Ryszard Trykosko żegna się ze spółką GIK

Ewelina OleksyZaktualizowano 
Ryszard Trykosko nie będzie już prezesem GIK
Ryszard Trykosko nie będzie już prezesem GIK Fot. Karolina Misztal
Ryszard Trykosko, prezes spółki Gdańskie Inwestycje Komunalne 31 lipca przestanie być jej szefem. Wysłał do mediów oświadczenie w tej sprawie.

Odejście Ryszarda Trykosko ma związek ze zbliżającym się rozwiązaniem spółki. Decyzję w tej sprawie podejmą władze miasta, ale od początku nie było tajemnicą, że GIK było spółką celową- powołaną do wykonania konkretnych inwestycji. Gdy te się zakończyły, kończy się też potrzeba istnienia spółki.

- Nadal prowadzimy rozliczenia projektów. Ale w tej chwili z ponad 100 zatrudnionych osób, zostało 20, które dopinają ostatnie rzeczy. Wszyscy mieliśmy kontrakty na czas określony, od początku pracowaliśmy na jasnych zasadach. Nie mamy już żadnych nowych zadań- mówi Magdalena Skorupka- Kaczmarek, rzecznik GIK. Po odejściu Trykoski obowiązki prezesa pełnić będzie jego dotychczasowy zastępca Romuald Nietupski.

***
Gdańskie Inwestycje Komunalne to miejska spółka, która odpowiadała za największe w historii Gdańska projekty. Wśród nich m.in. budowa trasy W-Z, Sucharskiego oraz Słowackiego z Tunelem pod Martwą Wisłą, budowa linii tramwajowych na Chełm i Morenę, budowa ECS. Trykosko to ceniony przez władze miasta fachowiec.

- W związku z zakończeniem realizacji inwestycji zleconych GIK przez gminę, których przygotowaniem i realizacją miałem przyjemność kierować, uprzejmie informuję, że z dniem 31 lipca 2016 r. przestaję pełnić funkcję prezesa zarządu spółki- informuje w przesłanym dziś oświadczeniu Trykosko.

- Dla mnie, jako osoby zarządzającej tymi przedsięwzięciami, były one, tak jak poprzednio budowa stadionu, wielkim wyzwaniem inżynierskim i menadżerskim całego zespołu, z którym miałem przyjemność pracować przez okres ostatnich lat. (...) Budowy jakie zrealizowałem, traktuję jako dobro wspólne, przedsięwzięcie wszystkich tych, dla których idea stale rozwijającego się Gdańska była i jest celem nadrzędnym. Za wszystko to jeszcze raz serdecznie dziękuję- napisał Trykosko.

ewelina.oleksy@polskapress.pl

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 3

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

d
donChichot

Na prawdę?!

s
spokojnie, kwestia czasu

,

a
aa

Dziękujemy za wszystko, Panie Inżynierze.
"Za tą plażą czeka Was nieśmiertelność" - wołał do swoich Myrmidonów Achilles pod Troją. Pana plażą są wszystkie prowadzone pod Pana nadzorem inwestycje w Gdańsku. Zapewnią Panu wspomnianą NIEŚMIERTELNOŚĆ...

Dodaj ogłoszenie