Siatkarze Acrylexu górą [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

W turnieju siatkówki zorganizowanym przez Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji zwyciężyła reprezentacja Acrylexu.

W turnieju, w którym siatkarze rywalizowali o puchar firmy Nandruk, wzięło udział sześć drużyn, które reprezentowały powiat kościerski oraz kartuski. W pierwszej grupie znalazły się takie zespoły jak: Acrylex Kościerzyna, Unibud Wielki Klincz, Nandruk KOSiR Kościerzyna. Natomiast w drugiej grupie rywalizowały zespoły: ZSZiO Kartuzy, UKS Klukowa Huta oraz Nandruk KOSiR Kościerzyna II. W pierwszej fazie Acrylex pokonał 2:0 Unibud i takim samym stosunkiem KOSiR I. W ostatnim pojedynku tej grupy KOSiR I zwyciężył Unibud 2:0. W drugiej grupie Kartuzy przegrały 0:2 z Klukową Hutą oraz wygrały z KOSiR II 2:0.

W trzecim starciu KOSiR II uległ Klukowej Hucie 0:2. W półfinałowych pojedynkach ekipa Acrylexu pokonała zespół z Kartuz 2:0, a Nandruk KOSiR I musiał uznać wyższość Klukowej Huty, z którą przegrał 0:2. W rozgrywce o trzecie miejsce spotkały się drużyny z Kartuz oraz KOSiR I. Zwycięsko z tego pojedynku wyszła ekipa gospodarzy, która odniosła zwycięstwo 3:0. W wielkim finale Acrylex zmierzył się z drużyną z Klukowej Huty. Pierwszy set gładko wygrali goście z pow. kartuskiego. Jednak kolejne trzy sety należały do siatkarzy z Kościerzyny, którzy wygrali kolejno do 19, 22 oraz 13. Warto dodać, że to kolejny sukces zespołu Acrylex, który niedawno triumfował w zmaganiach o puchar wójta gm. Kościerzyna.

- Muszę przyznać, że turniej stał na bardzo wysokim poziomie - mówi Zbigniew Richert, dyrektor Kościerskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Pomimo tego, że większość pojedynków kończyła się wynikiem 2:0, to mecze te były bardzo wyrównane.