Sekcja ruchu łapówkowego

  Sekcja ruchu łapówkowego

  Maciej Pawlikowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Generał Krzysztof Starańczak, komendant wojewódzki policji w Gdańsku, stracił cierpliwość. Policjanci z Biura Spraw Wewnętrznych wczoraj rano zatrzymali dwóch funkcjonariuszy gdańskiej drogówki, którzy są podejrzani o "odstąpienie od czynności służbowych w zamian za przyjęcie korzyści materialnej". Krótko mówiąc - mieli wziąć łapówkę. W tym roku to już kolejny taki przypadek.
  Dotychczas podobne zarzuty usłyszało siedmiu ich kolegów z sekcji ruchu drogowego gdańskiej Komendy Miejskiej Policji [jeden od maja na emeryturze - dop. red.]. Biorąc pod uwagę fakt, że w ciągu minionych trzech lat takich zatrzymań było łącznie 19 [większość dotyczyła właśnie policjantów gdańskiej drogówki - dop. red.] oraz to, że gdańska sekcja ruchu drogowego liczy około 30 funkcjonariuszy, można już mówić o prawdziwej pladze łapówkarstwa.

  Dlatego też Komenda Wojewódzka Policji zapowiada radykalne działania, które mają uzdrowić sytuację w gdańskiej drogówce. Oficjalnie wiadomo, że powstanie zespół, który będzie weryfikował pracę zarówno funkcjonariuszy, jak i ich bezpośrednich przełożonych.

  - Sprawdzane będzie wszystko, począwszy od sumienności wykonywania obowiązków służbowych po organizację pracy policjantów, a także nadzór nad nimi - wyjaśnia nadkomisarz Jan Kościuk, rzecznik pomorskiej policji.

  Nieoficjalnie natomiast mowa jest także o rozwiązaniu sekcji ruchu drogowego KMP w Gdańsku i błyskawicznym jej ponownym powołaniu już w innym składzie.

  Pewne jest, że nie nastąpi to w tym tygodniu, lecz najprawdopodobniej na początku listopada, czyli już po ogólnopolskiej akcji "Znicz". Uczestniczą w niej przecież także policjanci z naszego województwa.

  W skład nowej, oczyszczonej gdańskiej drogówki mieliby wejść funkcjonariusze z KMP w Gdańsku, ewentualnie z oddziałów prewencji oraz ci, którzy pracują w niej obecnie, a co do uczciwości których nie będzie żadnych zastrzeżeń.
  1 3 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  rozwiązac i powołać

  Zen# (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 16

  To może tak w Prabutach.Rozgonić i zatrudnić nowych ,nie siedzących w bagnie?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo