Skandia Maraton Lang Team w Bytowie [ZDJĘCIA]

(MATEO)
Blisko 900 osób stanęło na starcie piątej edycji Skandia Maraton Lang Team w Bytowie. Jako pierwsi na mecie zameldowali się miłośnicy roweru z Parady Rodzinnej oraz z dystansu Mini. Łącznie na tych dwóch dystansach wystartowało aż pół tysiąca osób.

Na starcie Parady Rodzinnej pojawili się uśmiechnięci mieszkańcy Bytowa, którzy ochoczo zjawili się na nowo powstałym rynku by czynnie wziąć udział w największej imprezie kolarskiej, jaka do tej pory gościła w tym urokliwym mieście. Pokonanie kilku kilometrów wokół Bytowa przysporzyło wszystkim wiele radości.

Dystans Mini, choć również nie za długi, to odbywało się na nim już prawdziwe ściganie. Ponad 400 uczestników budziło zachwyt wśród kibiców. Od samego startu do przodu wyrwali młodzi adepci kolarstwa z miejscowego klubu Baszta Bytów. To oni nadawali ton rywalizacji, co było wspaniałym widokiem zwłaszcza, ze w barwach Baszty swoją karierę rozpoczynał Czesław Lang.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Zofia Rzeszutek z Baszty Bytów, która uzyskała czas 1 godzina 6 minut i 46 sekund. Na mecie powiedziała.
- Jestem bardzo zmęczona. Kilka podjazdów, a przede wszystkim piaski dawały mocno w kość.

Nieco ponad 55 minut potrzebowali na pokonanie trasy najlepsi mężczyźni. Wygrał mistrz Europy mastersów w wyścigu na szosie Dariusz Woźniak (Talvi Sport Szklarska Poręba), który pokonał na finiszu jednego z najbardziej utalentowanych kolarzy młodego pokolenia w Polsce, 16-letniego Kamila Małeckiego z Baszty Bytów. Trzeci był Bartosz Bejm z Corratec Team. Cała trójka wygrała wyścig w swojej kategorii wiekowej.