Siatkarze Trefla Gdańsk zaczęli w Rzeszowie bardzo dobrze, ale trzy punkty zgarnęła Asseco Resovia

Mecze Trefla Gdańsk z Asseco Resovią Rzeszów były bardzo zacięte w tym sezonie
Mecze Trefla Gdańsk z Asseco Resovią Rzeszów były bardzo zacięte w tym sezonie Jakub Steinborn
PlusLiga. W przedostatnim spotkaniu fazy zasadniczej sezonu 2022/2023 siatkarze Trefla Gdańsk przegrali z faworyzowaną Asseco Resovią w Rzeszowie 1:3. Żółto-czarni w niedzielę, 26 marca pokazali się z dobrej strony w inauguracyjnym secie, w którym odwrócili jego losy. Później do głosu doszli już skoncentrowani gospodarze. Oznacza to, ze najprawdopodobniej Trefl zakończy część zasadniczą na szóstym miejscu w tabeli.

Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk 26.03.2023

Gdańszczanie bardzo niespodziewanie zdołali otworzyć niedzielny mecz w Rzeszowie. W inauguracyjnym secie spotkania w hali na Podpromiu przegrywali bowiem już 6:13, 11:16, a później 13:18 i 16:21, aby wygrać na przewagi 27:25. Dla faworyzowanej Asseco Resovii były to jednak złe miłego początki. Drużyna prowadzona przez trenera Giampaolo Medeiego wygrywała bowiem kolejne sety, w tym czwarty, na przewagi 28:26.

Wielka w tym zasługa Macieja Muzaja. Leworęczny atakujący, który przed laty występował w Treflu, w niedzielę zdobył aż 26 punktów. Jego skuteczność w ataku wyniosła 54 procenty. Zasłużenie zdobył więc statuetkę MVP meczu. Kolejne 20 punktów dorzucił jeszcze amerykański przyjmujący Torey DeFalco. W drużynie z Gdańska najlepiej w punktowaniu szło Bartłomiejowi Bołądziowi, który uzbierał 20 "oczek". Kulało natomiast przyjęcie i nie pomógł w tym elemencie rewelacyjny w tym sezonie Luke Perry.

Ostatecznie, po 138 minutach gry 2600 kibiców w hali "Podpromie" oklaskiwało zwycięstwo liderów PlusLigi. Asseco Resovia sprostała zadaniu faworyta w tym meczu. Treflowi z kolei został jeszcze do rozegrania jeden mecz. W niedzielę, 2 kwietnia o godz. 18 żółto-czarni podejmą w Ergo Arenie zespół Projektu Warszawa. Najprawdopodobniej wynik nie będzie miał dla gdańszczan znaczenia, jeśli chodzi o możliwość poprawy szóstego miejsca w tabeli PlusLigi.

Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk 3:1 (25:27, 25:22, 25:18, 28:26)

Resovia: Drzyzga 4, Muzaj 26, Kozamernik 5, Borges 1, Kochanowski 11, DeFalco 20, Zatorski (libero) oraz Kędzierski, Čebulj 8, Bucki

Trefl: Kampa 3, Niemiec 5, Bołądź 20, Urbanowicz 11, Sawicki 16, Zhang 1, Perry (libero) oraz Gałązka, Martínez 9, Droszyński 2