Sensacja w Australian Open! Serena Williams na kolanach!

BAZA (AIP)
Angelique Kerber w finale Australian Open pokonała faworyzowaną Serenę Williams 2:1 (6:4, 3:6, 6:4). Posiadająca niemieckie i polskie obywatelstwo tenisistka na co dzień trenuje w Puszczykowie pod Poznaniem.

Finałowy pojedynek Angelique Kerber i Sereny Williams stał na bardzo wysokim poziomie. Trenująca w Puszczykowie reprezentantka Niemiec zawiesiła Amerykance bardzo wysoko poprzeczkę i w pierwszym secie pokonała faworyzowaną rywalkę 6:4.

W drugiej partii 6-krotna zwyciężczyni Australian Open odrobił zwyciężyła 6:3 i wyrównała stan meczu na 1:1. O losie tytułu rozstrzygnął więc trzeci set. W decydującej partii Angelique Kerber wygrała wojnę nerwów i wygrała 6:4. Wygrana w Australian Open to pierwszy wielkoszlemowy tryumf w karierze 28-letniej tenisistki.