Skrajnie wychłodzonego mężczyznę uratowali lekarze w...

  Skrajnie wychłodzonego mężczyznę uratowali lekarze w szpitalu w Wejherowie. Znaleziono go w parku w sylwestrową noc. Nie dawał oznak życia

  TVN24/x-news

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Skrajnie wychłodzonego mężczyznę znaleźli przechodnie po sylwestrowej nocy w parku w Wejherowie. Nie dawał oznak życia - nie miał wyczuwalnego plusu, nie biło mu serce. Ratownicy podjęli reanimację, która wydawała się bez szans. Nagle jeden z nich zauważył, że nieprzytomnemu drgnęła powieka. Mężczyznę uratowano w wejherowskim szpitalu.
  Mężczyzna przeżył, mimo że temperatura jego ciała w chwili odnalezienia wynosiła 22 stopnie Celsjusza. O skrajnej hipotermii mówi się już przy 28 stopniach.

  - Można powiedzieć, że tak jak dzieci grają w gry komputerowe i mają kolejne życia, tak ten pan dostał kolejne życie. Był nieprzytomny. Jego serce tak naprawdę nie pracowało. Należało je stymulować specjalnym urządzeniem. Leki utrzymywały go w stanie śpiączki i te czynności pozwoliły go wyprowadzić z tego stanu – mówił Adam Herman, dyrektor ds. medycznych szpitala w Wejherowie.

  Można powiedzieć, że tak jak dzieci grają w gry komputerowe i mają kolejne życia, tak ten pan dostał kolejne życie. Był nieprzytomny. Jego serce tak naprawdę nie pracowało.

  - O hipotermii mówimy, kiedy temperatura spada poniżej 32 stopni. Poniżej 28 stopni zaczyna się hipotermia ciężka, która może doprowadzić do utraty zdrowia i życia w krótkim czasie – wyjaśnił Damian Czatrowski z oddziału ratunkowego w Wejherowie.

  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ma coś do zrobienia .

  grafoman (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Oby dobrze wykorzystał drugą szanse ! W Gdańsku by nie miał szans !


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To ten sam ratownik.

  Gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  To ten sam ratownik medyczny, który wcześniej uratował już kilka osób i to takich z pogranicza życia i śmierci. Wcześniej jeździł w pogotowiu w Szczecinie i tam miał akcje dzięki którym żyje kilka...rozwiń całość

  To ten sam ratownik medyczny, który wcześniej uratował już kilka osób i to takich z pogranicza życia i śmierci. Wcześniej jeździł w pogotowiu w Szczecinie i tam miał akcje dzięki którym żyje kilka osób. W Wejherowie, tez już się zdarzały dziwne przypadki.
  albo chłop ma farta, albo jest naprawdę dobry. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  "Pomaganie przez gotowanie". Nasza akcja charytatywna!

  POMORZE - region wolności

  POMORZE - region wolności

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!