Rzeźba i tablica upamiętniająca śp. prezydenta Pawła Adamowicza w Gdańsku. Uroczyste odsłonięcie w niedzielę, 11 sierpnia

EAZaktualizowano 
Paweł Adamowicz zmarł 14.01.2019 r. po tym jak dzień wcześniej został pchnięty nożem na scenie podczas finału WOŚP
Paweł Adamowicz zmarł 14.01.2019 r. po tym jak dzień wcześniej został pchnięty nożem na scenie podczas finału WOŚP Karolina Misztal
Przy ulicy Opackiej 12 w Gdańsku zostanie uroczyście odsłonięta rzeźba i tablica poświęcona śp. prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi.

Kameralną uroczystość inicjatorzy – właściciele i zarząd Hass Holding Limited, zaplanowali na najbliższą niedzielę, 11.08.2019 r., na godz. 16.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie koncert fortepianowy oraz wystawa autorstwa Fundacji Wspólnota Gdańska – „Gdańsk Pawła Adamowicza”.

Program uroczystości:

16.00 - przywitanie zaproszonych gości i rozpoczęcie uroczystości

16.25 - odsłonięcie rzeźby oraz tablicy upamiętniającej śp. prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

16.30 - koncert fortepianowy Artura Sychowskiego

17.00 - kuluarowe wspomnienia śp. prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Pogrzeb Pawła Adamowicza w Bazylice Mariackiej w Gdańsku 19....

Zobacz też: Unii Metropolii Polskich nadano imię Pawła Adamowicza. Decyzję o zmiany nazwy podjęto jednogłośnie

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 26

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

w
wedlug mnie
2019-08-10T18:26:01 02:00, Gość:

Adamowicz uczynil wiele dobrego dla swoich korzysci/najbogatszy samorzadowiec w RP/ bo jak to mowil jego mocodawca Tusk "by zylo sie lepiej, nam w PO /Platforma Oszustow/ a kto tego nie rozumie to niech nie zabiera sie do rzadzenia !

2019-08-12T08:34:02 02:00, Gość:

To zobacz co teraz się dzieje, jak Pisiory kpią w żywe oczy z ludzi, zatykając im gęby 500

Dla wielu te 500 Plus pozwala przezyc do konca miesiaca. Jesli krytykujesz wladze to nie staraj sie o te pieniadze. Ja wiem i to z wiarygodnych zrodel ze pierwszymi ktorzy brali te 500 Plus wlasnie byli zwolennicy PO, Nowoczesnej i maszerujacy w KODzie. Nie wstyd wam?

G
Gość
2019-08-11T12:30:18 02:00, Polihistor:

Za co, DO JASNEJ ANIELKI, te zaszczyty? Pomijam kwestię jego problemów z prawem, pomijam walkę z demokratycznie ustanowioną władzą państwową, zostawiam na boku "politykę historyczną"od której żeby człowieka bolą. Ale w jakim stanie zostawił Gdańsk! To za to go tak honorują??

Chyba nie wiesz co piszesz, albo nie bywasz w Gdańsku. Za władania P. Adamowicza Gdańsk kolosalnie się zmienił na lepsze. Tylko głupek tego nie widzi...

G
Gość

Gdańsk Adamowicza buhahaha Centrum Solidarności A przed nim chwasty po pas do tego błoto i smród Pierwszy raz po latach odwiedziłem Gdańsk i cieszę się jedynie z tego że ten człowiek został w Gdańsku

B
Bolek

Czy mowa jest o tym czlowieku który nie wiedział ile ma mieszkan bo nie kapuje o co chodzi

G
Gość

Gdansk to jest POstkolonialne miasto nieboszczyka Budynia ktore chce odebrac Westerplatte Polsce !

P
Polihistor

Za co, DO JASNEJ ANIELKI, te zaszczyty? Pomijam kwestię jego problemów z prawem, pomijam walkę z demokratycznie ustanowioną władzą państwową, zostawiam na boku "politykę historyczną"od której żeby człowieka bolą. Ale w jakim stanie zostawił Gdańsk! To za to go tak honorują??

A
Adrian
2019-08-11T11:23:08 02:00, Adrian:

Tylko pisowskiej patologii to przeszkadza!!!

A tej patologii akurat nie brakuje,szkoda mi tych ludzi że zamiast mózgu mają gówno w głowie!!!

A
Adrian

Tylko pisowskiej patrologii to przeszkadza!!!

G
Gość
2019-08-10T16:53:26 02:00, Ja-Ty:

Czy naprawdę w narodzie jest tyle jadu i flustracji co w tych komentarzach? Ludzie, bądźcie życzliwi bliźniemu. Tak zwyczajnie... już zapomnieliście jak to się robi? Można się z kimś nie zgadzać ale naprawdę jest to tu potrzebne?

po " jakiemu" to "fLustracja" i co to znaczy?

G
Gość

Myślę że niedlugo bedzie przynajmniej błogosławiony.

K
Krzysztof Kornatowicz

Pamiętacie jak zrzucano sfastyki z gmachów publicznych ? Tak też te pomniki będą rozbijane jak naród odbierze władze łajdakom i zdrajcom w Polsce. A zatem - dopóki one sterczą (te znaki i pomniki zdrajców), dopóty Polską oni rządzą. ~Krzysztof Kornatowicz (szukaj po personaliach w You Tube)

J
Jolka 69
2019-08-10T10:37:34 02:00, gdanszczanin:

Szef układu i popiersie jak na Sycylii ! Układ gdański ma się dobrze i działa dalej na szkodę Gdańska ! Kpiny z mieszkańców !

Nie popieram.takich form pamieci jak xa komunixmu pozniej nie wiem czy naprawde ten pan zasluguje .nalezy przyjzec sie jego biografii I kim byl oprocz jego stanowiska jako prezydent

W
Winetou

A kto to był ten człowiek i z jakiego szczepu

A
Albert

Przepraszam A kiedy świętym zostanie

G
Gość
2019-08-10T10:37:34 02:00, gdanszczanin:

Szef układu i popiersie jak na Sycylii ! Układ gdański ma się dobrze i działa dalej na szkodę Gdańska ! Kpiny z mieszkańców !

2019-08-10T19:04:12 02:00, D.R:

Nie czuję , nikt ze mnie nie kpi.Mieszkanka z Gdańska.Pozdrawiam☺

Z pana taki gdańszczanin jak ze mnie chińczyk. Opamietaj sie człowieku, albo zwyczajnie milcz jak masz pisac głupoty. Nikt ze mnie gdańszczanina nie robi kpin prosze pana w tej sprawie.

Dodaj ogłoszenie