Siatkarze stanęli do walki [GALERIA ZDJĘĆ]

W Wielkim Klinczu zainaugurowano rozgrywki Gminnej Ligi Siatkówki Mężczyzn o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna.

W rozgrywkach bierze siedem drużyn. Są to: Acrylex Kościerzyna, Kaliska Power, UKS Klukowa Huta, Gryf Wiele, Sendom Bartoszylas, Gimnazjum Wielki Klincz, Unibud Wielki Klincz.

Jako pierwsze na parkiet wyszły drużyny Acreylexu Kościerzyna i Gimnazjum Wielki Klincz. Było to jednostronne spotkanie, ponieważ zespół z Kościerzyny nie miał żadnych problemów z pokonaniem przeciwników. Kościerzynianie zwyciężyli w trzech setach. Jako ciekawostkę należy podać fakt, że we wszystkich setach ekipa z Kościerzyny straciła zaledwie 21 punktów.
W drugim meczu rywalizowały ze sobą reprezentacje Sendomu Bartoszylas i UKS Klukowa Huta.

W tym spotkaniu doszło do pewniej niespodzianki, ponieważ Sendom uległ rywalom 1:3. Jest to niespodzianka ze względu na fakt, że w poprzednich edycjach ligi, zespół z Bartoszegolasu był czołową drużyną, która zawsze liczyła się w stawce o pierwsze miejsce.

W ostatnim spotkaniu drużyna Kaliska Power odniosła zwycięstwo nad Unibudem Wielki Klincz 3:0.
Kolejna runda siatkarskiej rywalizacji odbędzie się również w sali sportowej w Wielkim Klinczu w najbliższą sobotę. Początek rywalizacji zaplanowano na godz. 14.30