Sambor Tczew nie dał rady Enerdze AZS Koszalin

Zbigniew Brucki
Bliskie odniesienia pierwszej wygranej w superlidze były szczypiornistki Aussie Sylex Sambora Tczew. We własnej hali uległy Enerdze AZS Koszalin 21:22.

Podopiecznym trenerów Leszka Elbickiego i Bartłomieja Peplińskiego z Samboranie udało się odnieść pierwszego zwycięstwa w ekstraklasie w tym sezonie. Tczewianki przed własną publicznością uległy Enerdze AZS Koszalin 21:22.

Przebieg pierwszej połowy nie zapowiadał takiego finału. Po kwadransie, kiedy bramki padały naprzemienne, końcowe pięć minut należało do miejscowych. Po rzutach Alicji Łukasik, Karoliny Olszowej i Tatiany Bileni Sambor schodził na przerwę do szatni z trzybramkową zaliczką (12:9).

Po zmianie stron AZS szybko odrobiłł straty. Do remisu(po 14) doprowadziła Karolina Kalska (wychowanka Sambora znana pod panieńskim nazwiskiem Sulżycka), a w końcówce rozstrzygnął mecz na swą korzyść.

Sambor: Kordunowska-Lupa, Wiercioch - Pasternak 5, Olszowa 4, Strzałkowska 3, Bilenia 2, Tomczyk 2, Belter 2, Łukasik 2, Skonieczna 1, Szulc, Mazur, Krajewska, Nowicka.

- Podjęliśmy walkę z bardziej doświadczonym zespołem - mówi Elbicki. - Zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki. Teraz punktów będziemy szukać w kolejnych spotkaniach z drużynami, które są w naszym zasięgu, czyli SPR Olkusz, Piotrcovią Piotrków Tryb. i Olimpią-Beskid Nowy Sącz.