Skrzyżowane szpady muszkieterów

  Skrzyżowane szpady muszkieterów

  Maciej Wośko, redaktor naczelny "Polski Dziennika Bałtyckiego"

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Mieliśmy w Trójmieście Trzech Muszkieterów... Mieliśmy - bo oto jeden z przywoływanych prezydentów tonie właśnie w lawinie prokuratorskich śledztw, oskarżeń i nagrań.
  Dwaj pozostali skrzyżowali szpady nad lotniskami, nazwami ulic i wyścigiem do miana najlepszego. Jeden ciągnie muszkieterski zaprzęg w swoją stronę, drugi - zachwycony wielkością swojego sioła, raz po raz pojedynkuje się z sąsiadem.

  W gruncie rzeczy w każdym z trzech miast metropolii dzieje się sporo. Jest się czym chwalić - drapacze chmur pną się ku niebu, hale się rozrastają, a stadiony huczą gwarem kibiców pierwszoligowych drużyn.

  Inwestorzy są zainteresowani inwestycjami, a mieszkańcy szczęśliwi, czemu dają wyraz w medialnych rankingach i głosowaniach. Tym razem jednak diabeł nie tyle w szczegółach, co w ogóle - a mianowicie, we współpracy, współdziałaniu i wspólnej "sztamie" samorządowców.

  Oto półmetek kadencji samorządowej mijamy, tracąc punkty do liderów, ba...
  peleton samorządowych średniaków coraz wyraźniej wchłania nam prezydentów Trójmiasta. Czasem jeszcze Wojciech Szczurek błyśnie na przedzie - w jednym czy drugim rankingu, a Paweł Orłowski w imieniu Jacka Karnowskiego odbierze nagrodę w Warszawie.

  Jednak mam wrażenie, że w ciągu tych dwóch lat wydarzyło się to właśnie, przed czym przestrzegano trójmiejskich włodarzy. Rozeszli się w swoje strony i walczą samotnie, a zdjęcie muszkieterów krzyżujących nie szpady, a dłonie we wspólnym uścisku zdobi jedynie ściany nad biurkami w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo