18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Senator PiS Grzegorz Bierecki nie jest już prezesem zarządu SKOK

mm
Grzegorz Bierecki zrezygnował z funkcji prezesa zarządu SKOK - pisze "Gazeta Wyborcza". Senator PiS będzie pełnił funkcję prezesa rady nadzorczej. Dziennik sugeruje, że ta decyzja może być próbą uniknięcia surowej oceny Komisji Nadzoru Finansowego.

"Rada Nadzorcza KSKOK powołała na funkcję prezesa Zarządu KSKOK pana Rafała Matusiaka, wieloletniego prezesa Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SKOK S.A. Wiceprezesami Zarządu KSKOK pozostają panowie: Wiktor Kamiński i dr Lech Lamenta" - poinformował w poniedziałek SKOK w komunikacie.

Grzegorz Bierecki szefował SKOK przez ponad 20 lat. "Gazeta Wyborcza" sugeruje, że jego decyzja o rezygnacji może być podyktowana obawami o ocenę KNF. Nowa ustawa, którą latem podpisał prezydent, ogranicza uprawnienia KSKOK i jej prezesa. Wprowadza też nadzór KNF nad stabilnością finansową - przypomina dziennik.

- Istnieje ryzyko, że [Bierecki - red.] nie dostałby zgody KNF na dalsze rządzenie Kasą Krajową. A gdyby został odwołany na żądanie nadzoru, to trudno byłoby wytłumaczyć opinii publicznej, że nie ma ku temu podstaw. Autorytet KNF jest zbyt duży - mówi "Wyboczej" Antoni Stadnicki, szef SKOK Kopernik.

FLESZ: Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Materiał oryginalny: Senator PiS Grzegorz Bierecki nie jest już prezesem zarządu SKOK - Polska Times

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 5

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

A
Antoni Jazgarz Butrykowski

Ciekawe kto obejmie prezesurę w Amber Gold bis na czas nieobecności z przyczyn niezależnych państwa Plichtów? SKOKi uchodziły za domenę PiS, i stąd u Lisowczyków ta radocha z tytułowego powodu. Konia z rzędem temu, kto przedstawi film lub fotki z jakiejś imprezy na której Kaczyński i notable z jego partii zabawiają się w burłaków, ciągając na linach jakieś pomniki SKOKów w gustownych firmowych żółtych kombinezonikach, albo klientów zrobionych przez tę "pisiorską" parabankową instytucję w bambuko! Jak już to POprzekrętne geszefciarskie towarzycho odwojuje SKOKi, to przyjdzie kolej na STEFCZYKA? To gdzie będzie robił Ojciec Mateusz? W filmikach na youtubie pod hasłem: "MORDO TY MOJA?"
"Donald, a w Stefczyku byłeś?"

z
zdzich

czyżby już się wySKOKoł.

p
polo

władzy przez reżim ciemniaków, trwa medialna nagonka, maja miejsce stałe kontrole w kasie "SKOK".

W tym czasie, powstała i funkcjonowała piramida finansowa Amber Gold & PO,
Piramida działała bezkarnie, bez żadnego nadzoru, kontroli i mając wsparcie aferałów z PO.
Czy to nie dziwne?

r
robson

Pan Bierecki(PiS), jest w takim samym konflikcie interesu , jak prof. Dariusz Rosati (PO). Bierecki(PiS) związany ze SKOK, prof Rosati (PO) to członek rady nadzorczej banku milenium.

p
pitt

Dlatego celem higieny zaplecza zbierało się walającą się wszędzie Trybuna Ludu, Politykę, Sztandar Młodych, Kulisy, itp. Po czym tą makulaturę cięło się na stosowne kwadraty i wieszało na gwóźdź. Ot, i papier toaletowy był gotowy. Jednak obecnie z tą makulaturą jest o wiele lepiej, bo ma się do wyboru tylko jeden format i tytuł.

Dodaj ogłoszenie