Satyrą biją w prezydenta

  Satyrą biją w prezydenta

  Marcin Kamiński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  "Słupska "Kobyła" na głupi pomysł wpada. Chce przyłączyć Kobylnicę do swojego stada. Pomysłu tego nikt nie popiera. Słupsk nie Kobylnicy potrzebuje, lecz lepszego ogiera" - takim oto wierszykiem skwitowali wydawcy "Kuriera Sołeckiego" - miesięcznika Stowarzyszenia Sołtysów Gminy Kobylnica, pomysł poszerzenia granic Słupska o miejscowości m.in. tej gminy.
  Do wierszyka jest dołączony żart rysunkowy, na którym widać właśnie granice Słupska i Kobylnicy oraz konia i krowę. Koń mówi do krowy: "Chodź do nas, mamy nowy parkur". Krowa odpowiada: "Ty chyba chcesz mnie wydoić". Żart dobry czy też nie?

  Zdania na ten temat są podzielone. Urząd Miejski w Słupsku komentuje sprawę jednoznacznie. - To żart nie najwyższych lotów - kwituje Mariusz Smoliński, rzecznik prasowy prezydenta Słupska. - Takie stawianie sprawy na pewno nie zniechęci prezydenta do zaniechania poszerzenia granic Słupska.

  Tymczasem twórcy żartu rysunkowego są odmiennego zdania. Chcą, aby prezydent Słupska Maciej Kobyliński (żart nawiązuje do jego nazwiska) odstąpił od tego pomysłu. Aby jednak nie narazić się na proces sądowy, przed zamieszczeniem zasięgnęli opinii prawnej. - To satyra i kontynuacja konkursu, który został ogłoszony w poprzednim numerze, i nawet jeśli prezydent będzie chciał coś z tym zrobić, to po prostu się ośmieszy - informuje Tomasz Włodkowski, redaktor wydania "Kuriera Sołeckiego".

  - Zamieściliśmy wtedy rysunek bez dymków i poprosiliśmy czytelników o nadsyłanie wypowiedzi. Po prostu je opublikowaliśmy. Nie ukrywamy jednak, że to odpowiedź na zakusy prezydenta Słupska, aby zabrać nam miejscowości z naszej gminy, czyli Widzino, kawałek Bolesławic i Kobylnicę. Jeśli tak się stanie, to nasza gmina nie ma racji bytu.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo