Słupsk: Chcą referendum w sprawie odwołania Macieja Kobylińskiego [ZDJĘCIA, OŚWIADCZENIE PREZYDENTA]

Hubert BierndgarskiZaktualizowano 
Rada Miasta w Słupsku opowiedziała się za referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta Macieja Kobylińskiego. Radni złożyli taki wniosek, bo prezydent nie otrzymał absolutorium z wykonania budżetu miasta za 2012 rok.

To jedyna sytuacja, kiedy rada może złożyć wniosek o zwołanie referendum bez konieczności zbierania podpisów przez mieszkańców. Na nadzwyczajnej sesji, która odbyła się w środę za zwołaniem referendum opowiedziało się 16 radnych. Przeciw było 5.

Teraz uchwała trafi do wojewody pomorskiego, który ma 30 dni na jej akceptację. Po tym czasie uchwała trafi do Komisarza Wyborczego w Słupsku, który zajmie się zwołaniem referendum. Sytuacja może się jednak skomplikować, bo prezydent zaskarżył już decyzję Regionalnej Izby Obrachunkowej, która pozytywnie zaopiniowała uchwałę o nieudzieleniu absolutorium.

Dodatkowo prezydent zaskarżył również samą uchwałę rady miasta dotyczącą nieudzielenia absolutorium. Wszystko to może przeciągnąć w czasie przeprowadzenie referendum.

- Miasto pięknieje i widzą to nie tylko mieszkańcy, ale również osoby odwiedzające Słupsk - mówił Kobyliński - Wykonaliśmy wiele inwestycji jako pierwsi w kraju. Inwestujemy w rewitalizację miasta, rozwój kultury i oświaty oraz w komunikację. Wspomagamy również inwestycje państwowe i samorządowe takie jak budowa obwodnicy Słupska, czy szpitala.

Przeczytaj koniecznie: OŚWIADCZENIE PREZYDENTA SŁUPSKA - kliknij i przeczytaj!

OŚWIADCZENIE MACIEJA KOBYLIŃSKIEGO, PREZYDENTA SŁUPSKA

Oświadczenie Prezydenta Miasta Słupska w sprawie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta z dnia 31 lipca 2013 roku

No i stało się. Upartyjnionych bez miary lub zatwardziałych w swych kompleksach i pełnych nienawiści, a także powodowanych strachem szesnaścioro Pań i Panów Radnych podjęło decyzję o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania mnie przed upływem kadencji.

Ręce opadają! Bo któż to Ci Radni?

Dwie panie zawiedzione w swych zamiarach politycznych i pałające żądzą odwetu za przegrane wybory prezydenckie. Jedna zarzucająca mi nieprawdziwe działania w latach osiemdziesiątych zapominała o swoich amoralnych zachowaniach w latach siedemdziesiątych. Druga winna oddać zarówno mandat radnej jak i pieniądze, które wyprowadziła ze spółki Nord Express. Trzech panów: przewodniczący Zdzisław Sołowin, wiceprzewodniczący Robert Kujawski i Tadeusz Bobrowski. Czyli niezbyt lotny emerytowany strażak o niechlubnej przeszłości, młody niespełniony prawnik (też dwukrotnie przegrany w wyborach prezydenckich), czy też technik ekonomista rozpamiętujący rzekome krzywdy, jakie go spotkały za doprowadzenie do ruiny firm.

Ta piątka jest wspierana przez nauczycielkę, która korzystała z prawie bezpłatnych wycieczek do Egiptu na koszt przestępczej szkoły zatrudniającej jej męża. Jest jeszcze postać wyjątkowo perfidna i pozbawiona honoru. Lewicowy radny, który trzykrotnie uzyskiwał mandat „po moich plecach”. Gdy dowiedział się, że takiej możliwości już nie będzie, bo ja nie startuję w przyszłych wyborach, postanowił szukać innego żywiciela.

Pozostała dziewiątka to ludzie zastraszeni przez swych partyjnych mocodawców – pożal się Boże posła, beznadziejnego radnego sejmiku, zionącego nienawiścią niemal do wszystkich, radnej, której miedziane czoło błyszczy coraz mocniej – lub środowiska szerzące idee nienawiści, mimo pozorów bycia katolikami. Wiem od nich, że zagrożono im wyrzuceniem z partii, klubu radnych, a nawet kłopotami w pracy.

Doprawdy nie wiem, co powiedzieć Drodzy Słupszczanie. Chyba tylko to, że przepraszam za takich Radnych. Przepraszam za siebie, że nie mogłem nieraz znieść ich bezczelnych kłamstw, obelg i prowokacji. W tej sytuacji nie ma wygranych, przegrani są wszyscy. Oby tylko Słupsk na tym nie stracił.

Maciej Kobyliński

Treści, za które warto zapłacić!
REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

polecane: Flesz - e-papieros zagraża zdrowiu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie