Sensacja! Energa Czarni Słupsk lepsi od Anwilu Włocławek i zagrają o medale!

Energa Czarni Słupsk wygrali we Włocławku z Anwilem 67:62 i rywalizację play-off wygrali 3-2. Sensacyjnie to koszykarze ze Słupska zagrają o medale mistrzostw Polski koszykarzy.

Energa Czarni przystąpili do fazy play-off z ósmego miejsca, a Anwil z pierwszego. Pierwszy raz w historii Polskiej Ligi Koszykówki stało się, że zwycięzca fazy zasadniczej został wyeliminowany z rozgrywek przez zespół numer osiem. Koszykarze ze Słupska przystąpili do decydującego meczu we Włocławku z wiarą we własne możliwości. Od początku trwała wyrównana walka, a po pierwszej połowie był remis 29:29. Decydująca okazała się trzecia kwarta, kiedy Energa Czarni wypracowali sobie sześć punktów przewagi. W ostatniej odsłonie kontrolowali wydarzenia na parkiecie i nie dali sobie odebrać zasłużonego awansu.

W półfinale rywalem Energi Czarnych będzie drużyna Polskiego Cukru Toruń.

Anwil Włocławek - Energa Czarni Słupsk 62:67 (16:16, 13:13, 10:16, 23:22)

Anwil: Paweł Leończyk 12, Kacper Młynarski 10, Nemanja Jaramaz 9, James Washington 9, Josip Sobin 8, Kamil Łączyński 8, Fiodor Dmitriew 5, Tyler Haws 2, Toney McCray 0

Energa Czarni: Chavauhn Lewis 23, Marcus Ginyard 12, Grzegorz Surmacz 11, Mantas Cesnauskis 10, David Kravish 8, Anthony Goods 3, Łukasz Seweryn 0, Dallin Bachynski 0, Piotr Dąbrowski 0