Sensacja! Basket Gdynia wygrał z mistrzyniami Polski! [ZDJĘCIA]

Basket Gdynia sensacyjnie pokonał Wisłę Kraków 87:78 w meczu koszykarskiej Tauron Basket Ligi Kobiet. A przecież niecałe trzy miesiące temu gdynianki poległy w Krakowie w meczu z mistrzyniami Polski aż 49:84.

Koszykarki Basketu od początku meczu pokazały, że bez strachu zamierzają walczyć o punkty z mistrzyniami Polski. Wynik otworzyła Tatiana Troina, a potem skutecznie poczynały sobie Jelena Skerović i Agnieszka Bibrzycka. Przy tak dobrej postawie na efekty nie trzeba było długo czekać i podopieczne Katarzyny Dydek objęły prowadzenie 20:12. Tuż przed końcem pierwszej kwarty ta przewaga wzrosła do 11 punktów. W drugiej kwarcie Wisła zaczęła pościg. Na tyle skuteczny, że w 17 minucie wyszła na prowadzenie 33:31. To jednak absolutnie nie podłaamało gdynianek, a dzięki Skerović i Bibrzyckiej to gospodynie wygrały pierwszą część spotkania 44:39.

Na początku drugiej połowy Basket wciąż grał bardzo dobrze, a mistrzynie Polski nie były w stanie odwrócić losów rywalizacji w Gdyni. W efekcie gospodynie prowadziły już 69:55. W czwartej kwarcie Wisła próbowała jeszcze coś zmienić, ale potrafiła zbliżyć się jedynie na osiem punktów i koszykarki Basketu mogły cieszyć się z niespodziewanego, ale zasłużonego zwycięstwa.

Bardzo dobre spotkanie rozegrała najskuteczniejsza w zespole z Gdyni Bibrzycka. Na wyróżnienie zasługuje też Skerović, była zawodniczka Wisły, która nawet na sekundę nie opuściła parkietu i oprócz tego, że zdobyła 13 punktów, to zaliczyła również 11 asyst.

Basket Gdynia - Wisła Can-Pack Kraków 87:78 (25:18, 19:21, 25:16, 18:23)

Basket: Agnieszka Bibrzycka 23, Troina 15, Johnson 15, Skerović 13, Jakubiuk 9, Podgórna 4, Magda Bibrzycka 4, Kotnis 4, Suknarowska 0.

Wisła Can-Pack: Ouvina 21, Turner 14, Misiuk 12, Nicholls 10, Ziętara 8, Peters 7, Żurowska-Cegielska 4, Zohnova 2, Szott-Hejmej 0.