reklama

Skomplikowana operacja w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Poród po ciężkiej operacji na otwartym sercu. Pacjentka urodziła zdrową córeczkę

Piotr Kallalas
Poród po ciężkiej operacji na otwartym sercu. Pacjentka urodziła zdrową córeczkę/zdjęcie ilustracyjne 123rf/zdjęcie ilustracyjne
Specjaliści z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego przeprowadzili skomplikowaną operację kardiochirurgiczną u kobiety, która była w siedemnastym tygodniu ciąży. Leczenie odbyło się we wrześniu, a w lutym pacjentka szczęśliwie urodziła zdrową córeczkę. To pierwsza tego typu terapia w gdańskim ośrodku. Jak informuje szpital, niewiele jest placówek kardiochirurgicznych, gdzie pomyślnie zrealizowano podobne leczenie przy tego typu wadzie.
Dr Grzegorz Łaskawski UCK w Gdańsku

Pacjentka trafiła do szpitala we wrześniu z powodu problemów z sercem. Lekarze zdiagnozowali ciężką i rzadką wadę wrodzoną.

- Pani Dominika zgłosiła się do nas z powodu ciężkiej niedomykalności zastawki mitralnej po tym, jak wystąpiły pierwsze objawy. Została zakwalifikowana do leczenia operacyjnego. Na tydzień przed terminem operacji okazało się, że pacjentka zaszła w ciążę. Zmieniło to zupełnie sytuację, musieliśmy odroczyć operację. Ryzyko było podwójne – mówi dr Grzegorz Łaskawski z Kliniki Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej UCK.

Wszystko na temat zdrowia >

Leczenie inwazyjne zostało odroczone, jednak nie odwołane. Po licznych konsultacjach i przygotowaniach zespołu, w którego skład wchodził kardiolog, kardiochirurg, anestezjolog, perfuzjonista i położnik, podjęto się zaplanowania skomplikowanej operacji.

Dr Grzegorz Łaskawski z Kliniki Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej przeprowadził operację naprawy zastawki mitralnej i w ten sposób uniknięto konieczności wymiany. Operacja kardiochirurgiczna została przeprowadzona we wrześniu, jednak dopiero teraz, kiedy poród przebiegł pomyślnie, możemy mówić o pełnym sukcesie leczenia. Dziś zdrowa córeczka ma już przeszło miesiąc.

PERYSKOP: Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie