SKM przypilnuje Renomy

  SKM przypilnuje Renomy

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  W piatek w dodatku "Trójmiasto" opublikujemy zapis wtorkowej debaty, która odbyła się w redakcji "Polski Dziennika Bałtyckiego", a poświęcona była kontrowersjom wokół działalności firmy kontrolerskiej Renoma.
  Dziś oddajemy głos Lucynie Bujnickiej, rzeczniczce Szybkiej Kolei Miejskiej, która z powodu wyjazdu służbowego do Warszawy nie mogła być obecna na debacie.

  - Dyrektor Renomy, pan Jerzy Korga, nie zmienia stanowiska, że to media wywołały burzę wokół Renomy. A moim zdaniem powód jest taki, że to kontrolerzy zachowują się niewłaściwie - powiedziała Bujnicka.

  Zapewniła, że władze SKM będą pilnować tych spraw i nie pozwolą na to, żeby jej pasażerowie byli źle traktowani.

  - Na pierwszy poważny sygnał o nieprawidłowościach ze strony Renomy zareagujemy naprawdę ostro - dodała rzeczniczka. - Uważam, że to nieprawda, iż agresja w stosunku do kontrolerów pojawiła się po publikacjach w mediach. Zmienić musi się nie mentalność społeczeństwa, lecz kontrolerów.

  Podczas debaty Jerzy Korga i jego zastępca Sławomir Pujszo tłumaczyli, iż praca kontrolerów jest niewdzięczna, trudna i stresująca. Nasiliło się składanie wypowiedzeń przez pracowników Renomy.

  Krzysztof Wiecki, gdański radny PiS, zwrócił uwagę, iż "bardzo często Renoma kontroluje pasażerów, którzy dopiero co wsiedli do tramwaju i szukają biletu do skasowania".

  Radna PO Agnieszka Pomaska apelowała o zmianę wizerunku Renomy, a wiceprezydent Gdańska Maciej Lisicki podkreślał skuteczność kontrolerów, dzięki czemu można m.in. obniżyć ceny biletów miesięcznych.

  Zapraszamy do lektury jutrzejszej relacji.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo