reklama

Słupsk: Nauczycielka skazana za 50 gwałtów na swojej uczennicy

Marcin Kamiński
Sąd Okręgowy w Słupsku prawomocnym wyrokiem podwyższył do 5 lat więzienia orzeczenie sądu rejonowego w sprawie 53-letniej Lidii M.,

słupskiej nauczycielki skazanej za molestowanie seksualne i 50-krotne zgwałcenie swojej nieletniej uczennicy.

W listopadzie ubiegłego roku Sąd Rejonowy skazał kobietę za to na 3 lata więzienia. Orzekł też wobec niej 10-letni zakaz wykonywania zawodu nauczyciela. Od wyroku odwołała się prokuratura, która w pierwszym procesie zażądała dla pedagoga 5 lat więzienia i dożywotniego zakazu wykonywania zawodu. Apelację złożył także obrońca oskarżonej, domagając się, by sąd nie uznał molestowania małoletniej i obcowania płciowego za gwałty.

Wczoraj Sąd Okręgowy, po rozprawie odwoławczej, przychylił się do wniosków prokuratora i podwyższył nauczycielce karę więzienia.

Przypomnijmy. Pedagog z 26-letnim stażem pracy w szkole została aresztowana pod zarzutem molestowania nieletniej w lutym 2004 roku. Biegli powołani do sprawy udowodnili, że Lidia M. molestowała seksualnie 13-letnią uczennicę.

Dowodami w sprawie była korespondencja, jaką nauczycielka prowadziła z uczennicą, dyskusje przez komunikator internetowy Gadu-Gadu, wysłane do nastolatki e-maile oraz zeznania uczniów. Według zebranych przez prokuraturę dowodów uczennica była przez nią ponad 50 razy gwałcona. Do takich sytuacji dochodziło podczas pobytu dziewczynki na kolonii, w mieszkaniu nauczycielki oraz w szkole.

Przez cały proces Lidia M. nie przyznawała się do zarzucanych jej czynów. W rozmowie z dziennikarzami twierdziła, że takimi insynuacjami zniszczono jej karierę. Pokrzywdzoną zbadał biegły psycholog.

Specjalista stwierdził, że zeznania dziewczyny są wiarygodne i nie są zmyślone. W sprawie wypowiedział się również seksuolog, który badał nauczycielkę. W jego opinii kobieta może mieć zaburzenia popędu seksualnego, które objawiają się skłonnościami pedofilskimi. Z jego opinii również wynika, że Lidia M. usidliła swoją ofiarę szantażem uczuciowym. W efekcie po blisko 5 latach prowadzenia sprawy sąd uznał Lidię M. za winną. Sąd zadecydował, że oskarżona i skazana będzie odbywać karę w systemie terapeutycznym.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie