 tys. księży! To wszystko w USA, gdzie Kościół nie mógł liczyć na żadną taryfę ulgową.

Najciekawsze są inne dane raportu. Najwięcej nadużyć miało miejsce w latach 60., a sprawcami byli stosunkowo młodzi księża. W następnych dekadach liczba nadużyć znacząco spadła. Przytłaczająca większość - 81 proc. - to molestowanie chłopców. Najczęściej powyżej 15. roku życia. Brzmi niepoprawnie, ale raport ukazał, że PROBLEMEM NIE BYŁA PEDOFILIA, ALE HOMOSEKSUALIZM. Zamknięcie drzwi seminariów przed osobami o takich skłonnościach ograniczyło problem.

Raport nie wykazał, że księża katoliccy jako grupa różnią się pod tym względem od innych zbiorowości. Pokazał też, że amerykański Kościół katolicki nie doceniał problemu lub tuszował konkretne przypadki, ale nie bardziej niż inne instytucje i związki wyznaniowe. Tak samo było z władzami szkolnymi, ze związkami sportowymi, z organizacjami młodzieżowymi, zwłaszcza skautingiem, gdzie było sporo przypadków molestowania chłopców przez instruktorów.

Raport John Jay College'u pokazał jeszcze jedną uniwersalną rzecz. Kościół nie doceńial wagi problemu, bo w tamtych latach nikt inny też nie uważał go za wyjątkową zbrodnię na tle pozostałych nadużyć seksualnych. Pokazuje to casus Romana Polańskiego. - "W tamtym czasie trudno było mi przekonać samego siebie, że to było niewłaściwe. Myślałem, że w końcu nikomu nie dzieje się krzywda" - opowiadał reżyser po latach. A Polański upił, odurzył narkotykami i zgwałcił 13-letnią dziewczynkę. Lista jego obrońców jest długa, jest na niej nawet minister R******w Si****ki, który rozważał, czy nie wystąpić do władz USA z wnioskiem o ułaskawienie Polańskiego.

Niczego niestosownego w swoim zachowaniu nie widział idol europejskiej lewicy Daniel Cohn-Bendit, który sam swoją pracę w przedszkolu opisywał takimi słowami: „Mój ciągły flirt z dziećmi szybko przyjął charakter erotyczny. Te małe pięcioletnie dziewczynki już wiedziały, jak mnie podrywać. Kilka razy zdarzyło się, że dzieci rozpięły mi rozporek i zaczęły mnie głaskać. Ich życzenie było dla mnie problematyczne. Jednak często mimo wszystko i ja je głaskałem".

Międzynarodowe Stowarzyszenie Lesbijek i Gejów (znane pod angielskim skrótem ILGA] zrzesza także organizacje z Polski - m.in. Kampanię przeciw Homofobii, Fundację Równości, Lambdę. Do 1994 r. członkami ILGA były dwie najbardziej znane organizacje pedofilskie: osławiona amerykańska NAMBLA (North American Man/Boy Love Association) i holenderskie stowarzyszenie Martijn.

W poprzednich dekadach ŚRODOWISKA PEDOFILSKIE MASZEROWAŁY RAMIĘ W RAMIĘ Z HOMOSEKSUALNYMI. „Święci" ruchu gejowskiego są też ikonami organizacji pedofilskich. Poeta Allen Ginsberg był wielkim obrońcą NAMBLA. Esej w obronie tej organizacji i „afirmacji młodego ciała" napisał jeszcze w 1994 r. Inną ikoną obu „ruchów" jest Harry Hay, przy okazji długoletni działacz Komunistycznej Partii USA.

ŚRODOWISKA LEWICOWE I HOMOSEKSUALNE OBCIĄŻA TEŻ WALKA O OBNIŻENIE WIEKU PRZYZWOLENIA. Mały pokaz dał niedawno ***** JANUSZ PALIKOT *****, który chciał obniżyć wiek z 15 do 13 lat! W 2008 r., po fali skandali pedofilskich, Kanada podniosła wiek przyzwolenia z 14. roku życia na 16. Kto najgłośniej się sprzeciwiał? Środowiska LGBT, podnosząc argument

w
wyborca

REFERENDUM ZA ODWOŁANIEM , nie jest formą wyborów , albowiem organizatorzy nie przedstawiają alternatywnego kandydata..

Dlatego też na referendum powinni iść jedynie zwolennicy odwołania / powinna to gwarantować ustawa. Do frekwencji powinny liczyć się tylko głosy za odwołaniem /

Ponieważ mamy w tym kraju większość ustaw bez sensu , w imię rozsądku , każdy kto nie chce odwoływać , powinien zostać w domu , bojkotując głupie prawo referendalne

Daje ono garstce hucpiarzy możliwość odwołania , przy pomocy przeciwników tego odwołania.

Dodaj ogłoszenie