reklama

Skarszewy: Hydrogeolog zbada odpady

Maciej JędrzyńskiZaktualizowano 
PDB
Rada Miejska zdecydowała o przeznaczeniu 18 tys. zł na przeprowadzenie analizy odpadów, składowanych na terenie byłej żwirowni w podskarszewskim Wolnym Dworze.

Trafiły one tam wraz z ziemią przywiezioną zimą i wiosną tego roku z terenu budowy stadionu w Gdańsku. Pieniądze wyasygnowano z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wnioskowały o to do burmistrza Skarszew Dariusza Skalskiego komisja rolnictwa oraz komisja doraźna, powołana specjalnie w związku ze sprawą odpadów.

Przypomnijmy, że Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku stwierdził, iż do Wolnego Dworu przywożone były odpady zanieczyszczone m.in. metalami ciężkimi i rakotwórczymi węglowodorami aromatycznymi. Jednak powołana do wyjaśnienia sprawy komisja miejska oczekuje znacznie dokładniejszych badań w byłej żwirowni, aby mieć pełną wiedzę na ten temat. Ma to zrobić ekspert, czyli hydrogeolog, który nie tylko określi szczegółowo zakres badań, ale przede wszystkim wskaże też, czy i jak odpady mogą oddziaływać na środowisko i co z nimi ewentualnie trzeba będzie zrobić.

- Możemy być spokojni, te 18 tys. zł aż nadto spełniają nasze oczekiwania, a możliwe nawet, że coś z tej kwoty jeszcze zostanie - mówi Andrzej Flis, przewodniczący Rady Miejskiej i szef komisji doraźnej. - Mamy nadzieję, że hydrogeolog zdąży z wykonaniem wszystkich prac przed zimą.

Do skarszewskiego magistratu wpłynęły już oferty od zainteresowanych firm. Komisja doraźna chce w najbliższy poniedziałek wybrać jedną z nich, po czym zarekomenduje ten wybór władzom miasta. Prace na byłym żwirowisku mają rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu.

18 tys. zł - tyle pieniędzy z budżetu Skarszew przeznaczono na zbadanie odpadów.

Zima 30-lecia w Polsce, zasypie nas śnieg

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie