Sensacja w Zgorzelcu! Trefl Sopot ograł mistrzów Polski!

Michał Michalak zapewnił Treflowi wygraną nad mistrzem Polski
Michał Michalak zapewnił Treflowi wygraną nad mistrzem Polski Przemysław Świderski
Trefl Sopot zatrzymał mistrzów Polski, którzy do tego meczu mieli serię kolejnych 13 zwycięstw. Pierwszej porażki w tym sezonie w koszykarskiej Tauron Basket Lidze drużyna Turowa Zgorzelec doznała właśnie z zespołem z Sopotu.

Pierwsza kwarta była wyrównana, ale z lekką przewagą gospodarzy. To dało im trzypunktowe prowadzenie. W drugiej kwarcie Turów już niepodzielnie panował na parkiecie i w efekcie po pierewszej połowie wygrywał 63:45.

Na początku drugiej części spotkania mistrzowie Polski powiększyli przewagę do 20 punktów i już poczuli się zwycięzcami tego spotkania. A Trefl pokazał ogromną ambicję, determinację i charakter. Sopocianie zaczęli grać lepszą koszykówkę i w trzeciej kwarcie zmniejszyli stratę do siedmiu punktów. Emocji nie brakowało w skońcówce spotkania, kiedy oba zespoły miały mnóstwo rzutuwó wolnych. Trefl pokazał się jednak z lepszej strony w grze ofensywnej. Przy stanie 103:100 dla gospodarzy cenne punkty dla Trefla zdobył Tautvydas Lydeka. Później faulowany Tony Taylor nie trafił żadnego z rzutów wolnych, a decydująca akcja Michała Michalaka przyniosła drużynie z Sopotu sensacyjne zwycięstwo w Zgorzelcu.

PGE Turów Zgorzelec - Trefl Sopot 103:104 (29:26, 34:19, 18:29, 22:30)

PGE Turów: Collins 20, Kulig 19, Jaramaz 15, Taylor 13, Moldoveanu 10, Chyliński 9, Dylewicz 8, Zigeranović 5, Wright 4, Wiśniewski 0.

Trefl: Bendzius 25, Michalak 16, Lydeka 14, Kemp 13, Leończyk 12, Vasiliauskas 9, Kulka 6, Dzierżak 6, Dutkiewicz 3.