Sezonowy „terror” klubów nocnych w Łebie? Mieszkańcy mówią: Dość!

Robert GębuśZaktualizowano 
Tomasz Bołt/Archiwum
Muzyka nocą i na „cały regulator” przy otwartych oknach klubów, awantury, półprzytomni wczasowicze, wszechobecny bałagan, a wszystko to przy biernej postawie policji i miasta - tak łebianie opisują działalność klubów nocnych, które jak twierdzą, nie pozwalają im latem w Łebie normalnie żyć i działać.

Problem dotyczy trzech klubów nocnych w centrum Łeby. W ich pobliżu mieszkańcy Łeby mieszkają i prowadzą pensjonaty. Jak twierdzą, sąsiedztwo wyklucza normalne życie w sezonie.

- Śpię z zatyczkami w uszach, ale przecież pensjonariuszom ich nie wręczę - mówi pani Anna (personalia zostały zmienione). Woli nie ujawniać swojego nazwiska. - Policja tam w ogóle nie wchodzi. Część policjantów się boi. Inni są spoufaleni, bo są tam „bramkarze”, którymi są dawni funkcjonariusze i się znają - uważa pani Anna i dodaje: - To katastrofa. Wystawiają głośniki za okno, nocą muzyka rozchodzi się przez otwarte okna, bo nie mają tam klimatyzacji, niesie się na całą Łebę. Uczestnicy imprez załatwiają swoje potrzeby pod oknami. Za dyskoteki wyprowadzają nieprzytomne dziewczyny. Nie mam nic przeciwko funkcjonowaniu klubów, ale nie w taki sposób. Nie można obejrzeć telewizji, nie można się skupić. To miejsce wydzierżawili młodzi ludzie, którzy szybko chcą zarobić, nie licząc się nikim i z niczym.

Czytaj także

Na dodatek, jak mówi pani Anna, kluby „przekrzykują się”, żeby przyciągnąć do siebie turystów.

- Są na plaży, na ulicach, wszędzie. To agresywne wciąganie do lokalu

- mówi nasza rozmówczyni. - Samochody jeżdżą i reklamują dyskoteki hałaśliwą muzyką. Rano ludzie, którzy chcą obejrzeć wschód słońca przebijają się przez morze brudu.

Mieszkańcy Łeby twierdzą, że bezskutecznie walczą o porządek od wielu lat.
- To jest dyskoteka, która swoimi korzeniami sięga jeszcze PRL-u - mówi Adam Grabowski, mieszkaniec Łeby. - Od tamtej pory nie zmieniło się tam nic, oprócz sprzętu nagłaśniającego na mocniejszy. Dyskoteka nie jest wyciszona, okna otwarte, nie można zasnąć. Człowiek zamienia się w kłębek nerwów. Ta muzyka nas terroryzuje do 5 rano. Burmistrz powinien bardziej zadbać o mieszkańców, którzy go wybierają niż o przyjezdnych, którzy zarobią i wyjadą.

Potop zaleje Gdańsk, Łebę i Ustkę

Mieszkańcy napisali skargę do komendanta powiatowego policji w Lęborku i senatora Kazimierza Kleiny. O problemie powiadomili też burmistrza Andrzeja Strzechmińskiego. „Działania policji w tej sprawie są kompromitujące” - piszą.

„Dochodzą nas informacje, że funkcjonariusze boją się wejść do wspomnianych dyskotek”.

Mieszkańcy twierdzą, że dysponują nagraniem, na którym dyżurny policjant odmawia wysłania patrolu na interwencję do jednego ze wspomnianych klubów.

- Nie jest prawdą, aby policja podejmowała interwencje stronniczo, ponadto brak jest informacji, aby w lokalach wskazanych w pytaniu pracownikami tych lokali byli emerytowani policjanci, a już na pewno funkcjonariusze KPP Lębork i jednostek podległych - informuje asp.sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku. - Informuję również, że nie było sygnałów do kierownictwa KPP Lębork o odmowie skierowania policji na interwencję. Jeśli taka sytuacja miała miejsce, proszę wskazać datę i godzinę, aby można było podjąć kroki, celem wyciągnięcia stosownych konsekwencji.

Macie dosyć upału? Bywało już gorzej! Rekordy temperatur w Polsce

Burmistrz Łeby Andrzej Strzechmiński przyznaje, że w sezonie to problem, a miasto ma za małe wsparcie, bo w sezonie trzytysięczne miasto rośnie do miasta kilkudziesięciotysięcznego.

- To wielkość dużego miasta powiatowego. W takich miastach jest ok. 200 policjantów. W Łebie jest ich kilkunastu.

W związku z tym w sezonie zawsze staramy się o większą liczbę policjantów. Zatrudniłem też strażników, ale mam ich tylko tylu ilu udało mi się ściągnąć - mówi Strzechmiński i dodaje, że w sezonie miasto zmaga się z tak ogromnym problemem naruszania porządku i przepisów, zarówno przez turystów, jak i mieszkańców Łeby, że jest to trudne do ogarnięcia przez urzędników bez odpowiedniego wsparcia z zewnątrz.

Łeba świętowała 662 rocznicę nadania praw miejskich

Skuteczną interwencję utrudniają też przepisy
- Kluby na które skarżą się mieszkańcy nie są dyskotekami. Gdyby to były dyskoteki, to by podlegały określonym regułom - mówi Strzechmiński. - Musiałyby być wytłumione. To są lokale gastronomiczne, które świadczą usługi, a w godzinach wieczornych puszczają muzykę i ludzie się tam bawią. Mają pootwierane tarasy, bo jest gorąco, a nie ma klimatyzacji.

Co gorsza, ustawiane są głośniki, puszczana bardzo głośna muzyka na zewnątrz i to ma wabić potencjalnego klienta.

Burmistrz mówi, że Rada Miasta próbowała ograniczyć to uchwałą poprzez zakaz wystawiania głośników na zewnątrz.
- Ale tego nikt nie przestrzega! - denerwuje się Strzechmiński. - Zdajemy sobie sprawę, że to bezpieczeństwo powinno być na wyższym poziomie, ale brakuje strażników miejskich, policjantów.

KPP w Lęborku informuje, że w Łebie obecnie jest 14 policjantów, wspieranych przez 12 funkcjonariuszy z Gdańska. Nie dyżurują tam przez całą dobę. Na spotkaniu z mieszkańcami policja zapewniła, że funkcjonariusze będą reagować na każde zgłoszenie.

- Poinformowano ich o bezwzględnym reagowaniu na powyższe utrudnienia, a także każde zgłoszenia ich dotyczące, napotykają jednak na utrudnienia spowodowane brakiem osoby zgłaszającej daną interwencję - mówi asp.sztab. Magda Zielke. - Z kodeksu wynika jednoznacznie, że jest to wykroczenie skutkowe ukierunkowane na zakłócanie porządku, spokoju publicznego, spoczynku nocnego przynajmniej u jednej osoby postronnej lub wywołanie zgorszenia u przynajmniej jednej osoby postronnej. KP Łeba podjęła 442 interwencje, z czego 130 dotyczyło zakłócenia ładu, porządku publicznego i spoczynku nocnego.

- To bardzo poważny problem i rozmawiałem na ten temat z Elżbietą Witek, minister spraw wewnętrznych - mówi senator RP Kazimierz Kleina, który obiecał, że zapozna się ze sprawą. Do tematu wrócimy.

POLECAMY NA STRONIE KOBIET:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 43

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-08-08T12:56:17 02:00, db:

Bawić się można, ale lać po mordach dla zabawy, brudzić gdzie popadnie, szukać rozrywki w postaci bójki - to już efekt wychowania pokolenia... dziwne, że nie piszecie o aferze z czwartku z plaży - gdzie pobito ratowniczkę. trzech funkcjonariuszy miało problem z tłumem i dokonaniem aresztowania... brak funkcjonariuszy to olbrzymi problem, nawet najlepiej wyszkoleni i poradzą sobie z tłumem idiotów... a kwestie klubów - to prawda, kiedyś był tam Mozart, jedna z najsłynniejszych chyba dyskotek, kiedyś Łebę trzęsła w sezonie "stara Warszawa", "Pruszków", "Wołomin"... ale oni mieli jeszcze jakieś zasady - przynajmniej takie, jakich niema dzisiejszy bawiący się tam motłoch.... Kocham Łebę - jeżdżę tam od 35 lat. Widziałam jej metamorfozę, wzloty i upadki i dziwię się... naprawdę się dziwię, że od tylu lat równi pochyłej, łebianie nadal wybierają tego samego burmistrza... bo co roku widzę tyle nieprawidłowości w różnych dziedzinach, że aż szokiem jest dla mnie to, że jeszcze go na taczkach nie wywieźli...

Tu nie o to chodzi, chodzi o to aby uciszyć Łebę jak resztę miejscowości nadmorskich.. chodzi o"hałas" co przeszkadza 2 osobą z zasobnym portfelem. a kultura ludzi bywa różna..

d
db

Bawić się można, ale lać po mordach dla zabawy, brudzić gdzie popadnie, szukać rozrywki w postaci bójki - to już efekt wychowania pokolenia... dziwne, że nie piszecie o aferze z czwartku z plaży - gdzie pobito ratowniczkę. trzech funkcjonariuszy miało problem z tłumem i dokonaniem aresztowania... brak funkcjonariuszy to olbrzymi problem, nawet najlepiej wyszkoleni i poradzą sobie z tłumem idiotów... a kwestie klubów - to prawda, kiedyś był tam Mozart, jedna z najsłynniejszych chyba dyskotek, kiedyś Łebę trzęsła w sezonie "stara Warszawa", "Pruszków", "Wołomin"... ale oni mieli jeszcze jakieś zasady - przynajmniej takie, jakich niema dzisiejszy bawiący się tam motłoch.... Kocham Łebę - jeżdżę tam od 35 lat. Widziałam jej metamorfozę, wzloty i upadki i dziwię się... naprawdę się dziwię, że od tylu lat równi pochyłej, łebianie nadal wybierają tego samego burmistrza... bo co roku widzę tyle nieprawidłowości w różnych dziedzinach, że aż szokiem jest dla mnie to, że jeszcze go na taczkach nie wywieźli...

G
Gość
2019-08-05T15:13:03 02:00, Gość:

Dlatego ja Łebę omijam szerokim łukiem,jest tyle jeszcze spokojnych miejsc w Polsce.

cała reszta jest spokojna nudna i wolna od rozrywki gdzie pełno starych narzekających ludzi ! Oby się to łebie nie przytrafiło ..

G
Gość

Dlatego ja Łebę omijam szerokim łukiem,jest tyle jeszcze spokojnych miejsc w Polsce.

G
Gość
2019-07-29T16:10:05 02:00, Taktyczny Antoni:

Do Państwa redaktorów. Czemu dajecie się przekupywać jakimś ludziom ? Kręcicie na prawdę nie potrzebną aferę z niczego ! ludzie mają prawo do zabawy na wakacjach po to właśnie przyjeżdżają ! a że dwoje mieszkańców na 4000 ma problem to powód do takich artykułów ???!!! zajmijcie się na prawdę własnym miastem gdzie menele na samym środku staromiejskiej chleją a potem oddają fekalia gdzie się da, pół miasta śmierdzi ! czemu tym się nie zajmiecie ? a no tak, nikt za to wam nie zapłaci.. nie pozdrawiam stronniczych mediów

lęborscy menele, to jest właśnie element z którym trzeba walczyć a nie z ludźmi którzy po prostu chcą się dobrze bawić !

T
Taktyczny Antoni

Do Państwa redaktorów. Czemu dajecie się przekupywać jakimś ludziom ? Kręcicie na prawdę nie potrzebną aferę z niczego ! ludzie mają prawo do zabawy na wakacjach po to właśnie przyjeżdżają ! a że dwoje mieszkańców na 4000 ma problem to powód do takich artykułów ???!!! zajmijcie się na prawdę własnym miastem gdzie menele na samym środku staromiejskiej chleją a potem oddają fekalia gdzie się da, pół miasta śmierdzi ! czemu tym się nie zajmiecie ? a no tak, nikt za to wam nie zapłaci.. nie pozdrawiam stronniczych mediów

M
Mieszkaniec
2019-07-29T13:07:34 02:00, Stefan:

Co tu w ogóle się wyprawia całe noce grają przy otwartych oknach horror ul.Wojska Polskiego do 5 rano jak tu spać tragedia władze nie radzą sobie z tym elementem albo...?

Horror ,tragedia , straszne rzeczy.. Drogi Panie po to grają żeby łeba nie była kolejnym umarłym miastem ani senatorium ! zróbcie z całego pomorza senatorium a potem będziecie się dziwić że ludzie wybierają chorwacje zamiast Łeby czy innych miast..

S
Stefan

Co tu w ogóle się wyprawia całe noce grają przy otwartych oknach horror ul.Wojska Polskiego do 5 rano jak tu spać tragedia władze nie radzą sobie z tym elementem albo...?

G
Gość
2019-07-27T09:33:11 02:00, Wczasowicz:

W Łebie nie da sìę spać na ul. Wojska Polskiego od 21 do 5 rano bębnią dwie lub trzy dyskoteki brak jakiejkolwiek reakcji gdzie Policja gdzie burmistrz i radni Łeby cisza nocna jest o 22 i nic się z tym nie robi widocznie władze Łeby mają w tym interes ale żeby policja pozwalała na takie charce właścicieli tych lokali coś jest na rzeczy że jest brak reakcji z ich strony można się domyśleć o co chodzi. Normalna Policja jak i władza Łeby reagowała by na skargi Powinna się tym zająć telewizja jak i komenda główna Policji gdzie będę tą sytuację zgłaszał Proszę wczasowiczów jak i mieszkańców którym te bębnienie od 21 do 5 rano przeszkadza o dzwonienie na policję zobaczymy jak reaguje policja i czy to są ich znajomi.

2019-07-27T19:48:07 02:00, Miejscowy:

A festyn który dudni na kilka kilometrów ci nie przeeszkadza? Albo jeżdżące motory? Jeżdżące bachory na rowerach które myślą że są na placu zabaw... co kawałek jakieś megafony na ulicach. Nawet na plaży chodzą i jape drą.. wszędzie jest haos.. A Ty widocznie zostałeś opłacony orzez kogos bo żadne dyskoteki tak długo nie grają. O 5 rano to chodzą szczycie pod sklep 24h , chleb w do upadłego, wyrzucają smieci na ulicy lub na plaży. To napewno pochwała się należy :) gdyby nie te kluby to wszystcy by chlali na ulicy i na plaży i więcej bijatyki by było bo brak ochrony. Następnym razem pomysł swoim mózgiem jeśli masz zanim zaczniesz na kogos jechac

2019-07-27T20:43:06 02:00, Gość:

Dudnienie codziennie od 21 do 5 rano może ktoś się tym zajmie gdzie Policja.

2019-07-28T14:56:02 02:00, Gość:

To prawda policja powinna reagować na zakłucanie ciszy w innych miejscowościach rozwiązali ten problem ale tu dziwna sprawa tak ja sama słyszę te basy policja też o tym wie i nic grają do 4.30 zgłaszać zakłucanie do odpowiednich władz.

2019-07-28T18:10:33 02:00, Gość:

To straszne co czytam.. jesteśmy w ciechocinku czy w Łebie do cholery ?! ludzie przyjeżdżają tu się bawić zostawić swoje pieniądze nawet Państwu sąsiadom co tak narzekają na "bębnienie"! bez klubów jak tu słusznie ktoś zauważył by dopiero się działo.. młodzież by nie miała co robić i wtedy właśnie byłby hałas.. zastanówcie się czasem na prawdę.. chyba że wprowadzimy zakaz wstępu do łeby ludziom poniżej 50 roku życia ? Absurd ? Drogi autorze przeczytaj jeszcze raz co napisałeś, to jest absurd !

gdzie Policja ?! Prokuratura?! ktoś tu chyba kupił rudą farbę do włosów :D

G
Gość
2019-07-26T16:26:13 02:00, Frank:

Policja???Buahhha. Dzwoniłam o 3 w nocy bo jape darli pod blokiem. Przyjechali po godzinie, powiedzieli, z jakiego adresu było zgłoszenie i pojechali. Taka interwencja. Pseudo turyści szczają w parkach, chleją na umór. Od obraz turystyki w Łebie.

Jak po głupoty są wzywani to co się dziwić ;)

M
Mieszkaniec.
2019-07-26T11:37:39 02:00, Gość:

Przecież tak było zawsze. 15 lat temu bylo, 10, i 5. Każdy kto jedzie do Łeby, powinien być tego świadomy, że to miasto nie śpi. Nigdy. Turyści wpadają, by się bawić, gdyby wszystko pozamykać- nie bedzie turystów i ich kasy. Przedsiębiorcy też uciekną. Zostanie mała wieś nad morzem.

2019-07-26T19:34:01 02:00, Gość:

dokladnie... a jak widze tytuł TEROOR KLUBÓW... Miezkancy mówią dość? Sami chodza na te imprezy i bardzo im się podoba, bo w koncu mają trochę rozrywki na tym zadiupiu. Jedna osoba ma problem a piszą jakby całe miasto faktycznie miało. Ciekawe ile zapłacili za artykuł :)

2 osoby :D nawiasem masz u mnie drinka w jednym z tych terroryzujących Łebe klubów, dobrze napisane :D

G
Gość
2019-07-27T12:21:46 02:00, Monika:

To są układy tamtejszych grup wiadomo o co chodzi a tamtejsze władze robią tak żeby nic nie zrobić właściciele mieszkający w pobliżu boją się zareagować bo widzą jaką jest władza i policja w Łebie.

nie o to chodzi droga Pani. Chodzi o to że bez klubów Łeba by umarła..

G
Gość
2019-07-27T09:33:11 02:00, Wczasowicz:

W Łebie nie da sìę spać na ul. Wojska Polskiego od 21 do 5 rano bębnią dwie lub trzy dyskoteki brak jakiejkolwiek reakcji gdzie Policja gdzie burmistrz i radni Łeby cisza nocna jest o 22 i nic się z tym nie robi widocznie władze Łeby mają w tym interes ale żeby policja pozwalała na takie charce właścicieli tych lokali coś jest na rzeczy że jest brak reakcji z ich strony można się domyśleć o co chodzi. Normalna Policja jak i władza Łeby reagowała by na skargi Powinna się tym zająć telewizja jak i komenda główna Policji gdzie będę tą sytuację zgłaszał Proszę wczasowiczów jak i mieszkańców którym te bębnienie od 21 do 5 rano przeszkadza o dzwonienie na policję zobaczymy jak reaguje policja i czy to są ich znajomi.

2019-07-27T19:48:07 02:00, Miejscowy:

A festyn który dudni na kilka kilometrów ci nie przeeszkadza? Albo jeżdżące motory? Jeżdżące bachory na rowerach które myślą że są na placu zabaw... co kawałek jakieś megafony na ulicach. Nawet na plaży chodzą i jape drą.. wszędzie jest haos.. A Ty widocznie zostałeś opłacony orzez kogos bo żadne dyskoteki tak długo nie grają. O 5 rano to chodzą szczycie pod sklep 24h , chleb w do upadłego, wyrzucają smieci na ulicy lub na plaży. To napewno pochwała się należy :) gdyby nie te kluby to wszystcy by chlali na ulicy i na plaży i więcej bijatyki by było bo brak ochrony. Następnym razem pomysł swoim mózgiem jeśli masz zanim zaczniesz na kogos jechac

2019-07-27T20:43:06 02:00, Gość:

Dudnienie codziennie od 21 do 5 rano może ktoś się tym zajmie gdzie Policja.

2019-07-28T14:56:02 02:00, Gość:

To prawda policja powinna reagować na zakłucanie ciszy w innych miejscowościach rozwiązali ten problem ale tu dziwna sprawa tak ja sama słyszę te basy policja też o tym wie i nic grają do 4.30 zgłaszać zakłucanie do odpowiednich władz.

To straszne co czytam.. jesteśmy w ciechocinku czy w Łebie do cholery ?! ludzie przyjeżdżają tu się bawić zostawić swoje pieniądze nawet Państwu sąsiadom co tak narzekają na "bębnienie"! bez klubów jak tu słusznie ktoś zauważył by dopiero się działo.. młodzież by nie miała co robić i wtedy właśnie byłby hałas.. zastanówcie się czasem na prawdę.. chyba że wprowadzimy zakaz wstępu do łeby ludziom poniżej 50 roku życia ? Absurd ? Drogi autorze przeczytaj jeszcze raz co napisałeś, to jest absurd !

G
Gość
2019-07-25T19:08:10 02:00, EDEK:

W Łebie od zawsze były imprezy i kluby istniały chyba nawet wcześniej niż TEN pensjonat. Dlaczego wlaściciel pensjonatu obwinia klub? Było trzeba gdzie indziej go postawić... Na całej ulicy z klubami nie ma żadnych budynków mieszkalnych i nagle komuś to przeszkadza. Nie zapominajcie że to wlaśnie turyści się tam bawią.... Może to wina osoby która zajmuje się GOSPODAROWANIEM PRZESTRZENNYM?? Ja bym powiedział że Łeba dzisiaj jest mega spokojna w porównaniu z tą łebą sprzed kilkunastu lat. Większe zagrozenie i HAŁAS robią piraci DROGOWI którzy strzelają z tłumików, rozpędzają się spokojnie do 100km/h HAŁAS ROBI TAM KAŻDY, w koncu są setki, tysiące ludzi.. Jak ktoś chce spokoju niech jedzie na bezludną wyspę...

A CO DO SYFU NA MIEŚCIE I NA PLAŻY - skoro miasto komuś za to płaci to niech sprzątają! Turyści za to płacą.. A skoro nie ma śmietników które pomieszczą to wszystko - po co robić aferę. NAJWIĘCEJ ŚMIECI POCHODZI Z BIEDRONKI I POLO. Kiedy nie było tych sklepów, to ludzie nie wynosili z knajpy śmieci i nie rzucali gdzie popadnie :)

2019-07-25T19:44:16 02:00, Antek:

nic dodać nic ująć :)

2019-07-25T19:49:27 02:00, Gość:

co do śmieci klubów na Wojska Polskiego, nic co z klubów nigdy nie trafia na ulice po za tym chodnik przed klubem ZAWSZE jest zamiatany po imprezie.

2019-07-26T19:37:16 02:00, Łebianin:

DOKLADNIE.. A Śmieci pod klubem i na ulicach pochodzi ze sklepów nocnych, żabki, biedronki.. Śmietniki pomieszczą 5 butelek więc co się dziwić że rzucają byle gdzie??

Problem sklepów nocnych - sprzedaja alkohol, dzieki nim pijaństwo się szerzy i wysypisko na ulicach.. Gdyby ludzie zostawili kase w klubie zamiast w sklepie nocnym, gdzie piwo kosztuje 2zł mniej... to może by było ich stać na tą klimatyzacje? POdziękujcie radzie miasta która chore podatki nakłada i żeby chociaz pare zł wyjść na plus to trzeba na wszystkim oszczędzać...

Drodzy Państwo, w mieście jest firma sprzątająca która o godzinie 6 ma wysprzątane wszystko na błysk.. z czego afera ? że ludzie się bawią i śmiecą bo nie mają gdzie butelki wyrzucić ? to jest norma przecież a firmie sprzątającej za coś się chyba płaci.

G
Gość
2019-07-27T09:33:11 02:00, Wczasowicz:

W Łebie nie da sìę spać na ul. Wojska Polskiego od 21 do 5 rano bębnią dwie lub trzy dyskoteki brak jakiejkolwiek reakcji gdzie Policja gdzie burmistrz i radni Łeby cisza nocna jest o 22 i nic się z tym nie robi widocznie władze Łeby mają w tym interes ale żeby policja pozwalała na takie charce właścicieli tych lokali coś jest na rzeczy że jest brak reakcji z ich strony można się domyśleć o co chodzi. Normalna Policja jak i władza Łeby reagowała by na skargi Powinna się tym zająć telewizja jak i komenda główna Policji gdzie będę tą sytuację zgłaszał Proszę wczasowiczów jak i mieszkańców którym te bębnienie od 21 do 5 rano przeszkadza o dzwonienie na policję zobaczymy jak reaguje policja i czy to są ich znajomi.

2019-07-27T19:48:07 02:00, Miejscowy:

A festyn który dudni na kilka kilometrów ci nie przeeszkadza? Albo jeżdżące motory? Jeżdżące bachory na rowerach które myślą że są na placu zabaw... co kawałek jakieś megafony na ulicach. Nawet na plaży chodzą i jape drą.. wszędzie jest haos.. A Ty widocznie zostałeś opłacony orzez kogos bo żadne dyskoteki tak długo nie grają. O 5 rano to chodzą szczycie pod sklep 24h , chleb w do upadłego, wyrzucają smieci na ulicy lub na plaży. To napewno pochwała się należy :) gdyby nie te kluby to wszystcy by chlali na ulicy i na plaży i więcej bijatyki by było bo brak ochrony. Następnym razem pomysł swoim mózgiem jeśli masz zanim zaczniesz na kogos jechac

2019-07-27T20:43:06 02:00, Gość:

Dudnienie codziennie od 21 do 5 rano może ktoś się tym zajmie gdzie Policja.

To prawda policja powinna reagować na zakłucanie ciszy w innych miejscowościach rozwiązali ten problem ale tu dziwna sprawa tak ja sama słyszę te basy policja też o tym wie i nic grają do 4.30 zgłaszać zakłucanie do odpowiednich władz.

Dodaj ogłoszenie