Skuteczny Bałtyk wygrał z Olimpią

Piłkarze Bałtyku odnieśli efektowne zwycięstwo nad Olimpią Elbląg 4:1 w meczu sparingowym, który rozegrany został na boisku Narodowego Stadionu Rugby. Obie drużyny grają w drugiej lidze, ale Bałtyk w grupie zachodniej, a Olimpia we wschodniej.

Mecz toczył się w trudnych warunkach, ale Jacek Grembocki, trener Bałtyku, mógł być zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Biało-niebiescy zagrali naprawdę dobre spotkanie, a do tego imponowali skutecznością. A to dobrze rokuje przed startem drugoligowej rundy wiosennej. Najładniejszego gola strzelił Marcin Dettlaff, który pokonał Dominika Sobańskiego uderzeniem w górny róg.

W zespole Bałtyku zagrał testowany 23-letni Piotr Kasperkiewicz, grający wcześniej w Lechii Gdańsk.

Bałtyk Gdynia - Olimpia Elbląg 4:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Paweł Król (31), 2:0 Michał Benkowski (34), 2:1 Grzegorz Skwara (50), 3:1 Jakub Kaszuba (65), 4:1 Marcin Dettlaff (75).
Bałtyk: (I połowa) Matysiak - Granosik, Benkowski, Martyniuk, Król - Lilo, Kasperkiewicz, Lemanek, Łuczak - Nowicki, Kudyba. (II połowa) Gostomski - Kowalkowski, Benkowski (60 Kiciński), Martyniuk, Dettlaff - Kawa, Kasperkiewicz (60 D. Grembocki), Michałek, Malicki - Kaszuba, Piotrowski.