Setka życzeń na urodziny Gdyni

  Setka życzeń na urodziny Gdyni

  Szymon Szadurski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Czterometrowy, papierowy tort, do którego przyklejone są kartki z życzeniami dla Gdyni składane przez mieszkańców z okazji wtorkowej 83 rocznicy nadania praw miejskich, można oglądać w holu Urzędu Miasta przy al. Piłsudskiego.
  Tort skonstruowała młodzież z gdyńskiej "Szkoły Liderów" i wyruszyła z nim na ulice Gdyni, m.in. Śląską i Świętojańską. Młodzież prosiła przechodniów o wpisywanie urodzinowych życzeń na kartkach, które potem naklejano na tort. Uzbierano łącznie ponad sto wpisów.

  - Budujące jest, że żaden z przechodniów, poproszony o wypisanie życzeń, nie odmówił - cieszył się Zygmunt Zmuda-Trzebiatowski, pomysłodawca "Szkoły Liderów".
  - Pokazuje to, jak mieszkańcy bardzo kochają Gdynię. Większość osób, gdy dowiedziała się, po co jest tort, sama paliła się, aby dopisać życzenia. Gdy wnosiliśmy tort do urzędu i wynikły drobne problemy techniczne, przypadkowe osoby załatwiające w magistracie swoje sprawy zaczęły spontanicznie nam pomagać, cały czas oczywiście dopisując życzenia. Swoją kartkę dokleił także prezydent miasta Wojciech Szczurek.

  Gdy uczniowie bawili się na ulicach miasta, na Skwerze Kościuszki trwała oficjalna część uroczystości. Rozpoczęto je tradycyjnie od złożenia kwiatów na Płycie Marynarza Polskiego. Na Skwerze Kościuszki pojawiły się władze miasta, delegacje m.in. Marynarki Wojennej RP, policji, straży pożarnej, celników, gdyńskich zakładów przemysłowych i wielu mieszkańców miasta.

  - Co roku uczestniczę w składaniu kwiatów na skwerze - mówi Bronisław Wachowski. - Jestem związany z Gdynią od ponad 40 lat, to moje ukochane miasto, więc nie mam prawa opuścić takiej uroczystości.

  Urodzinową fetę zakończyła wieczorna sesja Rady Miasta w Teatrze Miejskim. Uczestniczyli w niej m.in. parlamentarzyści i przedstawiciele wojewody pomorskiego. Podczas sesji wręczono medale im. Eugeniusza Kwiatkowskiego oraz przyznano prestiżową nagrodę "Czas Gdyni" za najlepszą, gdyńską inwestycję 2008 r. Laur otrzymał Allcon SA za budynki biurowe Łużycka Office Park.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo