Są pieniądze na studia, ale nie dla wszystkich

Edyta OkoniewskaZaktualizowano 
Maturzyści z gmin: Kościerzyna, Nowa Karczma, Karsin, Dziemiany i Lipusz mogą starać się o stypendium - 500 zł miesięcznie

Tegoroczni maturzyści mają szansę na stypendium. Rozpoczęła się bowiem XV edycja programu „Dyplom z Marzeń” współfinansowanego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Stolem. Tym samym maturzyści, którzy dostaną się na studia dzienne I stopnia, realizowane w polskich uczelniach publicznych mających uprawnienia magisterskie, lub jednolite studia magisterskie realizowane w polskich uczelniach publicznych, mogą składać wnioski o rekomendację LGD Stolem do uzyskania stypendium. W ciągu pięciu lat uczestniczenia LGD Stolem w programie, stypendia otrzymało 44 maturzystów na łączną kwotę 220 tys. zł.

Warto dodać, że laureaci programu otrzymają wsparcie na pierwszy rok studiów w kwocie 5000 zł, płatne po 500 zł netto przez 10 miesięcy.

Jednak, aby otrzymać pieniądze, przyszły student musi spełnić kilka warunków. Trzeba być zameldowanym od co najmniej dwóch lat na obszarze LGD Stolem. Chodzi tutaj o gminę wiejską Kościerzyna, gminy: Nowa Karczma, Karsin, Dziemiany oraz Lipusz.

Oczywiście trzeba być także maturzystą z 2016 roku i złożyć aplikację, bądź zostać już przyjętym na I rok stacjonarnych (dziennych) studiów magisterskich (realizowanych w trybie jednolitym lub dwustopniowym) na polskiej państwowej uczelni wyższej.

Ważny jest także dochód. Dlatego przyszły stypendysta musi pochodzić z rodziny, w której na osobę nie przekracza on 1295 zł netto, lub 1480 zł netto, gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności. Pieniądze trafią do zdolnych uczniów. Przyszły student powinien uzyskać minimum 90 punktów na maturze. Osoby zainteresowane stypendium muszą wypełnić wniosek o przyznanie rekomendacji dostępny na stronie LGD Stolem, dołączyć do tego kopię świadectwa dojrzałości i zaświadczenie o przyjęciu na studia (jeśli je posiadają). Dokumenty trzeba złożyć w Biurze LGD Stolem w dniach od poniedziałku do piątku w godz. 8 - 15 do 3 sierpnia 2016r. W razie pytań niezbędną pomoc uzyskasz pod nr (58) 680-05-70 lub 503 124 612.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie