Sendom bliski mistrzostwa

W hali sportowej w Skorzewie rozegrano 9 kolejkę spotkań Gminnej Ligi Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna. Do zakończenia rozgrywek pozostały tylko dwie rundy i wydaje się, że coraz bliżej mistrzowskiego tytułu jest drużyna Sendomu Bartoszylas.

W pierwszym meczu, w którym zmierzyły się drużyny Acrylexu Kościerzyna oraz Kalisk Power doszło do niespodzianki. Ubiegłoroczny triumfator ligowych zmagań - Acrylex Kościerzyna przegrał w pięciosetowym pojedynku. Była to trzecia porażka zespołu z Kościerzyny. W kolejnym spotkaniu, lider tabeli Sendom Bartoszylas zanotował łatwe zwycięstwo nad Siatkarzem Łubiana. Drużyna z Bartosze-golasu wygrała 3:0.

Takim samym wynikiem zakończył się pojedynek ZPS Łubiana z Unibudem Wielki Klincz. Komplet punktów zgarnęła w tym przypadku ekipa z Łubiany. W trzech setach zakończyła się również rywalizacja Relaxu Dziemiany z Promilem Będomin. Ze zwycięstwa cieszyli się zawodnicy z Dziemian. W przedostatnim meczu stanęły naprzeciwko siebie UKS Klukowa Huta i Gryf Wiele. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Wiela. Cztery sety trwał też pojedynek KOSiR-u Nandruk Kościerzyna z Naszym Dachem. Ostatecznie wygrał zespół Naszego Dachu.

Do końca rozgrywek pozostały tylko dwie kolejki. Kolejne zmagania zaplanowano na najbliższą sobotę w Sko-rzewie. Kolejność spotkań, które rozpoczną się od godz. 11.30 przedstawia się następująco: Promil Będomin - UKS Klukowa Huta, Kaliska Power - Sendom Bartoszylas, Nasz Dach, Acrylex Kościerzyna, Gryf Wiele - KOSiR Nandruk Kościerzyna, Unibud Wielki Klincz - Relax Dziemiany i Siatkarz Łubiana - ZPS Łubiana.