reklama

Santo Subito Piotra Rubika w Operze Leśnej

AlaHZaktualizowano 
Młodzi soliści podczas występu przy dyrygenturze Piotra Rubika
Młodzi soliści podczas występu przy dyrygenturze Piotra Rubika Materiały promocyjne
W sobotę 29 sierpnia w Operze Leśnej popularny kompozytor odsłoni przed publicznością swe kolejne, muzyczne dzieło "Santo Subito - Cantobiografia Jana Pawła II". Autorem libretta cantobiografii jest Jacek Cygan.

Dlaczego Santo Subito

Santo Subito opowiada o życiu naszego papieża z miłością, bo tak odbierali Go zwykli ludzie. Finałowa pieśń Subito wypływa z pragnienia przeżycia świętości Jana Pawła II i wyniesienia go na ołtarze.

- To nie opowieść historyka pełna dat i analiz, to raczej impresje na temat kolejnych etapów życia Karola Wojtyły - Jana Pawła II od dzieciństwa, aż do momentu, kiedy tak ofiarnie wypełnił swoją posługę - opowiada Jacek Cygan.

W premierowym koncercie nie zabraknie występów młodych solistów. Wykonawcy cantobiografii przy akompaniamencie orkiestry symfonicznej i głosów chóru wyśpiewają historię życia naszego papieża. Głosy młodzieży, wraz z ich indywidualnym zaangażowaniem w interpretację pieśni będą zbiorową odpowiedzią młodego pokolenia na potrzebę uszanowania żywej wciąż pamięci po śmierci Jana Pawła II.

Bilety na premierowy koncert można nabyć przez internet, wchodząc na stronę Ticket Online. Ceny biletów wahają się od 80 do 150 zł.

Libretto: Jacek Cygan,
soliści: Zofia Nowakowska, Marta Moszczyńska, Anna Józefina Lubieniecka, Michał Gasz, Grzegorz Wilk, Michał Bogdanowicz,
narrator: Jakub Wieczorek,
chóry i orkiestra: Wrocławski Chór Akademicki, Chór "La musica corale" z Częstochowy, Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej,
dyrygent: Piotr Rubik.

"Santo Subito - Cantobiografia Jana Pawła II"
29 sierpnia (sobota), godz. 19.00
Sopot, Opera Leśna,
ul. Moniuszki 12, tel. (0 58) 555-84-00

Zima 30-lecia w Polsce, zasypie nas śnieg

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie