Śledzie podpadły inspekcji WOPR

  Śledzie podpadły inspekcji WOPR

  Piotr Niemkiewicz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Nikt w pomorskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym nie wiedział, że w sobotę setka ludzi wybrała się piechotą przez Zatokę Pucką.
  - WOPR, jako organizacja odpowiedzialna za bezpieczeństwo wodne, po prostu musi wiedzieć, że taka impreza się odbywa - mówi Andrzej Bełżyński, inspektor WOPR na teren Półwyspu Helskiego. - Przecież uczestnicy dwa razy przekraczają tor wodny. Od kilku lat monitujemy, żeby nie uprawiać takiej partyzantki.

  Tymczasem wokół blisko stuosobowej grupy ludzi, którzy maszerowali za Radosławem Tyślewiczem - pomysłodawcą marszu - pływało przez cały czas ok.
  10 jednostek. Wśród nich były dwa pontony ratownicze. Wszyscy na pokładach łodzi dokładnie przypatrywali się uczestnikom i natychmiast podpływali do tych, u których widać było oznaki wyczerpania walką z falami.

  - Nie wiem, co mogło pójść źle, uczestnicy chwalą sobie organizację. Mało tego, szli przecież także ratownicy - komentuje nam Radosław Tyślewicz. - Zresztą jednym z celów marszu jest zaznajomienie ludzi z bezpiecznym wypoczynkiem na wodzie. Sam mam stopień ratownika WOPR.

  Tyberiusz Narkowicz, burmistrz Jastarni i jeden z uczestników marszu, oraz Adrian Jaśkiewicz, kierownik jastarniańskich kąpielisk twierdzą, że nie rozumieją zarzutów. Jaśkiewicz z kolegą zabezpieczał na wodzie sobotnią imprezę.

  - O wszystkim wiedzieli dyspozytorzy w sopockim Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego, bo poinformowaliśmy ich o tym - powiedzieli nam jastarnianie.

  Andrzej Bełżyński sam sprawdził tę informację. Inspektor zaleca jednak na przyszłość, by informować także WOPR. Jak się dowiedzieliśmy, pomorskie WOPR pomoże w zabezpieczaniu kolejnych edycji marszu.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo