Skoki narciarskie. Puchar Świata 2018/19. Nie ma Stefana Horngachera, jest Michal Doleżal. Polska najlepszą drużyną. [wyniki, klasyfikacje]

(stan)

Wideo

Zobacz galerię (20 zdjęć)
Skoki narciarskie 2018/2019. Terminarz Pucharu Świata 2018/19. Kiedy rozpoczyna się tegoroczny Puchar Świata w skokach narciarskich? Gdzie oglądać na żywo transmisję w TV i online?. Już 17 listopada w Wiśle rozpoczął się nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Puchar Świata 2018/2019 zakończy się 24 marca 2019 roku, tradycyjnie w Planicy. Kamil Stoch jest zdecydowanym faworytem bukmacherów. Gdzie oglądać Kamila Stocha, Piotra Żyłę i pozostałych Polaków w telewizji i internecie? W tym materiale będziemy na bieżąco aktualizować wyniki po poszczególnych konkursach. Sprawdź WYNIKI ONLINE poszczególnych konkursów Pucharu Świata!

Skoki narciarskie 2019/2020. TERMINARZ, TABELA, WYNIKI NA ŻYWO

Skoki narciarskie 2019. Terminarz Pucharu Świata 2018/19

Prawa do transmisji z Pucharu Świata oraz zawodów zaliczanych do cyklu jak Turniej Czterech Skoczni czy Raw Air wykupił Eurosport. Jednak zmagania skoczków narciarskich będzie można oglądać nie tylko w tej stacji. Prawa ma także Telewizja Polska, która zakupiła od Eurosportu sublicencję. I ta sublicencja będzie obowiązywać przez trzy sezony Pucharu Świata w skokach narciarskich aż do sezonu 2020/21 włącznie.

Skoki narciarskie 2018/19 na żywo. Gdzie stream online z zawodów Pucharu Świata?

Wszystkie zawody Pucharu Świata będzie można obejrzeć za darmo na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacjach mobilnych Telewizji Polskiej. Stream będzie dostępny także w serwisie Eurosport Player, ale dla posiadaczy zakupionego abonamentu.

Puchar Świata 2018/19 w skokach narciarskich: Kamil Stoch leci po kolejną "Kryształową Kulę"

Zaczął się kolejny sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich i znowu będziemy liczyć na wiele emocji i świetną postawę polskich skoczków narciarskich. Oczywiście liderem kadry będzie utytułowany Kamil Stoch.

Stoch w poprzednim sezonie wygrał Turniej Czterech Skoczni i Puchar Świata. Teraz będzie walczyć o obronę tych trofeów. Ponownie zalicza się do faworytów, którzy rywalizować będą o "Kryształową Kulę". Kamil jest zawodnikiem ze światowego topu, więc można wierzyć w to, że i w tym sezonie da polskim kibicom bardzo dużo emocji i radości za sprawą swoich skoków. Stefan Horngachar sprawił, że Polska ma dobrą drużynę, więc liczymy także na świetną postawę naszych pozostałych zawodników. Właśnie od konkursu drużynowego rozpoczęła się pucharowa rywalizacja w Wiśle. Wygrali fantastycznie skaczący Polacy ze świetnym Kamilem Stochem. Indywidualnie Stoch był czwarty. Przed skoczkami kolejne fascynujące zawody pucharowe i szansa na punkty w klasyfikacji generalnej. Konkursy w Titisee-Neustadt zostały odwołane ze względu na złe warunki prognozy pogody. Po Turnieju Czterech Skoczni czas na powrót do pucharowej rywalizacji.

Miejsca Polaków w kwalifikacjach do sobotniego konkursu w Sapporo: 2. Stoch, 6. Hula, 9. Kot, 10. Kubacki, 16. Żyła, 24. Wolny. Wygrał Kraft. W konkursie Stoch też był drugi za Kraftem, ale fenomenalnym skokiem na 148,5 metra pobił rekord skoczni w Sapporo.

Polacy dwa konkursy na mamuciej skoczni w Oberstdorfie zakończyli tuż za podium. Lepiej będzie niedzielę? Rozegranie konkursu jednak nie jest pewne. Sypnie śnieg, ale z nim organizatorzy sobie radzą. Gorzej, że wieje wiatr z prędkością 3-4 m/s. Konkurs jednak się odbył i był genialny dla reprezentacji Polski! Wygrał Kamil Stoch - po raz pierwszy w sezonie - i awansował na drugie miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata. Forma rośnie przed mistrzostwami świata. Trzecie miejsce zajął Dawid Kubacki, czwarte Piotr Żyła, a szóste - najwyższe w karierze - Jakub Wolny.

Próba przed mistrzostwami świata wypadła kapitalnie dla Kamila Stocha. Polak odniósł zwycięstwo w Lahti z olbrzymią przewagą nad rywalami! Forma Kamila rośnie, a to dobry prognostyk.

Polska drużyna świetnie zaprezentowała się w konkursie w Willingen. Polacy wygrali z blisko 80 punktową przewagą nad Niemcami! Biało-czerwoni skakali w składzie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny. W ostatnim konkursie przed mistrzostwami świata wreszcie na podium stanął Piotr Żyła, który kolekcjonował w tym sezonie czwarte miejsca. Teraz przed skoczkami przerwa w Pucharze Świata i czas na mistrzostwa świata.

W sobotnim konkursie wystąpią wszyscy czterej reprezentanci Polski - Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Jakub Wolny. W kwalifikacjach najlepszy z biało-czerwonych był Stoch, który zajął 11 miejsce.

Zakończyły się mistrzostwa świata i czas na powrót do rywalizacji w Pucharze Świata. Przed skoczkami prawdziwy maraton, czyli cykl Raw Air w Norwegii.

Wyśmienicie spisali się reprezentanci Polski w konkursie drużynowym w Planicy! Wszyscy skakali znakomicie, łącznie z Kamilem Stochem, który nie miał w piątek najlepszego dnia. Kolejny rekord życiowy w długości skoku ustanowił Jakub Wolny, który pod tym względem wyprzedził już kolegów z drużyny Stefana Hulę i Dawida Kubackiego. To były kapitalne loty Polaków na mamucie w Planicy. Chociaż Piotr Żyła w ostatniej serii na 242,5 metra został podparty, to i tak wygrana była pewna. Biało-czerwoni prowadzili od pierwszej do ostatniej serii z bezpieczną przewagą nad rywalami. Polacy pewnie wygrali w Planicy i tym samym już zdobyli Puchar Narodów dla najlepszego zespołu w tym sezonie. To nie przypadek, bo indywidualnie Piotr Żyła był czwarty, Jakub Wolny piąty, Kamil Stoch ósmy i Dawid Kubacki dziesiąty. Na drugie miejsce Niemców wprowadził Markus Eisenbichler - indywidualnie drugi zawodnik konkursu. Trzecie miejsce zajęli Słoweńcy, wśród których świetnie skakali Timi Zajc i Domen Prevc. Za podium znaleźli się Japończycy, chociaż mieli w składzie najlepszego zawodnika zawodów, którym był Ryoyu Kobayashi.

Ostatni konkurs indywidualny to popis rewelacyjnego Japończyka. Ryoyu Kobayashi pewnie wygrał i odniósł 13 zwycięstwo w sezonie. W pierwszej serii skoczył 252 metry i o pół metra poprawił rekord skoczni w Planicy, który należał do Kamila Stocha. Najlepszy z Polaków w tym konkursie Piotr Żyła zajął czwarte miejsce. Kobayashi już wcześniej zapewnił sobie zwycięstwo w Pucharze Świata, a teraz także w klasyfikacji generalnej w lotach narciarskich. Żyła zajął trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej lotów. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata trzecie miejsce zajął Kamil Stoch, czwarte Piotr Żyła, a piąte Dawid Kubacki. Bardzo dobry sezon zaliczył także Jakub Wolny. Polacy wygrali też klasyfikację Pucharu Narodów. Pracę z reprezentacją Polski zakończył austriacki trener Stefan Horngacher.

- Nie będę kontynuował pracy z polską reprezentacją. Taka jest moja decyzja. To był najlepszy okres w moim życiu. Jeszcze nie podpisałem kontraktu z federacją niemiecką, ale rozmowy są zaawansowane i jesteśmy bardzo blisko porozumienia - poinformował Horngacher.

Nowym trenerem kadry polskim skoczków został Michal Doleżal. Czech był dotąd asystentem Horngachera.

- Już od mistrzostw świata w Seefeld rozmawialiśmy z Adamem Małyszem na ten temat. Mamy mocny sztab, wiemy jak pracujemy, czuję odpowiedzialność, ale nie boję się pracy. Trener musi być być kolegą, ale też musi stawiać granice i nie można jej przekroczyć. Decyzje będą jasne. Przygotowanie motorycznie będziemy kontynuować to, co było. W kwestii sprzętu i materiałów trzeba iść do przodu - powiedział Doleżal.

SKOKI NARCIARSKIE 2018/2019 TERMINARZ: PUCHAR ŚWIATA - WYNIKI KONKURSÓW

 • 17 listopada 2018 (godz. 16): Wisła (Polska) - drużynowy - 1. Polska, 2. Niemcy, 3. Austria
 • 18 listopada 2018 (godz. 15): Wisła (Polska) - 1. Jewgienij Klimow (Rosja), 2. Stephan Leyhe (Niemcy), 3. Ryoyu Kobayashi (Japonia)... 4. Kamil Stoch, 6. Piotr Żyła, 8. Dawid Kubacki (wszyscy Polska)
 • 24 listopada 2018 (godz. 16.30): Ruka (Finlandia) - 1. Ryoyu Kobayashi (Japonia), 2. Kamil Stoch, 3. Piotr Żyła (obaj Polska)
 • 25 listopada 2018 (godz. 17): Ruka (Finlandia) - 1. Ryoyu Kobayashi (Japonia), 2. Andreas Wellinger (Niemcy), 3. Kamil Stoch (Polska)
 • 1 grudnia 2018 (godz. 15.45): Niżny Tagił (Rosja) 1. Johann Andre Forfang (Norwegia), 2. Piotr Żyła (Polska), 3. Ryoyu Kobayashi (Japonia)... 7. Kamil Stoch (Polska)
 • 2 grudnia 2018 (godz. 16): Niżny Tagił (Rosja) - 1. Ryoyu Kobayashi (Japonia), 2. Johann Andre Forfang (Norwegia), 3. Piotr Żyła (Polska), 4. Kamil Stoch (Polska)... 11. Dawid Kubacki (Polska)
 • 8 grudnia 2018 (godz. 16): Titisee-Neustadt (Niemcy) - drużynowy - konkurs odwołany
 • 9 grudnia 2018 (godz. 15.30): Titisee-Neustadt (Niemcy) - konkurs odwołany
 • 15 grudnia 2018 (godz. 16): Engelberg (Szwajcaria) - 1. Karl Geiger (Niemcy), 2. Piotr Żyła (Polska), 3. Daniel Huber (Austria)... 9. Kamil Stoch (Polska)
 • 16 grudnia 2018 (godz. 14.15): Engelberg (Szwajcaria) - 1. Ryoyu Kobayashi (Japonia), 2. Piotr Żyła, 3. Kamil Stoch... 5. Dawid Kubacki (wszyscy Polska)
 • 30 grudnia 2018 (godz. 16.30): Oberstdorf (Niemcy) - Turniej Czterech Skoczni - 1. Ryoyu Kobayashi (Japonia), 2. Markus Eisenbichler (Niemcy), 3. Stefan Kraft (Austria)... 5. Dawid Kubacki, 6. Piotr Żyła, 8. Kamil Stoch (wszyscy Polska)
 • 1 stycznia 2019 (godz. 14): Garmisch-Partenkirchen (Niemcy) - Turniej Czterech Skoczni - 1. Ryoyu Kobayashi (Japonia), 2. Markus Eisenbichler (Niemcy), 3. Dawid Kubacki... 6. Kamil Stoch (obaj Polska)
 • 4 stycznia 2019 (godz. 14): Innsbruck (Austria) - Turniej Czterech Skoczni - 1. Ryoyu Kobayashi (Japonia), 2. Stefan Kraft (Austria), 3. Andreas Stjernen (Norwegia)... 5. Kamil Stoch (Polska)
 • 6 stycznia 2019 (godz. 17): Bischofshofen (Austria) - Turniej Czterech Skoczni - 1. Ryoyu Kobayashi (Japonia), 2. Dawid Kubacki (Polska), 3. Stefan Kraft (Austria)
 • 12 stycznia 2019 (godz. 17): Predazzo (Włochy) - 1. Ryoyu Kobayashi (Japonia), 2. Dawid Kubacki, 3. Kamil Stoch... 7. Piotr Żyła (wszyscy Polska)
 • 13 stycznia 2019 (godz. 17): Predazzo (Włochy) - 1. Dawid Kubacki (Polska), 2. Stefan Kraft (Austria), 3. Kamil Stoch... 10. Piotr Żyła (obaj Polska)
 • 19 stycznia 2019: Zakopane (Polska) - drużynowy - 1. Niemcy, 2. Austria, 3. Polska
 • 20 stycznia 2019: Zakopane (Polska) - 1. Stefan Kraft (Austria), 2. Robert Johansson (Norwegia), 3. Yukiya Sato (Japonia)
 • 26 stycznia 2019: Sapporo (Japonia) - 1. Stefan Kraft (Austria), 2. Kamil Stoch (Polska), 3. Robert Johansson (Norwegia)
 • 27 stycznia 2019: Sapporo (Japonia) - 1. Stefan Kraft (Austria), 2. Timi Zajc (Słowenia), 3. Ryoyu Kobayashi (Japonia), 4. Piotr Żyła... 6. Kamil Stoch (obaj Polska)
 • 1 lutego 2019: Oberstdorf (Niemcy) - 1. Timi Zajc (Słowenia), 2. Dawid Kubacki (Polska), 3. Markus Eisenbichler (Niemcy), 4. Piotr Żyła, 5. Kamil Stoch (obaj Polska)
 • 2 lutego 2019: Oberstdorf (Niemcy) - 1. Ryoyu Kobayashi (Japonia), 2. Markus Eisenbichler (Niemcy), 3. Stefan Kraft (Austria)... 4. Piotr Żyła, 6. Kamil Stoch (obaj Polska)
 • 3 lutego 2019: Oberstdorf (Niemcy) - 1. Kamil Stoch (Polska), 2. Jewgienij Klimow (Rosja), 3. Dawid Kubacki (Polska)... 4. Piotr Żyła, 6. Jakub Wolny (obaj Polska)
 • 9 lutego 2019: Lahti (Finlandia) - drużynowy - 1. Austria, 2. Niemcy, 3. Japonia, 4. Polska
 • 10 lutego 2019: Lahti (Finlandia) - 1. Kamil Stoch (Polska), 2. Ryoyu Kobayashi (Japonia), 3. Robert Johansson (Norwegia)... 10. Piotr Żyła (Polska)
 • 15 lutego 2019: Willingen (Niemcy) - drużynowy - 1. Polska, 2. Niemcy, 3. Słowenia
 • 16 lutego 2019: Willingen (Niemcy) - 1. Karl Geiger (Niemcy), 2. Kamil Stoch (Polska), 3. Ryoyu Kobayashi (Japonia), 4. Piotr Żyła, 5. Dawid Kubacki (obaj Polska)
 • 17 lutego 2019: Willingen (Niemcy) - 1. Ryoyu Kobayashi (Japonia), 2. Markus Eisenbichler (Niemcy), 3. Piotr Żyła... 5. Dawid Kubacki, 7. Kamil Stoch (wszyscy Polska)
 • 9 marca 2019: Oslo (Norwegia) - drużynowy - Turniej Raw Air - 1. Norwegia, 2. Japonia, 3. Austria, 4. Polska (Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki, Kamil Stoch)
 • 10 marca 2019: Oslo (Norwegia) - Turniej Raw Air - 1. Robert Johansson (Norwegia) 262,0 (127,0 - 129,5), 2. Stefan Kraft (Austria) 258,3 (134,0 - 126,0), 3. Peter Prevc (Słowenia) 252,8 (125,5 - 129,0)... 13. Kamil Stoch 232,0 (125,5 - 117,0), 19. Jakub Wolny 228,9 (124,0 - 124,0), 24. Dawid Kubacki 215,5 (123,0 - 115,0), 26. Piotr Żyła (wszyscy Polska) 210,5 (124,0 - 113,5)
 • 12 marca 2019: Lillehammer (Norwegia) - Turniej Raw Air - 1. Stefan Kraft (Austria) 285,7 (139,0 - 141,0), 2. Robert Johansson (Norwegia) 273,3 (135,0 - 138,5), 3. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 261,7 (130,0 - 137,0)... 4. Kamil Stoch 260,2 (130,0 - 137,0), 8. Dawid Kubacki 243,5 (133,0 - 126,5), 21. Jakub Wolny 224,2 (124,5 - 129,0), 24. Stefan Hula (wszyscy Polska) 218,9 (126,0 - 122,5)
 • 14 marca 2019: Trondheim (Norwegia) - Turniej Raw Air - 1. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 298,4 (141,0 - 141,5), 2. Andreas Stjernen (Norwegia) 288,0 (137,0 - 137,0), 3. Stefan Kraft (Austria) 280,5 (136,5 - 135,0)... 11. Piotr Żyła 268,8 (133,5 - 132,5), 13. Jakub Wolny 263,5 (126,5 - 133,5), 17. Kamil Stoch 256,8 (132,0 - 130,5, 18. Dawid Kubacki (wszyscy Polska) 256,5 (126,5 - 134,5)
 • 16 marca 2019: Vikersund (Norwegia) - drużynowy - Turniej Raw Air - 1. Słowenia, 2. Niemcy, 3. Austria, 4. Polska (Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki, Kamil Stoch)
 • 17 marca 2019: Vikersund (Norwegia) - Turniej Raw Air - 1. Domen Prevc (Słowenia) 454,7 (241,0 - 232,5), 2. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 454,6 (237,0 - 239,0), 3. Stefan Kraft (Austria) 443,2 (236,5 - 229,5)... 4. Jakub Wolny 438,8 (230,0 - 225,5), 9. Piotr Żyła 408,9 (212,0 - 232,0), 10. Dawid Kubacki 405,3 (214,5 - 225,0), 12. Kamil Stoch (wszyscy Polska) 397,8 (207,5 - 225,5)
 • 22 marca 2019: Planica (Słowenia) - - 1. Markus Eisenbichler 445,0 (238,5 - 233,0), 2. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 438,1 (242,0 - 220,0), 3. Piotr Żyła 437,3 (242,0 -234,0)... 7. Dawid Kubacki 405,5 (222,0 - 230,0), 12. Jakub Wolny 395,6 (235,5 - 214,0), 18. Kamil Stoch (wszyscy Polska) 378,1 (211,0 - 209,5)
 • 23 marca 2019: Planica (Słowenia) - drużynowy - 1. Polska (Jakub Wolny, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła) 1627,9, 2. Niemcy 1619,8, 3. Słowenia 1603,1
 • 24 marca 2019: Planica (Słowenia) - 1. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 464,9 (252,0 - 230,5), 2. Domen Prevc (Słowenia) 444,0 (239,5, 222,5), 3. Markus Eisenbichler (Niemcy) 442,5 (227,0 - 235,0)... 4. Piotr Żyła 438,6 (248,0 - 222,0), 6. Dawid Kubacki 424,8 (229,5 - 234,0), 11. Kamil Stoch 408,2 (222,0 - 220,0), 12. Jakub Wolny (wszyscy Polska) 407,5 (223,0 - 219,0)

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

1. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 2085
2. Stefan Kraft (Austria) 1349
3. Kamil Stoch (Polska) 1288
...
4. Piotr Żyła (Polska) 1131
5. Dawid Kubacki (Polska) 988
22. Jakub Wolny (Polska) 328
40. Stefan Hula (Polska) 69
47. Maciej Kot (Polska) 25
67. Paweł Wąsek (Polska) 4

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata w lotach

1. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 407
2. Markus Eisenbichler (Niemcy) 371
3. Piotr Żyła (Polska) 289
...
5. Dawid Kubacki (Polska) 251
7. Kamil Stoch (Polska) 244
11. Jakub Wolny (Polska) 155

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów

1. Polska 6083
2. Niemcy 5650
3. Japonia 4813
4. Austria 4530
5. Norwegia 3943
6. Słowenia 3736

Skoki narciarskie 2018/2019. Terminarz Pucharu Świata. Kamil Stoch faworytem. Kiedy się rozpoczyna i gdzie oglądać transmisję NA ŻYWO?
Skoki narciarskie 2018/2019. Terminarz Pucharu Świata. Kamil Stoch faworytem. Kiedy się rozpoczyna i gdzie oglądać transmisję NA ŻYWO? Fot. Andrzej Banaś

Puchar Świata 2018/19: Kursy bukmacherów

Dla bukmacherów faworytem do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2018/19 jest Kamil Stoch (kurs 2,25). Za nim plasują się Norweg Robert Johansson (6,0), Austriak Stefan Kraft (8,0), Niemiec Richard Freitag (10,0) i Norweg Daniel Andre Tande (10,0).

Puchar Świata 2018/19 w skokach narciarskich w TV: Program konkursów w Planicy

21.03 - kwalifikacje do konkursu indywidualnego
Transmisja: Eurosport 1
Godzina: 10:45

22.03 - konkurs indywidualny
Transmisja: TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1
Godzina: 14:10

23.03 - konkurs drużynowy
Transmisja: TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1
Godzina: 9:50

24.03 - konkurs indywidualny
Transmisja: TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1
Godzina: 9:35

Mistrzostwa świata 2019. Polacy z medalami!

Mistrzostwa świata rozpoczęte. Ten pierwszy konkurs nie był jednak dla biało-czerwonych. Oczekiwania były bardzo duże po zawodach, mówiło się nawet o dwóch medalach. Nie ma nawet jednego. Potwierdziły się wyniki z kwalifikacji i serii treningowych. Najlepsi byli Niemcy, bowiem mistrzem świata został Markus Eisenbichler, który wyprzedził swojego rodaka Karla Geigera. Największą sensację sprawił jednak Szwajcar Kilian Peier, który prowadził po pierwszej serii, a ostatecznie zdobył brązowy medal. To zawodnik, który nigdy nie stał na podium Pucharu Świata, a po konkursie cieszył się, jakby wygrał.

A Polacy? Oczekiwania był znacznie większe. Kamil Stoch skakał dobrze, ale nie bardzo dobrze i to wystarczyło do piątego miejsca. Dawid Kubacki był 12, Piotr Żyła 19, a Jakub Wolny nie awansował do drugiej serii. W niedzielę konkurs drużynowy. Polacy będą skakać w składzie: Piotr Żyła, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

- Konkurs dobry dla mnie. Chciałbym więcej, marzyło się więcej, ale nie zawsze się dostaje to, co się chce. Pierwszy skok nie był czysty techniczne, drugi bardzo dobry. Walczyłem do końca i zasłużenie wywalczyłem piąte miejsce. Muszę przyjąć to, co dostałem i iść dalej - powiedział Stoch po konkursie.

W konkursie drużynowym Polacy także nie zdobyli medalu. Nasza reprezentacja, broniąca tytułu mistrzów świata, zajęła dopiero czwarte miejsce. Swoje zrobili Kamil Stoch i Dawid Kubacki, ale zbyt słabo skakali Piotr Żyła, a zwłaszcza Stefan Hula. Mistrzostwo świata zdobyli Niemcy, którzy wyprzedzili Austriaków i Japończyków.

Kwalifikacje na skoczni normalnej były udane dla Polaków i dają nadzieje na pozycje medalowe. Trzeci był Kamil Stoch, czwarty Dawid Kubacki, a do konkursu bez problemów zakwalifikowali się także Piotr Żyła i Stefan Hula. Kwalifikacje wygrał Austriak Stefan Kraft.

Konkurs na skoczni normalnej był niewiarygodny! Polacy trafili w pierwszej serii na fatalne warunki i w efekcie Kamil Stoch był 18, a Dawid Kubacki 27. Wydawało się, że szanse medalowe przepadły. Jednak to, co stało się w serii finałowej, było nieprawdopodobne! Kubacki skoczył w drugiej serii 104,5 metra, a Stoch 101,5 metra. Nikt nie był w stanie się do nich zbliżyć. Kolejni zawodnicy lądowali bliżej i stało się coś, w co trudno było wcześniej uwierzyć. Natura oddała Polakom to, co zabrała w pierwszej serii, bo teraz rywale mieli trudniejsze warunki. W efekcie Kubacki został mistrzem świata, a Stoch wicemistrzem! To był dzień Polaków i nasz konkurs. Nawet Stefan Hula, który szczęśliwie awansował do drugiej serii, skoczył 100 metrów i zajął 12 miejsce. Brązowy medal wywalczył Austriak Stefan Kraft, a konkurs okazał się porażką Niemców.

- To szalony konkurs i jeszcze nie wierzę. Po pierwszej serii wydawało się, że jest po zawodach, a teraz okazało się, że dało się jeszcze powalczyć. I mamy dwa medale - powiedział szczęśliwy Kubacki.

- Nikt nie wymyśliłby lepszego scenariusza. W drugiej serii wszystko się wywróciło. Byłem załamany, a cieszę się z medalu - mówił Stoch.

W konkursie mieszanym świetnie skakał Dawid Kubacki, bardzo dobrze Kamil Stoch i przy wsparciu Kamili Karpiel i Kingi Rajdy wystarczyło to do zajęcia dobrego, szóstego miejsca. Złoto zdobyli Niemcy.

SKOKI NARCIARSKIE: MISTRZOSTWA ŚWIATA 2019

 • 22 lutego 2019 - kwalifikacje na skoczni HS 130 (Innsbruck) - 1. Markus Eisenbichler (Niemcy), 2. Karl Geiger (Niemcy), 3. Kilian Peier (Szwajcaria)... 11. Kamil Stoch, 24. Dawid Kubacki, 33. Piotr Żyła, 35. Jakub Wolny (wszyscy Polska)
 • 23 lutego 2019 - konkurs indywidualny na skoczni HS 130 (Innsbruck) - 1. Markus Eisenbichler (Niemcy), 2. Karl Geiger (Niemcy), 3. Kilian Peier (Szwajcaria)... 5. Kamil Stoch, 12. Dawid Kubacki, 19. Piotr Żyła (wszyscy Polska)
 • 24 lutego 2019 - konkurs drużynowy na skoczni HS 130 (Innsbruck) - 1. Niemcy, 2. Austria, 3. Japonia, 4. Polska
 • 28 lutego 2019 - kwalifikacje na skoczni HS 109 (Seefeld) - 1. Stefan Kraft (Austria), 2. Ryoyu Kobayashi (Japonia), 3. Kamil Stoch, 4. Dawid Kubacki, 16. Piotr Żyła, 26. Stefan Hula (wszyscy Polska)
 • 1 marca 2019 - konkurs indywidualny na skoczni HS 109 (Seefeld) - 1. Dawid Kubacki, 2. Kamil Stoch (obaj Polska), 3. Stefan Kraft (Austria)... 12. Stefan Hula (Polska)
 • 2 marca 2019 - konkurs drużyn mieszanych na skoczni HS 109 (Seefeld) - 1. Niemcy, 2. Austria, 3. Norwegia... 6. Polska

Raw Air 2019. Polacy tuż za podium

Polska zajęła czwarte miejsce w jednoseryjnym konkursie drużynowym w Oslo. Przed ostatnią serią była na prowadzeniu, ale fatalny skok na 112 metrów oddał Kamil Stoch i w Raw Air wypadł z pierwszej dziesiątki. Na piąte miejsce awansował za to Dawid Kubacki, który skoczył 133 metry i indywidualnie był czwarty. Wygrała Norwegia, a Robert Johansson skoczył 144 metry, pobił rekord skoczni i umocnił się na prowadzeniu w Raw Air 2019. Konkurs indywidualny w Oslo nie był udany dla Polaków, których zabrakło w czołowej dziesiątce. To najgorszy konkurs w wykonaniu Polaków w tym sezonie. Znowu najlepszy był Johansson.

Zawody w Lillehammer były lepsze dla Polaków, choć zabrakło miejsca na podium. Po pierwszej serii trzeci był Dawid Kubacki, ale spadł na ósme miejsce. Z kolei ósmy po pierwszej serii Kamil Stoch awansował na czwarte, a do podium zabrakło mu tylko 1,5 punktu. Wygrał Austriak Stefan Kraft i w klasyfikacji Raw Air 2019 zbliżył się do prowadzącego Norwega Roberta Johanssona.

