SKM rozpoczyna walkę z paleniem i piciem

  SKM rozpoczyna walkę z paleniem i piciem

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Władze Szybkiej Kolei Miejskiej wypowiadają wojnę podróżnym pijącym alkohol i palącym papierosy w pociągach SKM. W przyszłym tygodniu zmasowane kontrole rozpoczną w nich funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.
  Akcja sokistów, której inicjatorem jest redakcja "Polski Dziennika Bałtyckiego", obejmie przede wszystkim tzw. przedziały służbowe. W nich bowiem najczęściej gromadzą się amatorzy "dymka" i piwa.

  - Podczas spotkania, w którym uczestniczył również przedstawiciel państwa redakcji, wytypowaliśmy konkretne pociągi, które skontrolujemy jako pierwsze. To przede wszystkim popołudniowe i wieczorne składy do Lęborka i Słupska - zapowiada Piotr Lejman, zastępca komendanta SOK SKM.

  - Do organizacji przedsięwzięcia angażujemy media, gdyż chcemy pokazać opinii publicznej, że nie może być pobłażania dla łamania przepisów porządkowych w naszych pociągach - wyjaśnia Lucyna Bujnicka, rzecznik SKM.

  Zgodę wydać jeszcze musi komendant SOK SKM Bogumił Wachowiak (do końca tygodnia przebywa na urlopie). Wydaje się ona już tylko formalnością, zwłaszcza że inicjatywa bardzo spodobała się prezesowi SKM.

  - Każdy projekt, który pomoże podnieść bezpieczeństwo i komfort podróżowania naszymi pociągami, należy próbować wdrożyć w życie - nie ma wątpliwości prezes Andrzej Osipów.

  W przyszłym tygodniu rozpoczną się nie tylko zmasowane akcje sokistów, ale także być może będzie wiadomo, kiedy w pociągach SKM zacznie funkcjonowanie SMS-owy system łączności z podróżnymi. Jeden z operatorów telefonii komórkowej dostarczył już swą ofertę.

  - W przyszłym tygodniu, po przeanalizowaniu propozycji, ustosunkujemy się do niej - zapewnia Leopold Naskręt, naczelnik Wydziału Marketingu i Umów SKM.

  Wysyłając pod specjalny numer SMS, podróżny będzie mógł zarówno uzyskać informacje o rozkładzie jazdy bądź taryfie, jak i powiadomić sokistów o ewentualnych incydentach, do których dochodzi w pociągu.

  Ten drugi projekt to także inicjatywa naszej redakcji.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo