Sinice w Bałtyku 2018. Otwarte wszystkie kąpieliska w Bałtyku. Aktualna lista - zakaz kąpieli nad morzem zniesiony! [raport z plaż 18.08]

opr. Maria Poznańska

Wideo

Zobacz galerię (28 zdjęć)
Sinice w Bałtyku 2018. Aktualna lista miejsc, gdzie obowiązuje zakaz kąpieli. Sinice odpuściły nad morzem! Wszędzie powiewają białe flagi. Zakaz kąpieli nad morzem zniesiony! Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna na bieżąco sprawdza kąpieliska pod kątem obecności sinic. Śledzimy na bieżąco sytuację na plażach nad Bałtykiem. Stan na 18.08.2018 roku.

Sinice w Bałtyku 2018. Gdzie zakaz kąpieli? Stan na 18.08.2018 roku

Kąpieliska w Bałtyku są wolne od sinic. Problem pojawił się na kąpielisku we wsi Dobrogoszcz nad jez. Dobrogoszcz, na jeziorze Staw Miejski w Debrznie oraz na jeziorze Żuczek w Debrznie

Sinice w Bałtyku 2018. Gdzie zakaz kąpieli? Stan na 13.08.2018 roku

Wszystkie kąpieliska w Bałtyku wolne są od sinic. Jednak na plaży w Kołobrzegu pojawił się kolejny problem. Saperzy próbują podnieść z dna Bałtyku trzy 300-kilogramowe bomby.

Czytaj więcej:

Mieszkańcy kołobrzeskiego Podczela ewakuowani. Bomby wydobyt...

Sinice w Bałtyku 2018. Gdzie zakaz kąpieli? Stan na 11.08.2018 roku

Sinice odpuściły, ale pojawił się nowy problem. W Gdyni trzeba było zamknąć kąpielisko Śródmieście. Do kanału deszczowego dostało się ponad tysiąc litrów mazutu (ciężkiego oleju opałowego), który spłynął do zatoki.

Czytaj więcej na ten temat: Olej opałowy w wodzie przy Bulwarze Nadmorskim w Gdyni. Do zatoki dostało się ponad tysiąc litrów mazutu. Zamknięto kąpielisko Śródmieście

Sinice w Bałtyku 2018. Gdzie zakaz kąpieli? Stan na 9.08.2018 roku

Kolejny dzień nie ma sinic w morzu. Na nadmorskich kąpieliskach w Trójmieście, na Półwyspie Helskim i nad otwartym morzem powiewają białe flagi!

Sinice w Bałtyku 2018. Gdzie zakaz kąpieli? Stan na 9.08.2018 roku

Sinice zniknęły z nadmorskich kąpielisk na Pomorzu na dobre. Kolejny dzień czysto jest na Półwyspie Helskim i w Trójmieście. Od kilku dni na plażach nad Bałtykiem powiewają białe flagi. Wszystko wskazuje na to, że problem z sinicami mamy już za sobą. Najbliższe dni w całej Polsce to kolejna fala upałów, która przyniesie temperatury powyżej 30 stopni Celsjusza. W niektórych rejonach kraju IMGW wprowadziło nawet 3 stopień ostrzeżenia przeciwko upałom.

Czy sinice powrócą nad Polskie morze? Czy znów będziemy mieć problem z zakwitem sinic nad Bałtykiem?

Warto wiedzieć: Ekstremalne upały nadciągają nad Polskę- sierpień 2018. Ostrzeżenia IMGW przed upałami 3 stopnia w Polsce

TOP 11 najbardziej wkurzających zachowań na plaży. Doprowadz...

Sinice w Bałtyku 2018. Gdzie zakaz kąpieli? Stan na 7.08.2018 roku

Czysto jest na Półwyspie Helskim i w Trójmieście. Odpuściły też upały na kilka dni. Kolejna fala spodziewana jest 8.08.2018 roku.

Sinice w Bałtyku 2018. Jak wyglądają sinice i co to jest?

Sinice (cyjanobakterie) taksonomicznie należą do bakterii i zaliczane są do najstarszych organizmów występujących na Ziemi. Większość sinic wykazuje dużą zdolność przystosowania się do warunków środowiska.

Sinice w Bałtyku 2018
Sinice w Bałtyku 2018 Tomasz Bolt/Polskapresse

Gdzie występują sinice? W glebie, na skałach, na korze drzew, na lodowcach, a nawet w gorących źródłach. Występują zarówno w wodach słonych jak i śródlądowych, unosząc się swobodnie w toni wodnej pośród innych grup fitoplanktonu lub tworząc maty bentosowe na dnie zbiorników.

Mogą wykorzystywać szerokie spektrum światła, są odporne na złe warunki tlenowe, tolerują wysokie wartości pH.

Czy sinice zawsze są niebezpieczne?
Gdy zagęszczenie sinic w wodzie nie jest zbyt duże, są one - obok innych grup organizmów - ważnym składnikiem ekosystemów wód naturalnych. Ponadto produkują tlen.

Jak informuje serwis sanepidu, w Morzu Bałtyckim toksyczne zakwity tworzy gatunek sinic zwany Nodularia spumigena. W przybrzeżnych wodach odnotowuje się również liczne występowanie typowo słodkowodnych gatunków zwłaszcza z rodzaju Dolichospermum jak i Microcystis. Nie stwierdzono, by szczepy Apahnizomenon flosaque występujące w Bałtyku produkowały toksyny, w przeciwieństwie do szczepów słodkowodnych.

Sinice w Bałtyku 2018. Zakwit sinic - co to takiego?

To zmiana zabarwienia wody spowodowana masowym namnażaniem się glonów. Zabarwienie kożuchów sinicowych jest różne: niebiesko-zielone, szaro-zielone, zielonkawo-brązowe oraz niekiedy czerwono-brązowe. Zależy to od gatunków tworzących kożuch, intensywności światła i wieku zakwitu. Wiele gatunków może wydzielać zapachy zatęchłe, ziemiste, lub trawiaste. Takie zakwity glonów czasami mogą tworzyć piany na brzegu zbiornika.

Sinice w Bałtyku 2018
Sinice w Bałtyku 2018 Tomasz Bolt/Polskapresse

Gdy jest bezwietrzna pogoda sinice często unoszą się ku powierzchni wody i tworzą tzw. kożuchy. Wygląda to trochę jak rozlana farba. Zazwyczaj powstają gdy jest bezwietrznie, a gdy zerwie się wiatr i wzrośnie falowanie wody - znikają.

Sinice występują we wszystkich zbiornikach wodnych, problemem stają się jedynie wówczas, gdy wzrasta ich ilość.

Sinice - co wpływa na pojawianie się sinicowych zakwitów wody?

Czynniki środowiskowe:

 • temperatura wody powyżej 16-20°C (choć znane są zakwity sinic i w niższych temperaturach);
 • dostępność soli biogenicznych (zwłaszcza fosforanów);
 • słaby wiatr;
 • niewielkie mieszanie kolumny wody;
 • brak opadów.

Sinice w Bałtyku 2018. Jak się chronić przed skutkami zakwitu sinic?

 • unikać kontaktu z kożuchem sinicowym i wodą o zmienionej barwie i nieprzyjemnym zapachu,
 • nie poić nią zwierząt domowych
 • nie używać jej do podlewania warzyw.
Sinice w Bałtyku 2018. Zakaz kąpieli obowiązuje w wielu miejscach
Sinice w Bałtyku 2018. Zakaz kąpieli obowiązuje w wielu miejscach Tomasz Bolt/Polskapresse

Zakwit sinic i dolegliwości, które mogą występować po kontakcie z wodą lub glonami:

 • wysypka na skórze,
 • swędzenie i łzawienie oczu,
 • wymioty,
 • biegunka,
 • gorączka,
 • bóle mięśni i stawów.

Ważne! Dolegliwości mogą wystąpić nawet kilka dni po kąpieli w wodzie. Unikajcie kontaktu z kożuchem sinicowym i woda o innej barwie niż zazwyczaj.

Stroje kąpielowe kiedyś i dziś. Jakie kostiumy były modne pr...

Obecnie na Pomorzu zamknięte są następujące kąpieliska:

 • Kąpielisko gminne w Kolbudach przy ul. A. Ważnego 3
 • Kąpielisko gminne przy ul. Jeziornej w Przywidzu
 • Kąpielisko PCM Garczyn
 • Wielki Podleś - jezioro Zagnanie (powiat kościerski)

Sinice w Bałtyku 2018. Gdzie zakaz kąpieli? Stan na 3.08.2018 roku. Aktualizowana lista zamkniętych kąpielisk

Sytuacja się ustabilizowała. Sinice zniknęły z nadmorskich kąpielisk na Pomorzu. Czysto jest na Półwyspie Helskim i w Trójmieście. To bardzo dobra wiadomość dla turystów. Temperatury nadal są wysokie i zachęcają do spędzenia wakacyjnych dni na plaży.

Sinice pojawiają się od kilku dni w pomorskich jeziorach. W piątek na 3 takich kąpieliskach powiewają czerwone flagi.

Gdzie nie można się kąpać? Nad morzem czysto. Problem nad jeziorami! Podajemy aktualną listę zamkniętych kąpielisk w województwie pomorskim.

 • Kąpielisko na jeziorze Staw Miejski w Debrznie
 • Kąpielisko nad j. Szczytno przy Ośrodku Rekreacyjno - Wypoczynkowym "Rzewnica"
 • Kąpielisko gminne w Kolbudach przy ul. A. Ważnego 3

Czytaj także: Sanepid w Kościerzynie wydał zakaz kąpieli. Sprawdź, gdzie lepiej się nie kąpać!

Jaka będzie pogoda w czwartek, 2 sierpnia?
_________________________________________________________________________

Sinice w Bałtyku 2018. Gdzie zakaz kąpieli?

W weekend nad wybrzeżem przeszły burze i miejscami pojawiły się obfite opady deszczu. Niestety jak widać na wielu plażach w Trójmieście, sinice nie odpuściły. W poniedziałek okazało się, że sinice powróciły na plaża w Jastarni i Juracie. Są także w Karwi, Jastrzębiej Górze i Ostrowie. We wtorek pojawiły się także w Chałupach, Jastarni oraz w Pucku (plaża po wschodniej stronie części falochronu portu jachtowego na Zatoce Puckiej). W gdańsku wykąpiemy się w Sobieszewie i na plażach na wschód od niego. Pozostałe kąpieliska z czerwonymi flagami.

Problem z zakwitem sinic nadal męczy zarówno mieszkańców, jak i turystów. Zdarzają się śmiałkowie, którzy mimo ostrzeżeń sanepidu, wchodzą do wody, ale większość czeka na otwarcie kąpielisk. Kolejne dni to w całym regionie i w Polsce fala upałów z temperaturami przekraczającymi 30 stopni Celsjusza. IMGW wydało ostrzeżenie 2 stopnia dla większości województw, także dla północnej Polski. To idealna pogoda dla plażowiczów, ale niestety także dla kwitnienia sinic. Jak mówią naukowcy zajmujący się tym tematem, wyjątkowo w tym roku sinice pojawiły się także od strony morskiej i dość wcześniej, bo już w czerwcu.

- Chcę też podkreślić, że zakwit sinic nie jest do końca poznany. Znamy czynniki, które warunkują powstawanie zakwitu, ale sinice cały czas są tajemnicą - mówiła w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" Agatą Błaszczyk z UG. - Nie wiemy np., dlaczego one zakwitają na otwartych wodach, może związki potrzebne do ich rozwoju skupiają się właśnie tam? Dziś nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. W sprawie sinic dużo jest jeszcze do odkrycia.

Sinice są zmorą dla turystów, którym marzy się czysta plaża i przejrzyste morze. Dla wszystkich szukających pomysłu na wycieczkę na Kaszuby, niekoniecznie samochodem, polecamy nasz cykl "Weekend z PKM".

Zobacz koniecznie: Sinice w Bałtyku. Lepiej unikać kwitnącej wody! Objawy chorobowe po kąpieli w wodzie z sinicami mogą być dokuczliwe

Zbliżają się upały! Nad Bałtykiem będzie bardzo ciepło. Jak sobie radzić z upałami i udarami słonecznymi? Zobaczcie wideo:

Sinice w Bałtyku 2018. Zakaz kąpieli - stan na 27.07, godz.11. Nowa lista zamkniętych kąpielisk

Czerwona flaga zniknęła z kąpielisk w Sopocie! Zamknięte są dwa kąpieliska w Łebie. Na Półwyspie Helskim popływamy na kąpieliskach od Jastarnia "Zdrojowa" do Helu.

Oto aktualna lista zamkniętych kąpielisk na Pomorzu:

 • Jurata "Międzymorze"
 • Karwia wejście nr 43
 • Karwia wejście nr 45
 • Kąpielisko nad Jeziorem Żarnowieckim w Lubkowie-DPS
 • Kąpielisko morskie w Białogórze
 • Jastrzębia Góra wejście nr 22
 • Jastrzębia Góra wejście nr 23
 • Jastrzębia Góra wejście nr 25
 • Kuźnica "Kościół"
 • Kąpielisko morskie w Dębkach
 • Chłapowo wejście nr 13
 • Chłapowo wejście nr 12
 • Władysławowo wejście nr 9
 • Władysławowo wejście nr 10
 • Władysławowo wejście nr 6
 • Władysławowo wejście nr 4
 • Władysławowo Półwysep wejście nr 3
 • Jastarnia "Nadmorska- Plażowa" (wejście 46-47),
 • Jastarnia "Ogrodowa"
 • Kuźnica "Kościół"
 • Chałupy wejście nr 22
 • Ostrowo wejście nr 35
 • Kąpielisko morskie w Karwieńskich Błotach
 • Gdynia Redłowo
 • Gdynia Orłowo
 • Gdynia Śródmieście
 • Gdynia Babie Doły
 • Gdańsk Stogi
 • Gdańsk Orle
 • Dom Zdrojowy Gdańsk Brzeźno
 • Molo Gdańsk Brzeźno
 • Gdańsk Klipper Jelitkowo
 • Gdańsk Jelitkowo
 • Kąpielisko przy plaży "C" w Łebie
 • Kąpielisko przy plaży "A" w Łebie
 • Kąpielisko na jeziorze Staw Miejski w Debrznie

Zobacz koniecznie: Sinice w Bałtyku. Lepiej unikać kwitnącej wody! Objawy chorobowe po kąpieli w wodzie z sinicami mogą być dokuczliwe

Sinice w Bałtyku 2018. Zakaz kąpieli - stan na 27.07, godz.8. Aktualna lista zamkniętych kąpielisk

Cały czas czerwona flaga powiewa na wielu kąpieliskach w woj. pomorskim, m.in. na Półwyspie Helskim i na lewo od Władysławowa oraz w Trójmieście.

Oto aktualna lista zamkniętych kąpielisk na Pomorzu:

 • Jurata "Międzymorze"
 • Karwia wejście nr 43
 • Karwia wejście nr 45
 • Kąpielisko nad Jeziorem Żarnowieckim w Lubkowie-DPS
 • Kąpielisko morskie w Białogórze
 • Jastrzębia Góra wejście nr 22
 • Jastrzębia Góra wejście nr 23
 • Jastrzębia Góra wejście nr 25
 • Kuźnica "Kościół"
 • Kąpielisko morskie w Dębkach
 • Chłapowo wejście nr 13
 • Chłapowo wejście nr 12
 • Władysławowo wejście nr 9
 • Władysławowo wejście nr 10
 • Władysławowo wejście nr 6
 • Władysławowo wejście nr 4
 • Władysławowo Półwysep wejście nr 3
 • Jastarnia "Nadmorska- Plażowa" (wejście 46-47),
 • Jastarnia "Zdrojowa" (wejście 49),
 • Jastarnia "Leśna" (wejście 52)
 • Jastarnia "Ogrodowa"
 • Kuźnica "Kościół"
 • Chałupy wejście nr 22
 • Ostrowo wejście nr 35
 • Kąpielisko morskie w Karwieńskich Błotach
 • Gdynia Redłowo
 • Gdynia Orłowo
 • Gdynia Śródmieście
 • Sopot-32A-33
 • Sopot-Hotel Sopot-Beach Club
 • Sopot-Hotel Haffner - Esentra
 • Sopot-Park Północny I
 • Sopot-Park Północny II
 • Sopot-K22
 • Sopot-Łazienki Południowe
 • Sopot-EKO-Tropikalna Wyspa
 • Sopot Plaża Rybaki
 • Sopot 32A-33
 • Gdańsk Stogi
 • Gdańsk Orle
 • Dom Zdrojowy Gdańsk Brzeźno
 • Molo Gdańsk Brzeźno
 • Gdańsk Klipper Jelitkowo
 • Gdańsk Jelitkowo
 • Kąpielisko przy plaży "C" w Łebie

Sinice w Bałtyku 2018. Zakaz kąpieli - stan na 26.07, godz. 22. Aktualna lista zamkniętych kąpielisk

Sinice nie odpuszczają. Cały czas czerwona flaga powiewa na wielu kąpieliskach na Półwyspie Helskim i na lewo od Władysławowa. Problem jest także w Gdańsku i Sopocie oraz na kilku kąpieliskach w Gdyni.

Oto aktualna lista zamkniętych kąpielisk na Pomorzu:

 • Kąpielisko Jurata "Międzymorze"
 • Karwia wejście nr 43
 • Kąpielisko nad Jeziorem Żarnowieckim w Lubkowie-DPS
 • Kąpielisko morskie w Białogórze
 • Jastrzębia Góra wejście nr 23
 • Jastrzębia Góra wejście nr 25
 • Kąpielisko Kuźnica "Kościół"
 • Kąpielisko morskie w Dębkach
 • Chłapowo wejście nr 13
 • Chłapowo wejście nr 12
 • Władysławowo wejście nr 9
 • Władysławowo wejście nr 10
 • Władysławowo wejście nr 6
 • Władysławowo wejście nr 4
 • Władysławowo Półwysep wejście nr 3
 • Jastarnia "Nadmorska- Plażowa" (wejście 46-47),
 • Jastarnia "Zdrojowa" (wejście 49),
 • Jastarnia "Leśna" (wejście 52)
 • Chałupy wejście nr 22
 • Ostrowo wejście nr 35
 • Kąpielisko morskie w Karwieńskich Błotach
 • Gdynia Redłowo
 • Gdynia Śródmieście
 • Sopot Kamienny Potok
 • Sopot-32A-33
 • Sopot-Hotel Sopot-Beach Club
 • Sopot-Park Północny II
 • Sopot-K22
 • Sopot Plaża Rybaki
 • Gdańsk Stogi
 • Gdańsk Orle
 • Dom Zdrojowy Gdańsk Brzeźno
 • Molo Gdańsk Brzeźno
 • Gdańsk Klipper Jelitkowo
 • Gdańsk Jelitkowo
 • Kąpielisko przy plaży "C" w Łebie

Sinice w Bałtyku. 49 plaż na Pomorzu ma problem z sinicami. ...

Sinice w Bałtyku 2018. Zakaz kąpieli - stan na 25.07, godz. 16. Aktualna lista zamkniętych kąpielisk

Sytuacja nadal się rozwija. Sinice pojawiły się znów na kąpieliskach we Władysławowie, Jastarni i Chałupach. Problemy są także na większości kąpielisk w Trójmieście. Znajdziemy tu jednak także plaże z otwartymi kąpieliskami.

Oto aktualna lista zamkniętych kąpielisk na Pomorzu:

 • Kąpielisko Jurata "Międzymorze"
 • Karwia wejście nr 43
 • Kąpielisko nad Jeziorem Żarnowieckim w Lubkowie-DPS
 • Kąpielisko morskie w Białogórze
 • Jastrzębia Góra wejście nr 23
 • Jastrzębia Góra wejście nr 25
 • Kąpielisko Kuźnica "Kościół"
 • Kąpielisko morskie w Dębkach
 • Chłapowo wejście nr 13
 • Chłapowo wejście nr 12
 • Władysławowo wejście nr 9
 • Władysławowo wejście nr 10
 • Władysławowo wejście nr 6
 • Władysławowo wejście nr 4
 • Władysławowo Półwysep wejście nr 3
 • Jastarnia "Nadmorska- Plażowa" (wejście 46-47),
 • Jastarnia "Zdrojowa" (wejście 49),
 • Jastarnia "Leśna" (wejście 52)
 • Chałupy wejście nr 22
 • Ostrowo wejście nr 35
 • Kąpielisko morskie w Karwieńskich Błotach
 • Gdynia Redłowo
 • Gdynia Śródmieście
 • Sopot Kamienny Potok
 • Sopot-32A-33
 • Sopot-Hotel Sopot-Beach Club
 • Sopot-Park Północny II
 • Sopot-K22
 • Sopot Plaża Rybaki
 • Gdańsk Stogi
 • Dom Zdrojowy Gdańsk Brzeźno
 • Molo Gdańsk Brzeźno
 • Gdańsk Klipper Jelitkowo
 • Gdańsk Jelitkowo
Sinice w Bałtyku 2018
Sinice w Bałtyku 2018 Tomasz Bolt/Polskapresse

Sinice w Bałtyku 2018. Zakaz kąpieli - stan na 25.07, godz. 14. Aktualna lista zamkniętych kąpielisk

Sinice pojawiły się na kąpieliskach w Dębkach, Kuźnicy, Chałupach. Otwarte kąpieliska są w Gdyni Babie Doły, Gdańsk: Sobieszewo, Orle, Świbno.

 • Kąpielisko Jurata "Międzymorze"
 • Karwia wejście nr 43
 • Kąpielisko nad Jeziorem Żarnowieckim w Lubkowie-DPS
 • Kąpielisko morskie w Białogórze
 • Jastrzębia Góra wejście nr 23
 • Jastrzębia Góra wejście nr 25
 • Kąpielisko Kuźnica "Kościół"
 • Kąpielisko morskie w Dębkach
 • Chałupy wejście nr 22
 • Ostrowo wejście nr 35
 • Kąpielisko morskie w Karwieńskich Błotach
 • Gdynia Redłowo
 • Gdynia Śródmieście
 • Sopot Kamienny Potok
 • Sopot-32A-33
 • Sopot-Hotel Sopot-Beach Club
 • Sopot-Park Północny II
 • Sopot-K22
 • Sopot Plaża Rybaki
 • Gdańsk Stogi
 • Dom Zdrojowy Gdańsk Brzeźno
 • Molo Gdańsk Brzeźno
 • Gdańsk Klipper Jelitkowo
 • Gdańsk Jelitkowo

Sinice w Bałtyku 2018. Zakaz kąpieli - stan na 25.07. Aktualna lista zamkniętych kąpielisk

 • Kąpielisko Jurata "Międzymorze"
 • Karwia wejście nr 43
 • Kąpielisko nad Jeziorem Żarnowieckim w Lubkowie-DPS
 • Kąpielisko morskie w Białogórze
 • Jastrzębia Góra wejście nr 23
 • Jastrzębia Góra wejście nr 25
 • Ostrowo wejście nr 35
 • Kąpielisko morskie w Karwieńskich Błotach
 • Gdynia Babie Doły
 • Gdynia Redłowo
 • Gdynia Śródmieście
 • Sopot Kamienny Potok
 • Sopot-32A-33
 • Sopot-Hotel Sopot-Beach Club
 • Sopot-Park Północny II
 • Sopot-K22
 • Sopot Plaża Rybaki
 • Gdańsk Orle
 • Gdańsk Sobieszewo
 • Gdańsk Stogi
 • Dom Zdrojowy Gdańsk Brzeźno
 • Molo Gdańsk Brzeźno
 • Gdańsk Klipper Jelitkowo
 • Gdańsk Jelitkowo

Przeczytaj także: Sinice na plaży w Kątach Rybackich. Kąpielisko nieczynne do odwołania. W Sztutowie czysto

Sinice w Bałtyku 2018. Zakaz kąpieli - stan na 24.07. Aktualna lista zamkniętych kąpielisk

 • Kąpielisko Jurata "Międzymorze"
 • Kąpielisko Jastarnia "Leśna"
 • Karwia wejście nr 43
 • Kąpielisko nad Jeziorem Żarnowieckim w Lubkowie-DPS
 • Kąpielisko morskie w Białogórze
 • Kąpielisko przy plaży "B" w Łebie
 • Kąpielisko przy plaży "A" w Łebie
 • Gdynia Babie Doły
 • Gdynia Redłowo
 • Gdynia Śródmieście
 • Sopot Kamienny Potok
 • Sopot-32A-33
 • Sopot-Hotel Sopot-Beach Club
 • Sopot-Park Północny II
 • Sopot-K22
 • Sopot Plaża Rybaki
 • Gdańsk Świbno
 • Gdańsk Orle
 • Gdańsk Sobieszewo
 • Gdańsk Stogi
 • Dom Zdrojowy Gdańsk Brzeźno
 • Molo Gdańsk Brzeźno
 • Gdańsk Klipper Jelitkowo
 • Gdańsk Jelitkowo

Sinice w Bałtyku - lipiec 2018 [mapa online]

Sinice w Bałtyku 2018
Sinice w Bałtyku 2018 Tomasz Bolt/Polskapresse

Sinice w Bałtyku 2018. Zakaz kąpieli - stan na 23.07

Zakaz kąpieli obowiązuje nadal w wielu miejscach na Pomorzu. Jest już jednak zdecydowanie lepiej niż kilka dni temu. Oto aktualny raport dot. zakwitu sinic.

Sinice w Bałtyku 2018. Czerwona flaga na kąpieliskach w powiecie puckim:

Wciąż czerwona flaga powiewa nad trzema plażami w Jastrzębiej Górze: wejście nr 22, 23 i 25. Choć w poniedziałkowy poranek sinic nie stwierdzono, sytuacja zmieniła się chwilę po godz. 13.

Tu sinice ustąpiły! Bezpieczne kąpieliska w powiecie puckim:

 • Karwia (wejście nr 43 i 45) (ważne! od 24.07 - zamknięte kąpielisko nr 43)
 • Ostrowo (wejście nr 35),
 • Chłapowo (wejścia nr 12 i 13),
 • Władysławowo (wejścia nr 3, 4, 6, 9 i 10).
 • Władysławowo, wejście nr 52 przy ul. Leśnej,
 • wejście nr 44 przy ul. Ogrodowej,
 • wejście nr 49 przy Latarni Morskiej
 • wejście nr 46-47 ul. Bałtycka i Plażowa
 • Jurata (ważne! od 24.07 - zamknięte kąpielisko "Międzymorze")
 • Hel (Duża Plaża, wejście nr 66 od ul. Leśnej),
 • Hel (Mała Plaża, Bulwar Nadmorski)
 • Hel (Na Cyplu, wejście nr 67 od ul. Kuracyjnej).

Alert zniknął też z brzegu Zatoki Puckiej. W weekend kąpiel była zakazana m.in. w Pucku. W poniedziałek na maszcie zawisła białą flagę.

Sinice w Bałtyku 2018
Sinice w Bałtyku 2018 Karolina Misztal

Sinice w Bałtyku 2018. Zakaz kąpieli w Gdańsku (stan na 23.07.2018)

 • Gdańsk Świbno
 • Gdańsk Orle
 • Gdańsk Sobieszewo
 • Gdańsk Stogi
 • Dom Zdrojowy Gdańsk Brzeźno
 • Molo Gdańsk Brzeźno
 • Gdańsk Klipper Jelitkowo
 • Gdańsk Jelitkowo

Toksyczne sinice nadal groźne. Tomasz Augustyniak: Małe falowanie nie sprzyja ich usuwaniu z Bałtyku

- Sinice są niebezpieczne gdy wchodzą w fazę kwitnięcia i to właśnie się dzieje - mówi Tomasz Augustyniak z pomorskiego sanepidu i dodaje, że usunięciu toksyn wydzielanych przez sinice nie sprzyja małe falowanie na Bałtyku.

Komentarze 39

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

b
baba
...to wszyscy zaczną wypoczywać zagranicą. Ceny wypoczynku zagranicą są takie same jak w kraju, najwyżej dochodzi koszt podróży. Co to za wypoczynek, jeśli nie można wejść do wody przy temperaturach sięgających 40st C.
t
taka prawda
Ile razy jestem w Krakowie muszę wdychać wasz smog, m.in. pochodzących z palenia butelek pet.
p
plażowicz
Owszem, pięknie i woda ciepła! W kranie, bo w Bałtyku ok. 15 stopni.
K
Kate
Dokładnie
G
Gość
Mieszkam w Kołobrzegu i całe wakacje mamy piękną pogodę i ciepłą wodę. Najpierw przyjedź, a później się wypowiadaj
M
Margola
ciekawe jak w Ustce, wybieramy się z mężem na wypoczyne do Dagmoru mamy cały tydzień na odpoczynek. jak nie bedziemy mogli się kąpać to będziemy się opalać i tyle
I
Iwona
Jakos w Grecji czy Tunezji wieksza temperatura wody i powietrza a sinic brak mydla oczy ze to warunki atmosferyczne raczej wpuszczone scieki pozdrawiam
M
Małopolska
Dziękuje władzom gdańska za spuszczenie szamba do Bałtyku - to były moje ostatnie wakacje nad morzem. Czekam cały rok na 2 tygodniowy urlop i nie mogę wejść do morza. To było moje pożegnanie z Bałtykiem - podobnie jak innych 2 rodzin z którymi byliśmy w hotelu. Nigdy więcej nie wydam ani 1 zł na turystykę w tym terenie.
G
Gosia
Na stronie sanepidu info o zamknięciu plaz w Sopocie 29 lipca wiec dlaczego na liście 30 lipca nie ma Sopotu?
A
Anna
Zgadza się , niestety plaża w Sopocie nie jest umieszczona na wykazie, a również jest zamknieta. Pozdrawiam z Sopotu
c
czaia
A w pyzach nie ma żadnych sinic czyściutka sadzawka. Welcome to the pyzy. Ukasz Truś
A
A.W.
chwilę temu dzwoniłam do Sanepidu w Sopocie - wprowadzacie ludzi w błąd :(
s
sinice
Tam się i tak nie da kąpać, bo woda jest lodowata, więc to bez znaczenia
G
Gość
Dębki gdzie to jest?
A
Artur
Dlaczego tak uważasz?
Dodaj ogłoszenie