Konkurs w Trondheim nie był udany dla biało-czerwonych. Reprezentanci Polski nie są w najwyższej formie i żaden z nich nie znalazł się w czołowej "10" konkursu. Tym razem najlepiej z naszych zawodników skakał Piotr Żyła, który rywalizację ukończył na 11 miejscu. Zawiedli Kamil Stoch i Dawid Kubacki, choć ten ostatni miał bardzo dobry drugi skok i z 28 miejsca po pierwszej serii przesunął się na 18. Wygrał kapitalny Japończyk Ryoyu Kobayashi. Drugie miejsce zajął Norweg Andreas Stjernen, który tym konkursem zakończył karierę. Liderem klasyfikacji Raw Air 2019 pozostał Austriak Stefan Kraft, a Kobayashi wyprzedził Norwega Roberta Johanssona. Ponadto Kraft awansował na drugie miejsce w Pucharze Świata spychając na trzecią pozycję Stocha.

Polacy zajęli czwarte miejsce w konkursie drużynowym na mamuciej skoczni w Vikersund. Świetnie skakali Piotr Żyła i Jakub Wolny, ale drużynę pogrążył będący bez formy Kamil Stoch. Wygrali Słoweńcy.

Niesamowita była rywalizacja na mamuciej skoczni w Vikersund o zwycięstwo w Raw Air 2019. Ostatnim skokiem minimalnie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej odniósł Japończyk Ryoyu Kobayashi, który wyprzedził Austriaka Stefana Krafta. Kobayashi zajął drugie miejsce w ostatnim konkursie, bo o 0,1 punktu lepszy okazał się Słoweniec Domen Prevc. Kapitalnie skakał Jakub Wolny, który po pierwszej serii był trzeci, a ostatecznie zajął czwarte miejsce.

Klasyfikacja końcowa Raw Air 2019 po 10 zawodach

1. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 2461,5
2. Stefan Kraft (Austria) 2458,6
3. Robert Johansson (Norwegia) 2351,6
...
7. Dawid Kubacki (Polska) 2196,0
8. Jakub Wolny (Polska) 2187,1
9. Kamil Stoch (Polska) 2147,6
17. Piotr Żyła (Polska) 2050,6

Komentarze 20

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

skoki ogladajcie tu: forom.pl/skoki

G
Gość

Pożyczki na dowód bez zaświadczeń od 100zł do 25.000zł w 30minut na Twoim koncie, Chwilówki online Do 6.000zł na 60dni za Darmo, 100% Online na Konto, Wypełnij bezpłatny wniosek tu http://xchwilowki.pl

G
Gość

skoki ogladajcie tu: forom.pl/skoki

r
rfwefwef

Szukam kochanka sex spotkania. Moje fotki i kontakt do mnie tu: randkivip.pl i wyszukaj mnie po niku: malwina30 napisz do mnie lub zadzowń 708770461 i wybierz numer wewnętrzny 124
Będe ci stękała do telefonu i jęczała z rozkoszy czekam

h
hrthrh

rthrhr

s
sexmalwina.pl

Szukam kochanka sex spotkania. Moje fotki i kontakt do mnie tu: randkivip.pl i wyszukaj mnie po niku: malwina30 napisz do mnie lub zadzowń 708770461 i wybierz numer wewnętrzny 124
Będe ci stękała do telefonu i jęczała z rozkoszy czekam

d
docent

co to miało być? Bełkot...

k
kp

ja zrozumiale sie wypowiadam nie zrozumiale jest to ze słuchacie to co wypowiadam... własnie sie dowiedziałem czegoś z twojej wypowiedzi... dzieki:):):) kolegow wystawiłes

s
sexmalwina.pl

Szukam kochanka sex spotkania. Moje fotki i kontakt do mnie tu: sexmalwina.pl i wyszukaj mnie po niku: malwina30 napisz do mnie lub zadzowń 708770461 i wybierz numer wewnętrzny 124
(pogadamy na różne gorące tematy, jeśli będziesz chciał będę ci jęczała do tel
efonu, poczujesz rozkosz)

A
Amba

Nie rozumiem komentarza: ten nielot to kot zawodnik czy ogólnie nie lubisz kotów. Nawąchałeś się prochów i niezrozumiale się wypowiadasz.Nie pij tyle...

S
Słowianin

Lubię sex , ale mam 51 lat . Trochę dużo co ?

n
nielot78

Koty rządzą w skokach kto ma skakać choć jest do d*** tak długo nie pociągniemy

n
nielot78

Koty rządzą w skokach kto ma skakać choć jest do d*** tak długo nie pociągniemy

P
Pawel

Skoki

e
erfge

gerge

Dodaj ogłoszenie