Sensacja w Gdyni! Asseco Gdynia wygrało ze Stelmetem Zielona Góra! [ZDJĘCIA]

Paweł Durkiewicz
Przemysław Świderski
Asseco Gdynia wygrało z akutalnym wicemistrzem kraju, Stelmetem Zielona Góra 72:68 (22:17, 14:15, 22:20, 14:16) w meczu koszykarskiej Tauron Basket Ligi.

Koszykarze Asseco przed starciem ze Stelmetem Zielona Góra wcale nie byli skazywani na pożarcie, nawet mimo różnicy w potencjałach kadrowych obu stron. Lubuscy wicemistrzowie Polski w początkowym etapie sezonu nie zachwycają ani w Tauron Basket Lidze, ani tym bardziej w rozgrywkach EuroCup, gdzie z kretesem przegrali już trzy mecze. Słabą formę potwierdzili więc w niedzielę w Gdyni.

W zielonogórskim zespole wystąpiło kilka postaci, które gdyńscy kibice wspominają z dużą sympatią. Nazwiska Adama Hrycaniuka, Przemysława Zamojskiego, czy trenera Andrzeja Adamka wiążą się z największymi sukcesami w historii Asseco, nic więc dziwnego, że publiczność w hali Gdynia Arena ponownie ciepło przyjęła niegdysiejszych ulubieńców.

Na parkiecie sentymentów nie było, a już pierwsza kwarta pokazała, że gdynianie nie będą zainteresowani tego wieczoru niczym innym jak kompletem punktów. W drużynie Davida Dedka brylowali straszący pod koszami Ovidijus Galdikas (11 zbiórek i 3 bloki w samej pierwszej połowie!) oraz grający jak na razie sezon życia Filip Matczak, notabene wychowanek klubu z Zielonej Góry.
Entuzjazm gdyńskiej widowni osiągnął swój szczyt, gdy w 28 minucie Asseco po rzutach wolnych A.J. Waltona objęło prowadzenie 53:40. Zwycięstwo wymagało jednak jeszcze sporo pracy i nerwów. Na 4 minuty przed końcem meczu goście zdołali nawet na moment objąć prowadzenie (65:66), jednak w decydującym fragmencie Asseco zagrało kapitalną obroną, która dała w pełni zasłużone zwycięstwo. Dla gdynian to już czwarta wygrana w sezonie!

Asseco: Matczak 20, Walton 16, Galdikas 11, Radosavljević 9, Szczotka 7, Kowalczyk 6, Parzeński 2, Szymański 1, Żołnierewicz 0

Stelmet: Burtt 20, Koszarek 15, Hosley 10, Johnson 7, Troutman 6, Cel 6, Hrycaniuk 2, Chanas 2, Zamojski 0, Kucharek 0