Skromna wygrana Vistalu Gdynia. Zespół kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa

Tomasz Bolt/Polskapresse
Nadal od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą piłkarki ręczne Vistalu Gdynia w PGNiG Superlidze kobiet. Gdynianki wygrały tym razem wyjazdowe spotkanie z Piotrcovią 18:17.

Początek meczu należał do zespołu gospodyń, które objęły jednobramkowe prowadzenie. Później jednak na parkiecie dominował Vistal, który znowu prezentował bardzo szczelną grę w defensywie. A to dawało okazje do wyprowadzania szybkich kontr. Gdynianki konsekwentnie powiększały przewagę, a że przez ostatnich 10 minut pierwszej połowy nie straciły żadnej bramki, to wygrały pierwszą połowę 10:5. I wydawało się, że w Piotrkowie odniosą gładkie zwycięstwo bez specjalnych emocji.

Startujemy z naszym profilem na Twitterze. Czas rozruszać serwis i pokazać, że 140 znaków wystarczy, by oddać sportowe emocje.

— Sport DB (@baltyckisport) September 8, 2013

Tymczasem gładkie prowadzanie wyraźnie rozluźniło szczypiornistki z Gdyni. Po przerwie Piotrcovia wzięła się za odrabianie strat i konsekwentnie je zmniejszała. W ciągu początkowych 12 minut drugiej części gospodynie zdobyły pięć bramek, a Vistal tylko jedną. W 50 minucie pogoń zakończyła się sukcesem Piotrcovii, bowiem wówczas wynik spotkania brzmiał 15:15. Końcówka spotkania była nerwowa, ale ostatecznie Vistal zwyciężył.

Piotrcovia Piotrków - Vistal Gdynia 17:18 (5:10)